Видається
з 1960 року
Вівторок
6 березня
2003 року
№ 4
(2052)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З І   С В Я Т О М   В Е С Н И  -  М І Ж Н А Р О Д Н И М
Ж І Н О Ч И М    Д Н Е М  !
   С У М Л І Н Н Я   І   С К Р О М Н І С Т Ь
Ці риси визначають характер Валентини Олександрівни Чикіної, старшого викладача кафедри теоретичної і загальної електротехніки. Одразу ж після закінчення ЗМІ ім.В.Чубаря 1966 року вона почала працювати на цій кафедрі. І з того часу Валентина Олександрівна не зрадила своїй спеціальності, своєму колективу. Асистент викладача, викладач, вона прагнула вести науково-дослідницьку роботу з частотного регулювання асинхронних двигунів. Отримала чотири авторських свідоцтва на винаходи, підготувала кандидатську дисертацію, а от захистити її не змогла. Саме тоді народився син Олександр, який потребував уваги й догляду матері. А зараз він уже - аспірант кафедри ЕПП нашого університету.
В.О.Чикіна читає лекції з дисциплін: основи теорії електричних кіл, теоретичні основи загальної електротехніки. Окрім того, сумлінно готує методичні вказівки, посібники для студентів, без чого не можна добре навчатися.
Валентина Олександрівна старанно готує студентів до олімпіад різних рангів, у тому числі всеукраїнських з електротехніки. І дуже радіє, якщо хтось з її вихованців переможе. Протягом останніх 12 років її студенти здобувають перші і призові місця на таких олімпіадах. Торік Дмитро Антонюк з інженерно-фізичного факультету посів третє місце на всеукраїнській олімпіаді.
Протягом 36 років викладає В.О.Чикіна дисципліни з електротехніки, за цей час настільки добре засвоїла свою спеціальність, що колеги вважають її одним із найдосвідченіших викладачів.
Дуже хочеться Валентині Олександрівні, щоб її Олександр став таким же викладачем або вченим. І всіляко підтримує в цьому сина.
Володимир Ніколенко

НИМИ ПИШАЮТЬСЯ СТУДЕНТИ
Ці дівчата - гордість факультетів, студсектору профкому університету. Вони і навчаються відмінно, і беруть активну участь у громадській роботі.
Софія Деркач (ФЕУ), закінчивши з золотою медаллю запорізький ліцей № 99, відмінно навчається в ЗНТУ. Полюбляє співати й танцювати. Активістка громадської роботи на факультеті.
Юлія СЄРИХ (Т-322) не лише навчається відмінно, а й бере активну участь в роботі студсектору профкому: очолює прес-службу, виступає з замітками в газеті "Інженер-машинобудівник". Охоче займається спортивною аеробікою.
Ірина ПРЯДКО (Е-410) - відома солістка в університеті, лауреат фестивалів "Зорепад-2000" та "Зорепад-2001". Брала участь у всеукраїнському фестивалі "Таврійські ігри". Ірина торік стала переможцем конкурсу "Студент року ЗНТУ" в номінації "Студент - артист року". Жодне свято не обходиться без участі Ірини Прядко.
Катерина КОЗЛІТІНА (Т-511) з золотою медаллю закінчила запорізьку школу №68, музичну школу. У 2-му семестрі отримала стипендію комбінату "Славутич" за відмінне навчання й активну громадську роботу. Вона - профорг 2-го курсу, голова студентського профкому транспортного факультету.
Крістіна ПУДЕНКОВА (ФІОТ-620). На першому курсі стала профгрупоргом. Зараз вона - голова студсектору профкому, заступник голови профбюро факультету. Останню сесію склала на відмінно.
Наталя АНДРОСОВИЧ (ФЕУ-119). З дитинства полюбляє танці, в університеті займається спортивною аеробікою, член збірної команди ЗНТУ. Майстер спорту, чемпіон України (у складі команди). Навчається на відмінно.
Аліна ВЕРШИНІНА (Г-220). Староста групи з першого курсу. Група була кращою на факультеті. Приклад у навчанні подає староста групи: у неї лише п'ятірки. Любить туризм, побувала у багатьох місцях України, а також у Франції і Єгипті.
Крістіна НІКІТІНА (М-721). Захоплення дівчини - КВК та спортивна аеробіка. Активно працює в громадських організаціях факультету: голова комісії профбюро з оздоровлення, член комісії профорганізації з культурного відпочинку і спорту факультету.
Данило ПАНІН, студент транспортного факультету

