Видається
з 1960 року
31 січня
2006 року
№2
(2116)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЇХ ПЕРША СЕСІЯ
Перша сесія для студента схожа на першу зустріч закоханих: чекання, хвилювання, побоювання. Перша сесія виявилася складною для більшості з-понад 1400 першокурсників нашого університету. Тим паче, що вона вимагала нових форм і підходів від викладачів і студентів. Замість звичного заліку треба було складати модуль, до того ж багатьом по кілька разів. Якщо вперше склав незадовільно, можеш спробувати свої знання вдруге, а то й втретє, аби отримати бажану оцінку. Це ускладнювало іспити викладачам і студентам.
От що сказав про це Євген Іваненко, заступник декана інженерно-фізичного факультету:
- Нова кредитно-модульна система оцінки знань студента вимагає перегляду свого ставлення до навчання, коли першочерговими чинниками є особиста відповідальність, старанність, цілеспрямованість. Отже, надійся і розраховуй на себе...
Такої ж думки про нову систему і Василь Савельєв, заступник декана електротехнічного факультету:
- Напевне, згодом до неї звикнуть викладачі і студенти. І все буде гаразд. А поки що складання модулів вимагає багато додаткових часу і клопотів...
Як же завершили зимову сесію першокурсники? В цілому успішно, хоча дані про це попередні: дехто перескладає модулі, ще не всі викладачі оформили відомості. Та в основному результати втішні.
Електротехнічний факультет. Сесію складали 192 першокурсника, 10 груп. Кращі з них: Е-425, студенти які оволодівають спеціальністю на кафедрі "Електричні апарати", причому заняття ведуться англійською мовою. Абсолютна успішність тут 72 відсотка, показник якості у групі - 44. у групі Е-125(кафедра ЕПП) ці показники такі: 67 відсотків і 47. зразок у навчанні подала ровесникам староста групи Аліна Замула, яка усі чотири іспити склала на відмінно. А в групі Е-425 четверо відмінників: Ольга Гагаріна, Ольга Самойленко, Ірина Сердюкова, Костя Дідович. Усі першокурсники факультету склали іспити з Історії України на 4 і 5 (викладач професор Ю.В. Іващенко).
Інженерно-фізичний факультет. З першого разу 137 студентів модуль склала лише половина, другий - значно краще. Успішно завершили сесію студенти групи ІФ-215 (спеціальність"Фізичне матеріалознавство"). Катерина Давиденко і Маргарита Перепьолкіна отримали лише п'ятірки.
Факультет економіки та управління. Декан факультету Владислав Корольков вважає, що нова система навчання дозволила усім 190 студентам рівномірно розподілити навантаження у навчанні, а підведення підсумків зробити більш об'єктивним. Наприклад, 97 відсотків студентів з дисципліни "Філософія" отримали оцінку за результатами першого й другого модулів, без іспиту, який складали лише семеро. Майже з такими ж результатами першокурсники засвоїли і дисципліни "Логіка" та "Українська мова", а от "Прикладна математика" дається важко: можливо, слабка шкільна підготовка студентів. Але кращі студенти, такі як Інна Солдатова, Антон Діденко, Олександр Нечепуренко, Інеса Шаповалова отримали з цієї дисципліни п'ятірки і на тиждень раніше завершили сесію.
Радіо приладобудівний факультет. Із семи груп (174 студенти) кращими результатами на сесії виділяються групи РП-415 та РП-715, де більшість студентів - 90 і 75 відсотків - успішно склали модулі та іспити. А Наталя Зелена та Ірина Олійник отримали п'ятірки.
Факультет Інформатики та обчислювальної техніки. З восьми груп (191 студент) у кращий бік виділяються групи ІОТ-615 та ІОТ-815: у другій із студентів десятеро склали модулі й іспити на 4 і 5. Староста Катерина Волошина та її напарниця Наталя Годунко отримали п'ятірки. У групі ІОТ-615 відзначилися на сесії Тетяна Ганноцька, Наталя Гонта та Артем Бармін: у них лише п'ятірки.
... Для першокурсників зимова сесія була першою у їх студентському життя. І від того, який старт вони взяли зараз, залежить їх подальше навчання. Треба завжди пам'ятати: воно ніколи легким не буває.
Микола КЛИМЕНКО
На знімках О.Пастушенка: професор Ю.В.Іващенко прийає іспит з історії України у групі Е-115; доцент кафедри вищої математики І.М.Килимник приймає модуль в групі М-115; декан транспортного факультету В.Х. Козирєв приймає іспит у студента О. Баглюка (Т-112).

ВОНИ НАС ОБСЛУГОВУЮТЬ
МАЙСТЕР НА ВСІ РУКИ
Так кажуть у народі про тих, хто вміє робити багато що і вдома і на роботі. Саме такий Анатолій Васильович Лисогор, муляр ремонтно-будівельної дільниці нашого університету. Його руки не лише вправно й швидко кладуть цеглу в стіну, а й вставляють дверні лутки і віконні рами, лагодять стелю і підлогу, перекривають дах, встановлюють перегородки у приміщеннях. За що б не взявся Анатолій Васильович, все виконує сумлінно, акуратно, швидко. Так, аби не зганьбити звання робітника-ремонтника, робітничу професію, якою він пишається, яку він цінує.
Коли і в кого вчився робітничій майстерності Анатолій Васильович? На таке запитання він лише посміхається: "Мій учитель - життя. Коли хочеш, воно всьому навчить...". Його робітничі університети - це батьківська наука, приклад кращих заводських і будівельних майстрів. Як тільки-но сільський хлопець з Юрківки Оріхівського району Толя Лисогор пішов у самостійне життя, з тих пір він навчається самотужки, бо хоче знати і вміти якнайбільше, якнайкраще. Навіть в армії навчався, за що відзначали командири. А коли щось важливе зрозумів, навчився чомусь новому, радів як школяр, який отримав п'ятірку.
До нашої дільниці Анатолій прийшов 18 років тому назад з дружиною Валентиною. Дали їм службове житло, забезпечили роботою. Анатолій - муляр, Валентина - маляр. Так з того часу подружжя й працює в університеті, працює сумлінно, охоче, аби виправдати горде звання - робітник-ремонтник.
На перший погляд, зроблене ними не одразу й помітиш. Та це лише на перший погляд. А насправді там, де працювали ремонтники, приміщення зовні і зсередини виглядають гарнішими, впорядкованішими. Анатолій згадує, як улітку при сорокаградусній спеці облицьовували грунтом стіну під металеву огорожу головного корпусу. Важко було, складно, але зробили так, що любо глянути. Так само вправно працювали робітники і на ремонті дверей і вікон у 4-му гуртожитку, даху головного корпусу. За що б не взявся Анатолій, обов'язково зробить швидко і високоякісно. Так само працюють і його колеги Іван Денисенко, Сергій Білогорець, Олександр Ясько.
Нещодавно колектив дільниці привітав Анатолія Васильовича з відзнакою ректорату - почесною грамотою, якою він нагороджений за сумлінну багаторічну працю.
Євген ПРОШТИКА, начальник ремонтно-будівельної дільниці ЗНТУ

НАША ІСТОРІЯ
ДРУЖИЛИ З МОРЯКАМИ "АВРОРИ"
Серед багатьох студентських будівельних загонів машинобудівного інституту у 80-ті роки був один незвичайний, який брав участь в реконструкції крейсера "Аврора" до 70-річчя Жовтневої революції. Практично корабель відбудували маже повністю. Відрізали підводну частину і замінили її. Наш загін з тридцяти студентів замінював частково корпус корабля, перегородки, каюти, місце кріплення відомої усім гармати, яка зробила 1917 року єдиний постріл по Зимовому Палацу. Роботи було багато, і ми уклали договір з командування крейсера, згідно якому ми виконували усі роботи безкоштовно, планували обмінюватися після відбудови корабля делегаціями молоді, брати участь у торжествах. Один з наших студентів став членом екіпажу крейсера (відібрали на конкурсній основі) для служби протягом двох років.
Наші студенти неодноразово зустрічалися з моряками. Особливо запам'яталася зустріч напередодні 70-річчя Великої Жовтневої революції. Делегація інституту у складі п'яти осіб привезла подарунки морякам. Ми заслухали звіт нашого матроса, зустрілися з екіпажем крейсера, його командиром капітаном 2-го рангу А. Юдіним. Спільно підвели підсумки змагання за рік. Жили ми в каюті командира корабля, брали участь у всіх урочистих заходах. Здійснили екскурсію по Ленінграду, були присутні на параді на Дворовому майдані.
З металу підводної частини корабля за наказом командування ВМФ СРСР виготовили почесні медалі, одна з них, як і флотський тільник, зберігається у мне.
На ювілей інституту 1990 року до нас приїхала делегація моряків з "Аврори". Ми їх радо зустрічали, показали інститут, місто Запоріжжя, вручили подарунки.
Дружба студентів і моряків сприяла патріотичному вихованню молоді.
Володимир ГОНТАРЕНКО, професор ЗНТУ
Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок