Видається
з 1960 року
Четвер
11 квітня
2002 року
№ 6
(2033)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А    П А Н О Р А М А

Відзнака - диплом

Міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні - 2002" була влаштована у Києві. У ній взяли участь понад 100 вищих навчальних закладів, близько 50 інших закладів освіти, представництв освітянських видавництв і журналів, засобів мас-медіа.
Тут демонструвалися досягнення і кращий досвід навчальних закладів України, використання нових інноваційних технологій, нових форм виховання молоді. На конференціях і семінарах обговорювались актуальні проблеми розвитку освіти, впровадження у практику інформаційних і телекомунікаційних технологій, дистанційної освіти.
ЗНТУ був представлений на виставці делегацією у складі С. Бєлікова, В. Демешко, Ю. Петруши, Б. Солдатова, І. Ткаченка, К. Федоренко. До експозиції нашого університету увійшли яскраві стенди, де висвітлювалися фрагменти з життя колективу університету, велика кількість підручників і методичних розробок викладачів. Експозиція ЗНТУ зацікавила міністра освіти та наукн України В. Кременя, який уважно оглянув наші стенди та експонати.
За результатами виставки ЗНТУ відзначено дипломом "За великий внесок у розвиток сучасної освіти в Україні".

Ігор ТКАЧЕНКО, заступник начальника навчально-методичного відділу

На знімку О. Патушенка: міністр В.Г. Кремень і ректор ЗНТУ С.Б. Бєліков оглядають виставку.

Переможці олімпіади
На базі кафедри "Металорізальні верстати та інструмент" відбувся 1-й тур університетської олімпіади з комп'ютерного моделювання на ПЕОМ. Учасникам було запропоновано зі складального креслення розробити робоче креслення корпусної деталі у двомірному моделюванні, а в просторовому - за робочим кресленням побудувати 3D модель. В олімпіаді взяли участь 15 студентів з машинобудівного, радіоприладобудівного та електротехнічного факультетів.
Перемогли у двомірному моделюванні: А.М. Макаренко (М-219), М.С. Комочкін (М-219), О.В. Міхєєв (М-218). У просторовому моделюванні переможцями стали М.С. Комочкін (М-219), О.Ю.Ярошенко (М-218), Д.Ю. Лобанов (М-218. Першокурсниця А.Є. Казурова (Е-321) продемонструвала хороше вміння працювати в системі SolidEdge.
Переможці 1-го туру взяли участь у II турі всеукраїнської олімпіади, яка проходила в Донецькому національному технічному університеті М.С. Комочкін (М-219) посів 4 місце у просторовому моделюванні серед 24 учасників, а А.М. Макаренко (М-219) - ІІ місце у двомірному моделюванні.
Леонід Івщенко,
завідувач кафедри "Металорізальні верстати та інструмент"

  Вітаємо з ювілеями
СТРОНУ КОСТЯНТИНА ВАСИЛЬОВИЧА з 70 - річчям
Костянтин Васильович після закінчення ЗМІ ім. В.Я. Чубаря 1964 року прийшов працювати на кафедру "Електрообладнання промислових підприємств асистентом. Енергійний молодий викладач з 1967 року працює на кафедрі "Електропривод і автоматизація промислових установ", щедро віддаючи майбутнім інженерам свої знання і досвід. Вже понад 22 роки Костянтин Васильович сумлінно працює на кафедрі "Електропостачання промислових підприємств". Викладацьку роботу він успішно поєднує з виконням обов'язків заступника декана електротехнічного факультету протягом 10 років.
К.В. Строна - умілий вихователь молоді, регулярно зустрічається зі студентами в гуртожитку, турбується про їх побут і дозвілля. Порядність і доброзичливість, принциповість і щирість у стосунках з колегами та студентами - головні риси його характеру. Саме за це й поважають Костянтина Васильовича колеги і студенти.
Щиросердно вітаємо Вас, шановний Костянтине Васильовичу, з ювілеєм! Від усієї душі бажаємо Вам довгих років життя, міцного здоров'я, родинного благополуччя і творчоі наснаги на довгі роки!
Колектив кафедри "Електропостачання промислових підприємств"

За вимогою часу
КАДРИ ДЛЯ БІЗНЕСУ
В умовах ринкової економіки ніяк не обійтися без висококваліфікованих фахівців з фінансів, менеджменту і маркетингу. Тому керівники підприємств, фірм та установ різної форми власності прагнуть знайти таких фахівців, які вміють грамотно організувати управління колективом, вивчати потреби споживачів, бути вправним у фінансовій сфері. Саме таких спеціалістів готує наш університет.
Протягом 4 років (стільки діє кафедра "Менеджмент організацій") випущено понад 200 менеджерів-економістів. А нинішнього року дипломи отримають теж 200 фахівців. Крім менеджерів-економістів, їх отримають спеціалісти з маркетингу, тобто маркетологи ринку.
- У навчальному процесі ми використовуємо новітні технології і методики викладання науки управління, зарубіжний досвід, - розповідає завідувач кафедри "Менеджмент організацій" доцент Любов Кримська. - На практиці наші студенти оволодівають на підприємствах і фірмах секретами майбутної професії. Керівники звертаються до нас з проханням направити до них наших випускників. Вони швидше адаптуються в колективі, уміло виявляють одержані в університеті знання і досвід...
Викладачі кафедри співробітничають з Міжнародним консорціумом із вдосконалення менеджмент-освіти, обмінюються з колегами навчальними програмами, новими методами викладання. Колектив кафедри отримав гранти міжнародних освітніх організацій, кошти яких використано для придбання посібників, спецлітератури, обладнання. Завдяки цьому на кафедрі є комп'ютерний клас, де студенти працюють над контрольними роботами, курсовими проектами, оволодівають сучасними апаратами. Знають, що це знадобиться в їхній роботі на підприємствах і фірмах.
Практично всі випускники кафедри працюють за одержаною тут професією на підприємствах, у фірмах, банках, страхових компаніях. В основному там, де проходили практику. Третина випускників працює у малому бізнесі, причому досить успішно, відкривають свою справу.
Доцент кафедри Тамара Касич-Пилипенко і старший викладач Тетяна Пуліна назвали своїх випускників, які вже досягли певних результатів, стали керівниками фірм, служб, відділів. Наприклад, Андрій Чебаненко працює заступником начальника відділу маркетингу ВАТ "Комбінат "Запоріжсталь", Ольга Мончук очолює департамент маркетингу компанії "Олександр", Євген Гончаренко - виконавчий директор приватного підприємства "Аура". Так само успішно працюють і випускники кафедри Вячеслав Гацько, Валерія Савельєва, Оксана Котькорло, Юрій Багній. Деякі з них організували приватні фірми з торгівлі, реклами.
Фахівців для бізнесу готує також і факультет післядипломної освіти.
- Навчаються у нас і ті, хто вступає сам, і ті, кого направляють заводи, фірми, а також центр зайнятості населення, який сплачує за навчання, - говорить декан факультету Микола Ситников. Протягом року наші слухачі оволодівають спеціальностями менеджера-економіста або маркетолога. 3а чотири роки після одержання ліцензії Міністерства освіти та науки України факультет випустив з другим дипломом про вищу освіту понад п'ятсот спеціалістів для бізнесу. Цьогорік плануємо підготувати їх понад двісті...
Чимало випускників факультету добре проявили себе на різних посадах у великому, ,середньому і малому бізнесі. Дехто з них відкрив свою справу, інші одержали вищу посаду, треті знайшли собі роботу за новим фахом. Володимир Бережний працює комерційним директором виробничої фірми "Олес", що випускає майонези, гірчицю, оцет, які користуються у запоріжців великим попитом. Борис Шестопалов став директором виробничо-комерційного об'єднання "Крок", Сергій Кутузов - заступником директора з економіки ВАТ "Укрграфіт". Дехто з випускників факультету відкрив приватні магазини, майстерні, перукарні...
Наш університет готує щороку 400-500 фахівців для бізнесу. І кожен з них добре проявляє себе на виробництві або у сфері фінансів, страхування.
Микола КЛИМЕНКО
На знімку: викладачі кафедри "Менеджмент організацій", крайня ліворуч - зав.кафедри Л.О. Кримська.

Студентський портрет
Вірні подруги
Ліза Гальченко і Ніна Колесова, студентки третього курсу, опановують спеціальність "Литво кольорових і чорних металів".
У їхніх залікових книжках в основному "п'ятірки", зрідка - "четвірки". Ніна, до того ж, - староста групи ІФ-519, навчається паралельно на факультеті післядипломної освіти, хоче мати другу вищу освіту зі спеціальності "Фінанси".
Дівчата - вірні подруги, про що всі у групі добре знають: вони скрізь разом: на заняттях, практиці, відпочинку - на морі чи дискотеці. Їхня дружба розпочалася ще в дитячому садку "Теремок" у Запоріжжі, а затим продовжувалася у середніх школах № 2 і № 98, які дівчата успішно закінчили і вирішили продовжити навчання у технічному університеті, студентами якого були старша сестра Лізи Ольга і старший брат Ніни Андрій. Вони навчалися на інженерно-фізичному факультеті за спеціальностями "Матеріалознавство" (Ольга) і "Зварювання" (Андрій). Вони стільки хорошого розповідали сестрам, що ті одразу вирішили вступати до технічного університету, на той самий факультет.
Цікаво, що батьки дівчат - металурги, працюють на "Запоріжсталі" і на феросплавному заводі, так що Ліза і Ніна опановують родинну професію металургів-ливарників.
Для того щоб впевнено скласти вступні іспити, Ліза й Ніна закінчили дев'ятимісячні підготовчі курси. На іспитах отримали по три "четвірки". Так сталося, що їх зарахували до однієї групи, чому дівчата дуже зраділи: знову будемо разом.
Ліза і Ніна настільки скромні й доброзичливі, що ровесники з групи дивуються: вони наче рідні сестри, тільки Ліза чорнява, а Ніна - русява. А так - мов близнята, що проявляється в їх навчанні, прагненні бути першими, допомагати будь-кому, аби йому стало краще.
Дехто зі студентів скаржиться: мовляв, на першому курсі - найважче, треба змінити ритм життя, звикнути до нової форми занять. А дівчата навіть не помітили цього, кажуть, що, навпаки, в університеті легше навчатися, вільніше почуваєшся, ніж у школі. Тому всі п'ять семестрів навчалися лише на "п'ятірки" й "четвірки". Звісно, у цьому заслуга і викладачів-наставників, таких як професор В.І. Гонтаренко, доценти Л.П. Осаул, З.М. Шаніна, які уміло передають студентам і знання, і досвід. Сподобалося подругам і на практиці, яку проходили на комбінаті "Запоріжсталь", точніше - знайомилися з виробництвом комбінату-велета. Можливо, доведеться тут і працювати через якихось два-три роки.
Ліза і Ніна, як мовиться, живуть не лише навчанням. Вони люблять літературу - вітчизняних і зарубіжних письменників-класиків, і музику (обидві закінчили музичні школи: Ліза з класу фортепіано, Ніна - бандури). І фізкультурою регулярно займаються у спорткомплексі "Спартак", аби завжди бути у хорошій фізичній формі, і дискотеки відвідують з друзями. А під час літніх канікул відпочивають на Азовському узбережжі, набираються сил і наснаги.
Такі вони, вірні подруги Ліза Гальченко і Ніна Колесова, якими пишаються і група, і деканат,і батьки-металурги.
Євген ІВАХНЕНКО, заступник декана інженерно-фізичного факультету

На початок