Видається
з 1960 року
13 січня
2006 року
№1
(2115)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Репортаж
І ПРАЦЮВАТИМУТЬ, І ВІДПОЧИВАТИМУТЬ
Для цього створені необхідні умови для трьохсот студентів, які мешкають у 4-му гуртожитку нашого університету. Напередодні Нового року тут відкрито Центр студентського самоврядування. Поки що він робить перші кроки, бо студенти зараз зайняті зимовою екзаменаційною сесією. Та за тиждень - два вони прийдуть сюди аби зайнятися улюбленою справою. Центр працюватиме щодня з 13-ї до 20-ї години.
Голова ради Центру самоврядування і студентської ради гуртожитку Микита Вишневський з неприхованою гордістю показує мені приміщення, обладнанні новими меблями, устаткуванням - персональними комп'ютерами, спортивними тренажерами.
- Усе це зроблене завдяки ректорату і деканату електротехнічного факультету - розповідає Микита. - Звісно, коштом університету. А деканат допомагав тому, що в гуртожитку мешкає більшість студентів електрофаку, сто шістдесят. Решта з інженерно-фізичного, економіки та управління. Ми вже розробили план роботи Центру, добираємо членів ради, фахівців-активістів. Комп'ютерним класом керуватиме інженер Роман Коваль. Тут вже все готове...
У просторому, світлому, капітально відремонтованому приміщенні на нових столах змонтовано десять персональних комп'ютерів сучасної моделі, а також сервер, до якого підключені апарати. А він з'єднаний з університетською мережею Інтернету.
- Що саме робитимуть студенти в класі? - цікавлюсь я.
- Виконуватимуть на комп'ютерах курсові роботи, завдання за науково-дослідницькими темами, дипломні проекти, - пояснює Микита Вишневський. - Працюватимуть згідно з розкладом, аби не створювати черги.
Микита та його помічники - активісти з гуртожитку Юрій Зінченко, Світлана Бородавка, Вікторія Катюкова, Валерій Ігнашов впевнені, що в спортивному залі молодь охоче тренуватиметься на тренажерах, зміцнюючи здоров'я і силу. Тут встановлені три тренажери для загальнофізичного розвитку, дві швецькі стінки з обладнанням для тренування м'язів рук, спини, живота.
У центрі є й кімната для відпочинку, розрахована на 40 місць. Тут проводитимуть збори, влаштовуватимуть концерти, зустрічі з цікавими людьми - юристами, медичними працівниками, літераторами, артистами. Тут студенти зустрічатимуться і з викладачами за власним вибором.
- Наш Центр обслуговуватиме не лише студентів, які мешкають у четвертому гуртожитку, а й інших, - ділиться планами Микита Вишневський. - Головне, що у нас тепер є місце, де кожному знайдеться заняття по душі. Студенти сердечно дякують ректорату і деканату за чудовий новорічний подарунок. Таке нам і не снилось!...
Микола КЛИМЕНКО
На знімках О. Пастушенка: у спортивному залі; відкриття комп'ютерного класу.

ПОРТРЕТ СТУДЕНТА
ОБРАНИЙ ШЛЯХ
Щодня ми ходимо до університету, зустрічаємо знайомі і незнайомі обличчя. Різні люди навчаються в університеті, у кожного свої уподобання, улюблені справи.
З Дмитром Кошелевським я вперше зустрілася 2004 року на вечорі бардівських пісень у "Машинці". Молодий, життєрадісний юнак одразу ж привернув увагу.
Діма навчається на радіоприладобудівному факультеті за спеціальністю - "Радіотехніка". Народився на Дальньому Сході, у Хабаровському краї. Туризмом захопився з дитинства. Сину військовослужбовця довелося часто "мандрувати" з одного місця до іншого. У школі навчався відмінно. У Запоріжжі Дмитро два роки займався спортивним орієнтуванням на місцевості. Здобував перші місця майже у кожному змаганні, отримав другий юнацький розряд.
2002 року Дмитро вступив на перший курс ЗНТУ, де познайомився з М.О. Поляковим. Михайло Олексійович ввів першокурсника у справи турклубу "Романтик", і того ж року Діма керував вже своїм першим походом до Криму.
Хлопець швидко здобув довіру і повагу членів турклубу. Впевнений, рішучий, розсудливий, він володіє необхідними якостями керівника. При цьому з гарним почуттям гумору і бажанням зробити життя якомога цікавішим. Тому вже на другому курсі туристи обирають Дмитра президентом турклубу "Романтик".
Діма ніколи не сидить на місці: бере активну участь у різних туристичних змаганнях і самостійно проводить їх на міжміському рівні.
Альпінізм займає важливу позицію в житті молодого туриста. Для цього Дмитро зі своїми друзями - альпіністами виїжджає до Криму і Кавказу. На його рахунку такі складні маршрути, як стіна Форосу, Червоний Камінь, Парагельмен (Крим), гора Азир-Су, гора Местія (Кавказ). Торік Дмитро з туристами турклуба піднявся на найвищі гірські вершини нашої країни - Говерлу (Карпати) і Роман-Кош (Крим). Щодо Кавказу, то негода завадила сходженню на Ельбрус (5.642). Хлопці піднялися лише до Приюта - 11 (4.200). Та вони не розчарувалися, бо все ще попереду.
Восени минулого року відбулася "Кримська сотка", де команди турклубу "Романтик" здобули друге місце. Дмитро був капітаном однієї з двох наших команд. Пізніше - участь у міжнародних змаганнях "Кубок Хортиці", де здобули третє місце на дистанції "Скали".
Щодо успіхів Дмитра у навчанні то, чесно кажучи, тут не завжди так добре, як у спорті. Але всі ми знаємо, що кожен сам обирає свій шлях у житті. Головне, добре робити справу, яка тобі подобається.
Дмитро дуже вдячний викладачам кафедри "Радіотехніка" і тим, які навчали його протягом чотирьох років. Особливо дякує Михайлові Олексійовичу Полякову за корисні поради і допомогу.
Нещодавно у Дмитра був день народження. Друзі турклубу "Романтик" тепло привітали свого президента з 21-річчям, побажали успішно закінчити університет, подолати всі вершини і в горах і в житті.
Олена НАДЄЄВА, член турклубу "Романтик"

ПЕРШІ КРОКИ - ПЕРШІ РАДОЩІ
Першокурсниця електротехнічного факультету Аліна Замула склала заліки першого в семестрі модуля на "відмінно". З кожної з восьми дисциплін, таких як історія України, вища математика, фізика та інші отримала "п'ятірку". Якщо так складе і другий модуль, то завершить навчання в першому семестрі відмінницею.
Аліна не лише успішно навчається, а й іншим ровесникам з групи допомагає готуватися до заліків. А їх у групі - шістнадцять, з них шестеро - дівчата. Аліні, як старості групи Е-125, дуже хочеться, аби кожен з її товаришів навчався успішно. Сама дівчина подає їм добрий приклад не лише в навчанні, а й у дисципліні, виконанні громадських доручень. Вона скрізь встигає, бо прагне бути першою в усьому.
Аліна закінчила Запорізький фізико-математичний ліцей №105 зі срібною медаллю. На всіх олімпіадах здобувала призові місця. І вже могла вступити до університету без вступних іспитів, але заради надійності пішла навчатися на підготовчі курси при ЗНТУ, які закінчила на "відмінно".
Чому дівчина обрала електрофак? Тому що на ньому навчається її двоюрідна сестра Наталя Кухаренко, вже четвертокурсниця. Вона й порадила Аліні йти на електротехнічний факультет. Спеціальність обрала сама - "Електротехнічні системи електроспоживання". З другого курсу Аліна хоче навчатися одночасно і на факультеті післядипломної освіти, щоб здобути другу спеціальність, пов'язану з комп'ютерними технологіями.
- Мені подобається в навчанні те, що теорію одразу ж закріплюємо на практичних заняттях у лабораторіях, - пояснює Аліна. - Так краще засвоюється матеріал...
Аліна захоплюється читанням фантастичної літератури, комп'ютером, а ще спортом - настільним тенісом і шашками. На змаганнях здобуває призові місця. Це ніяк не заважає навчанню в університеті, а навпаки, - допомагає.
Василь САВЕЛЬЄВ, заступник декана електротехнічного факультету, доцент

Н А Ш А    Ф О Т О Г А Л Е Р Е Я
Група працівників "Машинки" перед виходом на жовтневу святкову демонстрацію 1961р
На відпочинку в університетській оздоровниці "Сосновий бір"
Фото з сімейного архіву Ірини Аверченко, співробітниці кафедри зварювання.

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок