Видається
з 1960 року
3 листопада
2010 року
№01
(2072)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

Варіант для друку (pdf-файл)

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародні зв'язки ЗНТУ
Співробітництво з університетами Європи
  Останнім часом наш університет помітно розширив сферу міжнародного співробітництва, особливо в галузі виконання спільних проектів. Протягом трьох років викладачі і співробітники взяли участь у виконанні чотирьох проектів програми ТЕМПУС, що фінансується Європейською Комісією. В результаті викладачі, співробітники і студенти відвідали університети у Польщі, Австрії, Литві, Чехії, Німеччині та Іспанії, пройшли стажування або навчання у зарубіжних університетах. В результаті участі у проектах ЗНТУ отримав комп'ютерне обладнання, оргтехніку, ліцензійні програми, літературу загалом майже на 100 тисяч Євро.
  2009 року завершено роботу за проектом "Європейсько-український ступінь магістра з програмного забезпечення". Конкретна мета його: надати можливість студентам двох українських університетів навчатися за спільною європейсько-українською магістерською програмою в галузі програмного забезпечення як в українських так і в європейських університетах, одержати два дипломи: український і польський. У виконанні цього проекту брали участь наші кафедри: програмних засобів, комп'ютерних мереж та систем, а також відділи забезпечення міжнародної діяльності, фандрайзингу, центр інформаційних технологій. Скеровував цю роботу проректор з гуманітарних питань та міжнародних зв'язків О.М.Андрієнко, він був координатором проекту від України. Нашими партнерами з проекту були: Вроцлавська Політехніка (Польща), технічний університет м. Ліберець (Чехія), Герлиць/Зіттау університет прикладних наук (Німеччина), Житомирський державний технологічний університет (Україна) та агенція освіти "АГНОС" (Україна).
  В результаті виконання проекту ЗНТУ отримав обчислювальну та оргтехніку, ліцензійні програми та літературу на суму 70 тисяч Євро. Вісім викладачів кафедр програмних засобів і комп'ютерних систем та мереж два тижні стажувалися у Вроцлавській Політехніці, у Ліберецькому технічному університеті. Четверо викладачів ЗНТУ пройшли стажування в університеті прикладних наук у м. Герлиць/Зіттау. З вересня 2008 року п'ятеро студентів ЗНТУ продовжили навчання у Вроцлавській Політехніці протягом одного семестру, захистили там магістерські роботи.   Завершальний захід проекту - проведення в ЗНТУ у липні 2009 року третьої літньої школи і підсумкової конференції. До нас приїхали партнери з Польщі, Чехії, Німеччини, учасники проекту з інших українських ВНЗ. На відкритті літньої школи з вітальним словом виступили ректор ЗНТУ проф. С.Б.Бєліков, керівник проекту професор Ян Квятковський, представники університетів з Чехії і Німеччини. П'ятьом випускникам ЗНТУ, які навчались у Вроцлавській політехніці, професор Ян Квятковський вручив польські дипломи магістра. Ці дипломи відкривають двері для роботи за фахом у будь-якій з країн Європейського Союзу.
INCLUDEPICTURE "http://eu.zntu.edu.ua/img/Sch_3.jpg" \* MERGEFORMATINET Випускники ЗНТУ з польськими дипломами

  З інформацією про хід виконання проекту виступили проректор О.М., Андрієнко завідувач кафедри програмних засобів ЗНТУ доцент А.В.Притула та завідуючий кафедри програмних засобів ЖДТУ доцент О.М.Данильченко Згідно з програмою літньої школи польські, німецькі і чеські професори прочитали лекції для студентів та викладачів ЗНТУ.

INCLUDEPICTURE "http://eu.zntu.edu.ua/img/Sch_2.jpg" \* MERGEFORMATINET Відкриття літньої школи

  На заключній конференції були підведені підсумки роботи над проектом. Під час виконання проекту досягнуті вагомі результати: гармонізація навчального плану магістерського курсу "Програмна інженерія" з навчальними планами аналогічних курсів європейських університетів; побудова навчального плану за модульною структурою; навчання студентів, як мінімум, у двох університетах різних країн; полегшення процедури взаємного визнання дипломів різних країн (в даному випадку це завдання вирішувалося шляхом створення можливості для студентів отримати два дипломи магістрів - український та польський). Завдяки проекту існує можливість і подальшого навчання українських студентів у Вроцлавській Політехніці, але вже не за рахунок коштів проекту, а за власні кошти, або за рахунок різноманітних фондів.
   Для учасників літньої школи та підсумкової конференції була розроблена насичена культурна програма. Гості ЗНТУ відвідали острів Хортицю, були проведені екскурсії по місту, до Запорізького дубу, до ПБК "Славутич". Іноземні учасники відвідали також театр імені В.Магара, для них було організовано екскурсію до м. Дніпропетровська і навколо острова Хортиці.
Лариса ДУЙКО, начальник відділу забезпечення міжнародної діяльності
На фотознімках: випускники ЗНТУ з польськими дипломами; відкриття літньої школи

НАШІ КРАЩІ СТУДЕНТИ
Спеціальна комісія за поданням факультетів визначила переможців у традиційному змаганні 2009 року за номінаціями. Костянтин Дідович - учений року (ЕА-425э, Тамара Афанасьєва - староста року (ФЕУ-615), Андрій Шийко - громадський діяч року (Е-315), Іван Стадник - правоохоронець року (М-715), Денис Філістович - спортсмен року (Т-424), Андрій Бойко - артист року (ЕА-426), Валентина та Андрій Бичові - студентська сім'я (Г-226). Андрій Бойко (ЕА-426) став лауреатом обласного конкурсу (отримав фінансову допомогу). Щиро вітаємо переможців з визнанням кращими студентами року! Бажаємо так само високо тримати свій рейтинг у навчанні, науковій праці і
Віктор КУЗЬМІН, заступник голови студентського профкому

Зустрічі зі школярами
У грудні 2009 року два факультети Гуманітарний і ФЕУ почали проводити профорієнтаційну роботу. Відбулася зустріч деканів М. В. Дєдкова, В. В. Королькова та завідувач кафедри МЕВ М. С. Гамов, та заступник відповідального секретаря приймальної комісії С. І. Шила з учнями випускних класів 24-ї школи Запоріжжя. Крім загальної інформації про вступ і навчання в університеті, учні отримали вичерпні відповіді на запитання щодо Болонського процесу, кредитно-модульної системи, організації навчання, щодо прийому до університету. Учні виявили бажання продовжити знайомство з університетом під час Дня відкритих дверей.
Микола ДЄДКОВ, декан гуманітарного факультету
Вітаємо КОЦУРА Ігоря Михайловича з 50-річчям!
  Після року ЗМІ ім. Чубаря Ігоря Михайловича було зараховано молодшим науковим співробітником. Потім - навчання в аспірантурі, захист дисертації.
  З 1985 року він працює на кафедрі "Електричні машини". Пройшов шлях від асистента до доцента. Висококваліфікований, вимогливий педагог, він розробляє методичні вказівки та конспекти лекцій, приділяє чимало часу науковій роботі зі студентами, готує магістрів.
   Ігор Михайлович є автором понад 50 наукових статей. Постійно бере участь у науково-технічних конференціях. Доцент І.М. Коцур за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну роботу відзначений почесними грамотами та подяками.
  Вітаємо Вас, шановний Ігорю Михайловичу, з визначним ювілеєм, бажаємо Вам козацького здоров'я, нових здобутків у праці й науці, щастя в сімейному житті!
Колективи електротехнічного факультету, кафедри електричних машин

Вітаємо КЛИМЕНКА Миколу Володимировича з 80-річчям!
  Микола Володимирович Клименко працює в журналістиці майже 60 років. Спочатку під час служби на Чорноморському флоті, потім - кореспондентом газети "Дніпропетровський металург", завідувачем відділів у газетах "Комсомолець Запоріжжя", "Запорізька правда", власкором ТАРС.
  Останні двадцять років творчої журналістської діяльності Миколи Володимировича міцно пов'язані із Запорізькою МАШИНКОЮ як редактора газети "Інженер-машинобудівник".
  Завдяки наполегливій відданій праці М.В. Клименка наша газета визнавалася кращою серед багатотиражок області. Вимогливий до себе і до колег по роботі, він є взірцем чуйності, толерантності, відданості справі, ВЧИТЕЛЕМ і ВИХОВАТЕЛЕМ для молоді.
  У день Вашого ювілею прийміть щирі вітання від багатотисячного колективу студентів, викладачів іспівробітників Запорізького національного технічного університету, побажання здоров'я, довголіття і довгих, довгих років нашої спільної праці !
Ректорат, профком

      Увага: КОНКУРС!
Запорізький національний технічний університет оголошує
конкурс на заміщення вакантних посад
доцента кафедри "Системний аналіз та обчислювальна математика" - 1
доцента кафедри "Комп'ютерні системи та мережі" - 1
старшого викладача кафедри "Вища математика" - 1
викладача кафедри "Міжнародний туризм" - 1
Термін подання заяв - один місяць від дня оголошення конкурсу в га-
зеті. Документи подаються на ім'я ректора університету. Заяву перед поданням необхідно зареєструвати в канцелярії університету.
Адреса університету: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64

Портрет викладача
Її любов - філологія
Я Вас не пензлем намалюю - словом...
- писав своїй коханій відомий поет і мав рацію. У Слові поєднуються не тільки природні барви, але й усі відтінки людських почуттів, а коли ще й віддано служінню Слову все життя - натхненно і серйозно.
Отже, і ми зараз підбираємо найгарніші, найтепліші слова вітання Ніні Антонівні Полежаєвій - старшому викладачеві кафедри загальної мовної підготовки. Понад 30 років тому обрала вона нелегкий професійний шлях - працювати в системі вищої освіти і вже більше двадцяти років присвятила праці в нашому університеті. Були ще Запорізький державний університет, юридичний інститут.
Ніна Антонівна здобула дві вищі філологічні освіти: викладала російську мову й літературу слухачам підготовчого відділення та іноземним студентам, а потім відточувала свою майстерність у роботі зі студентами, навчаючи їх діловій українській мові й риториці. Був час, коли вона працювала за кордоном - у Китаї, Камбоджі. Зараз Ніна Антонівна викладає на підготовчих курсах. Вона не байдужа як до свого предмета, так і у ставленні до молодого покоління. Як фахівець, будує свої заняття на високому науково-методичному рівні, як вихователь - опікує, наставляє, навчає чемності своїх вихованців-слухачів. Вона дуже уважна до проблем молоді: коли потрібно - допоможе, коли скрутно -порадить. Ніна Антонівна добре зарекомендувала себе і в науці, має низку авторських статей з лінгвістики й літературознавства; є співавтором навчальних перекладних термінологічних словників із риторики та мови юридичного фаху, двох навчальних посібників для студентів. Вона підготувала програму з української мови для підготовчих курсів.
Найціннішим у людині є те, що вона може віддати іншим - свій світ добра й любові. Вона дуже любить свою донечку, вона - дбайлива й чуйна сестра, цікавий співрозмовник. З нею поряд надійно і лагідно: таких, кажуть, позначає Бог Вона до нестями
Божої і людської любові Вам, шановна Ніно Антонівно. Бажаємо Вам оптимізму та життєвої наснаги.
Галина ОНУФРІЄНКО, доцент кафедри ЗМП, Інна АВЄРІНА - викладач кафедри

Новини з бібліотеки ЗНТУ
Продовжуючи нашу рубрику "Нові книги", ми запрошуємо усіх завітати до бібліотеки для ознайомлення з новими надходженнями літератури. До вашої уваги пропонуємо огляд підручників та навчальних посібників з різних галузей знань: Основи теорії електронних кіл [Текст]: підручник для студентів вищих навч. закладів/ Ю.Я.Бобало, Б.А.Мандзій, П.Г.Стахів, Л.Д.Писаренко; за ред. Ю. Я. Бобала.- Львів: Львівська політехніка, 2008.- 332 с. Підручник містить матеріал, який стосується основних понять теорії електронних кіл як різновиду електричних кіл. Викладено основні методи аналізу таких кіл, зокрема числові методи, орієнтовані на комп'ютерне моделювання електронних кіл. Значна увага приділена описанню функціонування типових компонент електронних кіл. Він дає студентам змогу зрозуміти роль сигналів в електроніці та інформатиці, вивчити основні способи їхнього аналізу і перетворень та роль електронних кіл у цих процесах. Оригінальним та актуальним є матеріал, що стосується теорії дискретних та цифрових схем, який знайомить студентів із перспективними засобамиоброблення та перетворення сигналів. Матвійків М.Д. Елементна база електронних апаратів [Текст]: підручник для студентів вищ. навч. закладів/ М.Д.Матвійків, В.М.Когут, О.М.Матвійків.- 2-ге вид.- Львів: Львівська Політехніка, 2007.- 428 с. У підручнику викладено основіні відомості про сучасну і найперспективнішу елементну базу електронних апаратів, зокрема наведено визначення різних видів елементної бази, розглянуто її призначення, класифікацію, умовні зображення і позначення, будову, роботу, властивості, застосування. Підручник розраховано на студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом "Електронні апарати". Квіт С. Масові комунікації [Текст]: підручник для студентів вищ. навч. закладів/ С.Квіт.- К.: Києво-Могилянська академія, 2008.- 206 с. Підручник розкриває дослідження галузі масових комунікацій із залученням найновішого західного та українського досвіду. Зокрема розглядаються різноманітні теорії масових комунікації, методи медіадосліджень. Особлива увага приділяється професії журналіста, українським медіареформам, журналістській освіті, новим медіям, глобалізаційним явищам. Підручник призначено для студентів ВНЗ за спеціальностями "журналістика", "соціологія", "політологія", а також для експертів і дослідників медій. Крейг Р. Інтернет-журналістика [Текст]: робота журналіста і редактора у нових ЗМІ/ Р.Крейг; пер. с англ. А. Іщенка.- К.: Києво-Могилянська академія, 2007.- 324 с.- Парал. тит. англ. мовою У книзі інтернет-журналістика розглядається як незалежний різновид журналістської роботи поряд з друкованими й ефірними ЗМІ. Автор знайомить студентів з особливостями інтернет-ЗМІ і професійними навичками, необхідними дляадекватного використання переваг нових засобів масової інформації. Значна увага приділяється базовим правовим питанням та особливостям стосовно нових медіа. Видання буде корисним для студентів і викладачів журналістських спеціальностей. Стівенс М. Виробництво новин: телебачення, радіо, Інтернет [Текст]/ М.Стівенс, Б.М.Олсон; пер. с англ. Н. Єгоровець.- К.: Києво-Могилянська академія, 2008.- 407 с.- Парал. тит. англ. мовою В книзі автор повністю викладає процес виготовлення новин, починаючи зі збору інформації і закінчуючи випуском готових сюжетів в ефір. Розглядається технологія написання різних видів інформаційних текстів, ведення репортажу, монтаж аудіо- та відеоматеріалу, робота з людьми під час підготовки новин тощо. Книга написана простою і зрозумілою мовою, а теоретичний матеріал доповнюється прикладами. Крім, вище зазначених, бібліотека одержала також нову літературу з економіки, правознавства, комп'ютерних систем та інше.
Ганна ЄРЕНБУРГ, головний методист бібліотеки ЗНТУ

Будні кафедри
НАУКОВА РОБОТА СТУДЕНТІВ - ЗАПОРУКА ЇХ УСПІШНОГО НАВЧАННЯ
  Кафедра "Транспортні технології" готує фахівців за трьома спеціальностями (денна і заочна форми навчання).
  У 2008 - 2009 навчальному році кафедра випустила 244 фахівця. Серед них - 138 бакалавра, 102 спеціаліста та 4 магістра. З відзнакою закінчили університет 24 бакалавра, 14 спеціалістів та всі магістри.
  Середній бал за державний іспит бакалаврів склав 4,3, за захист дипломних проектів спеціалістів - 4,4, за захист випускних робіт магістрів - 5,0. Середній показник якості за всіма фахівцями, яких випустила кафедра у поточному році склав 0,85.
  Позитивні результати навчання на кафедрі пояснюються насамперед активною науковою роботою викладачів, залученням до неї студентів.
  Минулого навчального року 14 студентів взяли участь у щорічній науковій конференції "Тиждень науки ЗНТУ", 5 наукових робіт подано на вузівський конкурс студентських наукових робіт. Робота А.В. Якимова (Т - 315) "Моделювання процесів споживання машинокомплектів збиральним виробництвом ЗАТ "ЗАЗ" (науковий керівник доцент О.А. Лащених) здобула 3-тє місце у номінації "Технічна". На всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямком "Транспортні технології" робота Д.Я. Муковської (Т - 335) з теми "Моделювання пасажирських кореспонденцій у системі міського громадського транспорту ( науковий керівник доцент О.Ф. Кузькін) відзначена дипломом І ступеня.
  Активну участь наші студенти беруть також і у всеукраїнських олімпіадах. А.В. Якимов (Т - 315) виборов на всеукраїнській студентській олімпіаді з напрямку "Транспортні технології" диплом 2-го ступеня, а команда ЗНТУ у складі А.В. Якимова, Д.Я. Муковської та О.В. Овденко (Т - 815) здобула 3 місце. На всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Організація і регулювання дорожнього руху", яка вже третій рік поспіль проводилась на базі нашої кафедри, С.В. Бивалін (Т - 515) отримав диплом 2-го ступеня.
  Активно й уміло керують науковою роботою студентів, готуючись до захисту дисертації, молоді вчені кафедри: доценти О.Ф. Кузькін і С.М. Турпак (докторські дисертації), старші викладачі І.М. Райда, С.В. Грицай та В.Е. Трушевський (кандидатські дисертації). Досвід наукової роботи передають молодим викладачам, аспірантам і студентам викладачі старшого покоління доценти О.А. Лащених та В.П. Юдін.
Геннадій БАБУШКІН, завідувач кафедри, д.т.н., професор.

ПІСНІ ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ ВІД АНАТОЛІЯ СЕРДЮКА
Запорізький співак і композитор-пісняр Анатолій Сердюк зібрав шанувальників української естрадної пісні на свій авторський концерт "Краю мій рідний", що відбувся 16 жовтня 2009 року в Національній філармонії України.
На ювілейному концерті прозвучали пісні у виконанні автора про козаків і Хортицю, про гуляйпільську вольницю й Нестора Махна, ліричні пісні в супроводі інструментального ансамблю (скрипка, гітара, рояль). У концерті взяли участь співачка, лауреат пісенних конкурсів Анастасія Шергіна та ансамбль бального танцю "Горизонт". Прозвучать пісні на вірші поетів, з якими співпрацює пісняр, - киян Д.Павличка, Л.Верьовки, Б.Олійника, М.Луківа, В.Крищенка, В.Шукайла, А.Ткаченка, Ф.Млинченка, С.Короненко, Н.Шаварської, запоріжців П.Ребра, Г.Лютого, А.Рекубрацького, Л.Геньби, В.Чубенка, В.Коваль та інших. Ім'я Анатолія Сердюка у багатьох шанувальників української естради асоціюється з його піснею на вірш Д.Павличка "Вставай, Україно!", яка на початку 90-х років піднімала й згуртовувала українців, часто лунала в ефірі українського радіо й телебачення. За двадцять років творчої діяльності запорізький пісняр написав 150 пісень, випустив 10 компакт-дисків, 4 пісенника, представив публіці 9 сольних концертних програм. У його доробку - патріотичні й козацькі пісні, романси, вальси, ліричні пісні, молодіжні шлягери й рок-композиції. Та найбільше А. Сердюк вирізняється колоритним пісенним циклом "Гуляй-Поле" з піснями про батька Махна. Пісні А. Сердюка - це справжня насолода для шанувальників української пісні й поезії, бо в них є і висока поезія, і красива, вишукана мелодія, і гармонійне поєднання музики й слова. До речі, А. Сердюк - автор музики гімну ЗНТУ.
НАШ ВЛАСКОР

КОНКУРС "ШКОЛА ВЛАДИ"
Ти вважаєш, що влада робить все неправильно? Ти знаєш, як зробити краще? То, доведи на ділі, що саме ти готовий до змін вже зараз. Візьми участь у конкурсі "Школа влади". Мета конкурсу звернути увагу молоді на проблеми, які існують на Запоріжжі, і як саме їх вирішити. Учасник конкурсу має уявити себе працівником влади - обласної, районної, міської, та підготувати проект в одному з таких тематичних розділів: охорона здоров'я, освіта, бюджет, політика залучення інвестицій і спецпроекти розвитку територій, містобудування, соціальний захист, установи культури, фізкультура і спорт, дозвілля, профілактика і боротьба з наркоманією, алкоголізмом і тютюнопалінням, забруднення навколишнього середовища, житлово-комунальне господарство, управління комунальними активами, вирішення проблем людей з обмеженими можливостями.
Проект - це ваші конкретні пропозиції по вирішенню тієї чи іншої проблеми. Під час написання проектів учасникам конкурсу надаватиметься консультаційна допомога. Для десяти команд - авторів проектів-переможців планується проведення у Києві дводенного семінару-тренінгу. Його учасники відвідають Верховну Раду України і візьмуть участь в урочистостях. Автори проектів братимуть участь в реалізації своїх ініціатив. Якщо ти вирішив взяти участь у цьому конкурсі і хочеш більше знати про його умови - звертайся до консультаційного центру за телефоном: (061)222-1313; (095)718-6663, mezheritskiy.d@front-zmin.zp.ua - Антон. Чекаємо на тебе за адресою: м. Запоріжжя, пр. Леніна, 158, обласний осередок "Фронт Змін".
Антон ОБРЕЗКОВ, студент ЗНТУ

Вітаємо Метельського Володимира Петровича з 70 - річчям!
Народився він на станції Омелянівка Коростенського району Житомирської області у багатодітній робочій сім'ї. Після закінчення з відзнакою Житомирського будівельного технікуму (1959 - 1962 рр.) служив у лавах Радянської армії. 1962 року вступив на електротехнічний факультет Запорізького машинобудівного інституту. Під час навчання на денному відділенні обирався головою студентського профкому (1964 - 1967 рр.). Після закінчення Запорізького машинобудівного інституту Володимира Петровича обрали секретарем комітету комсомолу інституту (1967р.) За цей період він пройшов шлях від інженера наукової дослідної частини проблемної лабораторії, асистента, аспіранта, старшого викладача, доцента, завідувача кафедри електричних машин до декана електротехнічного факультету ЗНТУ, професора кафедри електричних машин, академіка Української академії наук України.
За час праці в університеті В.П. Метельський зробив помітний внесок у розвиток виховної роботи зі студентами. Організовує заходи, спрямовані на виховання патріотизму, поваги до державних символів України, традицій українського народу, розвиток студентського самоврядування, формування у студентів активної громадської позиції, любові до національних традицій. Протягом останніх років, як голова Ради деканів ЗНТУ бере участь в організації обласних конкурсів "Студент року", обласних оглядів конкурсів на кращий гуртожиток. За ініціативою В.П. Метельського створено центр студентського самоврядування у гуртожитку, який має комп'ютерний клас із швидкісними ресурсами Internet, спортивний зал із сучасними тренажерами , зал засідань та філію науково-технічної бібліотеки університету. Електротехнічний факультет, керований професором В.П. Метельським з 1981 року (майже 30 років), є потужною структурою університету: об'єднує 7 кафедр, 4 з яких профілюючі готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за 6 спеціальностями.
Факультет - один з найбільших в університеті. На денній та заочній формі навчаються майже 2000 студентів. Кожен п'ятий студент денного відділення - відмінник навчання, активний учасник наукових розробок. Факультет здобуває перші місця на змаганнях зі спорту, туризму, естетичного виховання. В.П. Метельський протягом багатьох років був керівником кількох науково-дослідних праць. За постановами Уряду, Державного комітету України з питань науки і технологій, розробив і впровадив у виробництво магнітні шунти, призначені для зменшення додаткових втрат в силових трансформаторах (ВАТ "Запоріжтрансформатор"), пристрій для підпресовки обмоток силових трансформаторів під час експлуатації (ВАТ "Запоріжтрансформатор"), математичні моделі вентильних електричних приводів для аналізу електромагнітних перехідних процесів (ВАТ НДІ силової електроніки "Перетворювач") та інші.
Володимир Петрович багато часу приділяє педагогічній діяльності. Підготував лекційні курси, лабораторний практикум з кількох дисциплін. Під керівництвом В.П.Метельського підготовлено і захищено три кандидатські дисертації. Зараз працює з 5 аспірантами.
Професійні інтереси Володимира Петровича - різноманітні: сучасний стан і напрямки удосконалення інженерної освіти; удосконалення системи керування виховної роботи у вищому навчальному закладі; трудове виховання студентської молоді. Він приділяє увагу видавницькій навчальній та науково - методичній працям. Він - автор чотирьох монографій "Моделювання тиристорних перетворювачів", "Електричні машини та мікромашини", двох навчальних посібників з грифом міністерства освіти та науки України, понад 20 методичних розробок, 12 авторських свідоцтв на винаходи, 2 патенти, 135 наукових публікацій в фахових журналах. В.П. Метельський бере активну участь у міжнародних науково-технічних конференціях, є членом редакційної колегії наукового журналу "Електротехніка та електроенергетика", що входить до перегляду ВАК. За сумлінну працю В.П. Метельський нагороджений почесними грамотами Запорізької міської та обласної рад, нагрудним знаком "Відмінник освіти України", має почесне звання "Заслужений працівник освіти України", золоту медаль "За еффективное управление" у 2001 році, нагрудний знак "Петро Могила", ювілейну медаль "За розвиток Запорізького краю", орден "За заслуги перед Запорізьким краєм" 3-го ступеня. Щиро вітаємо Вас, шановний Володимире Петровичу, з визначним ювілеєм! Бажаємо нових досягнень у праці і науці, козацького здоров'я, родинного щастя!
Ректорат ЗНТУ Профкоми Колектив електротехнічного факультету

Майбутнім офіцерам
  З 01 лютого 2010 року оголошується набір студентів денної форми навчання першого курсу, які вступали на навчання на базі диплома "молодший спеціаліст" (випускники технікумів та коледжів) та другого, третього курсу на кафедру військової підготовки ЗНТУ. Кандидатами для зарахування можуть бути громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров'я, якщо їм станом на 01.09.10 р. не виповнилось 25 років.
Перелік документів, які необхідно подати для конкурсного відбору в деканат свого факультету до 01.03.10:
  1. Заява студента на ім'я декана факультету - 2 прим.
  2. Ксерокопія приписного свідоцтва - 2 прим.
  3. Ксерокопія 1, 2, 11 сторінок паспорта громадянина України - 2 прим.
  4. Ксерокопія ідентифікаційного коду - 2 прим.
   Конкурсний відбір складається з:
      1. Рівня успішності навчання за 1-3 семестри.
      2. Заліку з оцінки рівня фізичної підготовки (термін з 01 по 30.04.10): біг 100 м -
          14,4"; біг 3000 м - 14' 30"; підтягування - 12 разів.
      3. Заліку з оцінки рівня засвоєння студентами програми допризовної підготовки
          (шкільний курс) та професійного психологічного відбору студентів
          (термін з 11 по 28.05.10), який проводиться у формі письмового тестування
          і складається з питань допризовної підготовки та питань з психологічного
          відбору.
  Під час проходження відбору студент повинен мати при собі паспорт громадянина України та приписне свідоцтво. Без їх наявності студент не допускається для проходження конкурсного відбору.
  Бажаючим за всіма питаннями звертатися до деканату. За додатковою інформацією звертатися: кафедра військової підготовки по тел.:
769-00-01
- завідувач кафедри полковник Альохін К.В.;
769-00-02
-заступник завідувача кафедри з НР полковник Коробов О.В.

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок