Видається
з 1960 року
Четвер
31 січня
2002 року
№ 2
(2029)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

Перша полоса
 

 Н  О  В  И  Н  И

Вітання

     

Наукова творчість студентів

      

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАУКУ ШТУРМОМ НЕ ВІЗЬМЕШ!
Попередні підсумки зимової екзаменаційної сесії

На черговому засіданні вченої ради університету 28 січня обговорено попередні підсумки зимової екзаменаційної сесії. З інформацією виступили проректори А.Д. Коваль і С.Т. Яримбаш. В обговоренні взяли участь професори Ю.М. Внуков, Д.М. Піза, доценти В.І.Глушко, В.П. Метельський, О.М. Рассальський, В.С. Кабак та інші. Підсумував обговорення ректор С.Б. Бєліков.
...Так, науку штурмом не візьмеш. Це аксіома, яка не потребує доказів. Це відомо і викладачам, і студентам, та чомусь багато з них забувають про те, що науку треба засвоювати крок за кроком, долати сходинку за сходинкою. Лише тоді оволодієш знаннями, спеціальністю. А той, хто нехтує цим свідомо чи підсвідомо, залишиться, як кажуть, при своїх інтересах, тобто ні з чим.
Сесія у студентів денної форми навчання розпочалася 10 грудня і закінчилася 28 січня. У грудні складали іспити п'ятикурсники. На 5 склали 192 студента із 626. На жаль, чимало боржників, найбільше - на ФЕУ. Студенти 2-4 курсів складали іспити з 9-го до 26 січня. А напередодні, як завжди, був заліковий тиждень. Шкода, що він не для усіх виявився плідним, далеко не всі ліквідували борги й вийшли на сесію. Особливо це стосується груп факультетів ФЕУ, машинобудівного та інженерно-фізичного. Чому так сталося? На мою думку, ще не всі викладачі й завідувачі кафедр як слід організували підготовку до залікового тижня. А дехто з викладачів чомусь вважав тиждень відпочинком для себе. Перед деканатами, кафедрами і навчальними аудиторіями товпилися студенти, насамперед ті, хто протягом семестру навчався абияк, сподіваючись на те, що якось воно буде. Хоча, звісно, що "якось воно" не буває. Треба кожному постійно, наполегливо працювати над навчальною програмою, своєчасно захищати курсові проекти й контрольні роботи, як це робить переважна більшість студентів університету. Тому їм не треба штурмувати під час залікового тижня викладачів, прагнучи ліквідувати борги.
Контроль за ходом сесії виявив позитивні і негативні приклади. Скажімо, у групах, студенти яких сумлінно і регулярно опановують програмою, протягом 6 днів лише один-три чоловіка не склали іспити з першого заходу (М-128, РП-310, ЕТ-428 та інших). А в групах ФЕУ-218 і ТР-511 усі успішно справилися з сесією, отримавши лише 4 і 5.
Студенти групи ФЕУ-121 незадовільно складали вищу математику, чимало боржників, а групи І-Ф-110 - теоретичну механіку.
Попередні підсумки сесії свідчать про те, що на деяких кафедрах послабили контроль за виконанням графіку навчального процесу, тому деякі студенти несвоєчасно захищали курсові проекти й контрольні роботи. Деканати своєчасно не виправили таке становище.
Викликає занепокоєння навчання заочників: чимало з них несвоєчасно складають заліки. готують контрольні роботи. Тому не готуються як слід до сесії, а звідси - небажані результати, особливо серед третьокурсників.
Думаю, на кожній кафедрі, у кожному деканаті обговорять результати сесії й зроблять відповідні висновки, намітять конкретні заходи щодо недопущення відзначених промахів і недоліків, розберуться як слід і з організацією навчання заочників, причому персонально з кожним.
Головне, треба відмовитися від штурмів науки, а оволодівати нею щодня наполегливо, долаючи сходинку за сходинкою. Інакше неможливо стати висококваліфікованим сучасним фахівцем з вищою технічною освітою.

Василь ФЕОКТИСТОВ, начальник навчально-методичного відділу

На знімку О.Пастушенка: ас. каф. ТМ і ТММ Л.П.Воробйова на заняттях зі студентами в лабораторії


    Н  О  В  И  Н  И  >>>>


Вітаємо СЕРГІЄНКО Галину Олександрівну з ювілеєм! >>>

Поряд з нами
СПРАВЖНІЙ ПОЛКОВНИК
Такі слова є в одній із сучасних естрадних пісень, їх часто вживаємо й ми, викладачі й співробітники кафедри українознавства, згадуючи Геннадія Никифоровича Бичая.
>>>>

Проблеми, щр нас хвилюють
НАУКОВА ТВОРЧІСТЬ СТУДЕНТІВ
У сучасному житті, коли наука стала провідним елементом виробництва, на порядок денний постало питання про підвищення статусу студентської наукової творчості. Адже це важливий засіб підготовки спеціалістів, здатних творчо використовувати досягнення науково-технічного прогресу...
>>>>


На початок