Н А Ш І   Г О Р Д І С Т Ь   І   К Р А С А
      ЖІНКИ ОДНІЄЇ КАФЕДРИ
Більша половина складу кафедри фізичного виховання - жінки. І про кожну з них можна сказати словами відомого персонажа з кінофільму "Кавказька полонянка": красуні, відмінниці, спортсменки. А ще - чудові викладачі, умілі педагоги. В основному на них тримається наша кафедра, наш невеликий дружний колектив. Ми, чоловіки, з великою шаною і повагою ставимося до своїх колежанок, як уміємо, підтримуємо їх, всіляко допомагаємо їм.
Визначних результатів у підготовці чемпіонів і призерів з ритмічної гімнастики досягла викладач і тренер Світлана Атаманюк. Її вихованці неодноразово перемагали на змаганнях різних рангів, стали чемпіонами України, зайняли 5 місце у першості Європи. Університетська команда зі спортивної аеробіки - одна з кращих в Україні. Світлана Іванівна й сама постійно навчається, самовдосконалюється. Вона - аспірантка Київського національного університету з фізичної культури і спорту.
Любов Ярославівна Грищенко, заслужений тренер України, за короткий термін праці в нашому університеті підготувала чимало кандидатів у майстри спорту і першорозрядників з кульової стрільби. Вони успішно захищають спортивну честь нашого університету.
Наша "атаманша", завідувачка кафедри Людмила Григорівна Терьохіна, виховує баскетболістів. Збірна команда ЗНТУ - одна з кращих у Запоріжжі, призер змагань України серед студентів.
Марія Степанівна Панасенко та Ольга Василівна Федорова, крім основної роботи викладача, багато уваги приділяють організації фізкультурно-спортивної роботи на машинобудівному та електротехнічному факультетах, вболівають за результати виступів на змаганнях своїх підопічних. Тому команди цих факультетів - постійні лідери змагань у ЗНТУ.
Хочу відзначити великий особистий внесок в організацію навчального процесу на кафедрі Наталі Василівни Михайличенко, а також роботу викладачів кафедри заслуженого майстра спорту Тетяни Вадимівни Непалкової, майстра спорту Ніни Іванівни Музичової, викладачів Олени Володимирівни Мілкіної, Наталі Василівни Горобей, Наталі Анатоліївни Литвиненко, Наталі Вікторівни Чухланцевої, Олени Петрівни Передерій, Світлани Петрівни Кузнецової.
Колектив кафедри високо цінує науково-дослідницьку роботу Наталі Павлівни Голєвої і молодої викладачки, аспірантки ЗДУ Ксенії Сергіївни Яримбаш.
У день весни, день свята жінок, ми, чоловіки кафедри, бажаємо нашим колежанкам найкращих здобутків у праці і науковій роботі, особистого щастя і кохання!
Від імені чоловіків кафедри - Олексій ЩОКІН, викладач

Таланти твої, університете!
ЗОЛОТИЙ ГОЛОС "МАШИНКИ"
Так називають студенти солістку-вокалістку Ольгу Землянську. Коли вона виходить на сцену, слухачі вітають її бурхливими оплесками, адже знають: виступи Ольги - це своєрідний міні-спектакль.
Вперше дівчина вийшла на сцену, коли навчалася в 11-му класі. Це був огляд художньої самодіяльності електротехнічного факультету "Студентська весна-98". У ньому і взяла участь школярка. З того часу вона стала улюбленою співачкою не лише факультету, а й університету.
В дитинстві Оля займалася в студії естрадно-спортивного танцю "Грація" під керівництвом Людмили Гасанбекової. Двічі стала чемпіонкою обласних змагань з таких танців. А вокалом Оля займається з дитинства, була солісткою дитячого хору. Згодом вона так захопилася вокалом, що довелося кинути танці.
За підсумками огляду-конкурсу художньої самодіяльності університету, торік Ольга Землянська, студентка електрофаку, стала кращою в номінації "Соліст-вокаліст". Вона є членом КВК університету. У сезоні 2002 року на закритому чемпіонаті їй надали звання "Міс КВК".
Зараз Ольга навчається на 4-му курсі й основним завданням вважає добре підготуватися до написання й захисту диплому. Ну і, звісно, не полишити свого захоплення. Їй цьогорік треба буде скласти важкий іспит: наша команда КВК "Славутич" має виступати в Московській прем'єр-лізі КВК. І від Ольги теж багато що залежить.
Вікторія КОМІНОВА, директор Центру культури і дозвілля студентів

      СПІВОЧА ДУША
Валентина Дузенко з дитинства полюбляє народну пісню. У селі, на Дніпропетровщині, родина Дузенків була музичною, співочою. Батько грав на скрипці й гармошці, мати співала гарно, тож і донька пішла в батьків. З фольклорним ансамблем Валя виступала на сцені київського Палацу культури "Україна", їх колективу аплодували кияни та гості столиці.
Валентина завжди весела, усміхнена, працює так само гарно, як і співає. Вона маляр високого розряду, вміє виконати навіть євроремонт, та так, що замилуєшся.
Подивіться на оновлені стіни навчальних аудиторій, коридорів головного й другого корпусів університету: вони привабливі, красиві. Відчувається, що тут працювали неабиякі майстри-маляри. Протягом останніх двох років наш університет став невпізнанним, начебто тільки збудованим. Таким зробили його наші майстри і майстрині з ремонтно-будівельної групи, у тому числі й Валентина Сергіївна Дузенко. Двадцять шість років працює вона малярем у рембудгрупі і ніколи не скаржиться, що їй важко, хоча спеціальність, звісно, нелегка для жінок.
- Нелегко буває інколи, руки болять, - зізнається Валентина, усміхаючись. - Та як побачу результат своєї роботи, аж душа співає. У затишних коридорах, приміщеннях приємно ходити людям, працювати, навчатися. Значить, і я разом з подругами, моїми ученицями Валентиною Лисогор і Валентиною Яцуковською допомогла колективу рідного університету стати гарнішим, привабливішим...

                                            Веселка на підлозі
Приємно увійти ранком до вестибюлю чи коридору головного корпусу і побачити, як виблискують чистотою стіни, підлога, східці. Наче веселки виграють у них від електричного світла.
На жаль, не кожен з нас, викладачів, співробітників, студентів, бачить це й поціновує тих, хто підтримує скрізь чистоту. На жаль, зустрічаються й такі, особливо серед студентів, які забруднюють приміщення, коридори, вестибюль, східці.
Через це бідкаються наші прибиральниці і знову беруться за ганчірку, швабру. Так, як це робить Лідія Михайлівна Худолій. Вона прибирає в головному корпусі коридори, східці. Приходить на роботу рано, о шостій, і одразу ж - за роботу. Треба встигнути навести порядок до приходу всіх.
- Лідія Михайлівна працює прибиральницею п'ятий рік, - говорить комендант головного корпусу Тамара Рибалка. - Вона одна з кращих працівниць. Їй не треба підказувати, що і як саме зробити: сама розуміє і за все береться...
Лідія Михайлівна Худолій працює так, як і належить порядній, сумлінній людині.

ВШАНУВАЛИ ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ
Цього дня, 21 лютого, в університеті чимало співробітників було у військовій формі, з бойовими нагородами. Кадрові офіцери у відставці прийшли напередодні Дня захисника Вітчизни, аби зустрітися один з одним, студентами, викладачами.
У залі засідань вченої ради їх привітали зі святом ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков і голова профкому М.С.Гамов, вручили вітальні листівки й квіти. Затим офіцери у відставці розійшлися по навчальних аудиторіях, зустрілися зі студентами, розповіли про свою військову службу, свято захисника Вітчизни.
Колишні військовики поклали квіти до пам'ятника загиблим на війні викладачам, співробітникам і студентам ЗМІ ім. В.Чубаря.
Ректорат і профком влаштували для захисників Вітчизни святковий обід з бойовими ста грамами. На ньому були також члени ректорату, голова профкому, директори інститутів, декани факультетів. Ректор виголосив здравицю на честь тих, хто тривалий час чесно служив Батьківщині, захищаючи мирне життя нашого народу.
У святкуванні взяли участь артисти пісенного колективу "У лукоморья".
Валентин ЗАЙЦЕВ, голова ради ветеранів ЗНТУ

На початок