Видається
з 1960 року
5 вересня
2007 року
№09
(2040)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

Варіант для друку (pdf-файл)

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОСВЯТА У СТУДЕНТИ
ТАКИХ БАГАТОЛЮДНИХ УРОЧИСТОСТЕЙ ЩЕ НЕ БУЛО!
Майже дві тисячі першокурсників, їх батьків і друзів зібралися зранку 30 серпня біля центрального входу до головного корпусу ЗНТУ. Усі радіють, хвилюються, чекаючи відкриття свята.
І от настає бажана хвилина: завідувач кафедри загальної мовної підготовки Катерина Сергіївна Бондарчук вітає всіх присутніх на святі, бажаючи першокурсникам наполегливо набувати в університеті знанб, які знадобляться їм у житті.
Ректор університету професор Сергій Борисович Бєліков, привітавши присутніх зі святом, представляє шановних гостей, які прибули на торжество. Серед них - керівники обласних і міських організацій, представники партій, колишні випускники.
- Шановні першокурсники, ви маєте творити самі себе і нашу Україну, - підкреслює Сергій Борисович. - Тож беріться серйозно за навчання. Вам допомагатимуть у цьому досвідчені викладачі, виробничники, коли будете на практиці. Хай вам щастить завжди і в усьому!
- Ви щасливі, любі друзі, адже навчатиметесь у найкращому в області та і в Україні університеті! - нагадує Євген Альфредович Червоненко, голова облдержадміністрації. - Знайте, на вас через п'ять років чекатимуть на наших підприємствах, добре знаних в Україні. Ми турбуємося про вас, надаємо спеціальні стипендії, бажану роботу на виробництві.
Євген Григорович Карташов, мер Запоріжжя, колишній випускник автомобільного факультету, бажаючи першокурсникам успіхів у навчанні, радить бути наполегливими, старанними у здобутті знань в університеті.
- На нашому підприємстві "Мотор Січ" сумлінно працює понад п'ять тисяч колишніх випускників "машинки", - розповів президент акціонерного товариства, Герой України, народний депутат В'ячеслав Богуслаєв. - Ми з року в рік нарощуємо темпи виробництва, виготовляємо новітні зразки авіадвигунів. Так що, молоді друзі, через п'ять років ми чекаємо на вас. Усім вистачить роботи..."
Першокурсників привітали зі святом голова обкому галузевої профспілки та секретар обкому КП України Олексій Бастурін.
Цього року наш університет прийняв найбільшу за останні роки кількість студентів на денну форму навчання - понад 1800. Тепер у ЗНТУ навчатиметься майже 17 тисяч студентів.
За традицією на святі зачитали наказ першокурсникам, а ректор ЗНТУ професор С.Б. Бєліков вручив представникам студентства символічні ключ від знань і студентський квиток.
Знову лунають мелодії гімнів України та ЗНТУ, відлунюючись у серцях присутніх. Затим першокурсники розходяться по аудиторіях, аби познайомитись зі своїми деканами факультетів, викладачами.
Розпочинається довгий, нелегкий шлях до майбутньої професії. Тож хай вам щастить, дівчата і юнаки!
Володимир КОЛІНЬКО
Знімки О. Пастушенка.

    Н  О  В  И  Н  И 

ШОСТИЙ ІНСТИТУТ
У нашому університеті визначна новина: з нового навчального року з'явився шостий інститут - управління та права. Його директором призначена професор Валентина Миколаївна Зайцева.
Новий інститут має три факультети: управління фізичною культурою та спортом, міжнародного туризму та управління, гуманітарно-правовий.
КОНФЕРЕНЦІЯ КОЛЕКТИВУ
Конференція трудового колективу ЗНТУ, з доповіддю на якій виступив ректор професор С.Б. Бєліков, заслухала підсумки роботи минулого року і затвердила план на новий навчальний рік. Внесено зміни до колективного договору.
НАЙБІЛЬШИЙ НАБІР ПЕРШОКУРСНИКІВ
Цьогорік університет здійснив найбільший набір студентів за роки свого існування. На перший курс прийнято майже 1800 студентів на денну форму навчання і майже 700 - на заочну.
Характерно, що найбільший вступний конкурс - 8,5 заяв на одне місце. Майже тисячу осіб прийнято за конкурсом на бюджетну форму навчання.
ВІДЗНАЧИЛИ ЮВІЛЕЙ ВЕТЕРАНА
Колеги, колишні студенти автомобільного(нині - транспортного) факультету урочисто відзначили в університеті 85-річчя найстарішого декана, ветерана війни і праці Борисова Бориса Петровича. Протягом майже півстоліття роботи у "машинці" він підготував, як викладач і декан факультету, тисячі фахівців-автомобілістів, серед яких - ректор ЗНТУ С.Б. Бєліков, народний депутат України В.О. Богуслаєв, колишні депутати В.І. Понеділко, Б.Ф. Петров, керівники "Укравто", "Авто ЗАЗу" О.Х. Папашев, Ю.І. Плечун, мер Запоріжжя Є.Г. Карташов та інші.
У МІЖНАРОДНОМУ АВІАКОСМІЧНОМУ САЛОНІ "МАКС-2007",
який відбувся в Москві, взяли участь фахівці нашого університету, пов'язані з підготовкою спеціалістів для авіаційної промисловості. Вони не лише подивилися на дива сучасної авіакосмічної техніки, але й поділилися своїм надбанням, показали спеціальний стенд.
НАШ КОР.

В І Т А Є М О   З   Ю В І Л Е Я М И !
ВІТАЄМО КРИЩУКА Володимира Миколайовича з 60-річчям!
Його наукова і трудова діяльність пов'язані з кафедрою конструювання та технології виробництва радіоелектронних засобів. Випускник першого випуску спеціальності 1970 року, асистент, аспірант, доцент, заступник декана ФЕТ, з 1987 року - завідувач кафедри КТВР, Володимир Миколайович свої знання і досвід віддає становленню кафедри, її розвитку. Під його керівництвом проводяться наукові роботи, забезпечуються міцні зв'язки з провідними підприємствами регіону, України та зарубіжжя.
Професор В.М. Крищук - автор багатьох наукових робіт, постійно працює з молоддю. Під його керівництвом сім аспірантів і пошукачів захистили кандидатські дисертації.
В.М. Крищук багато уваги приділяє впровадженню у навчальний процес дисциплін, пов'язаних із застосуванням сучасних методів, технологій, орієнтованих на останні досягнення в науці і техніці, потреби підприємств регіону.
Завдяки його зусиллям на кафедрі постійно поновлюється матеріальна і комп'ютерна база. Зараз тут працюють два сучасні комп'ютерні класи, є ліцензійне програмне забезпечення. Враховуючи спрямованість спеціальності, на кафедрі майже у всіх дисциплінах широко застосовуються найсучасніші САПР, системи тривимірного моделювання, мікропроцесорна техніка тощо.
Ділова і принципова людина, Володимир Миколайович відзначається чуйністю, людяністю, завжди допомагає підлеглим і колегам у вирішенні їх проблем. За роки роботи він створив дружний колектив, користується незмінною пошаною.
Вітаючи Вас, шановний Володимире Миколайовичу, з визначним ювілеєм, щиро бажаємо Вам козацького здоров'я, нових успіхів у науковій діяльності, сімейного щастя!
Колектив кафедри конструювання і технології виробництва радіоелектронних засобів

ВІТАЄМО Підгорного Володимира Івановича з 70-річчям!
Після закінчення Дніпропетровського гірничого інституту Володимир Іванович працював у тресті "Запоріжбуд" геодезистом.
Для нього життя, праця, справа, якою він займається, - творча лабораторія, де він вчиться, аналізує, роздумує. Цим відрізняється раціоналізатор і винахідник від людини, що просто працює. В. Підгорного у тресті знали не лише як геодезиста-раціоналізатора; на його рахунку - десятки сконструйованих приладів. Він запропонував багато змін до різних проектів, що дозволило значно скоротити строки будівництва, зекономити державі 165 тисяч карбованців. За видатну діяльність у розвитку раціоналізаторства і впровадження новітніх пропозицій у народне господарство В.І. Підгорному присвоєно почесне звання "Заслужений раціоналізатор України".
З 1971 року Володимир Іванович пов'язав своє життя з наукою, роботою в "машинці". На кафедрі деталей машин він підготував і захистив кандидатську дисертацію за темою ""Лазерна техніка та її використання в геодезичній практиці". Кандидатську дисертацію захистив у Московському інституті інженерів геодезії, аерофотозйомки та картографії. Як спеціалісту з десятирічним стажем, йому після захисту дисертації на вченій раді запропонували посаду головного експерта-консультанта в Пакистані на металургійному комплексі.
У січні 1981 року він повертається на кафедру "Промисловий транспорт" (нині "Транспортні технології"), де читає дисципліни: інженерна геодезія, генплан та промислові шляхи. Як і раніше, дотримується свого життєвого девізу: творчий пошук - щодня. На рахунку вченого - 12 науково-господарських тем. Лише протягом чотирьох останніх років Володимир Іванович виконав три дослідницькі розробки, які впроваджені у виробництво на запорізьких підприємствах. Володимир Іванович має 10 авторських свідоцтв і патентів, написав і видрукував понад 40 наукових праць. Він уміло поєднує викладацьку роботу з науково-дослідною, особистим прикладом заохочує до цього своїх колег і студентів.
Володимира Івановича поважають за сумління і серйозність, з якими він ставиться до роботи, виховання молоді, за його щирість і доброту.
Нехай Вам, шановний Володимире Івановичу, завжди здоровиться і щастить у житті і праці!
Колектив кафедри "Транспортні технології"

ВІТАЄМО Дєдкова Миколу Васильовича з 50 - річчям !
Закінчивши з золотою медаллю 1974 року СШ № 61 у Запоріжжі, М.Дєдков вступив на автомобільний факультет ЗМІ. 1974 - 1979 роки: студентське життя, старанне навчання, активна громадська робота. М.Дєдков уже тоді проявив неабиякі здібності до наукової роботи, брав активну участь у всесоюзних студентських конкурсах. 1977 року Академія наук УРСР відзначила його премією і медаллю за кращу наукову роботу.
Понад 30 років М.В.Дєдков працює в Запорізькому національному технічному університеті. Починав трудову діяльність у рідній "машиці" інженером - соціологом, асистентом. А 1987 року захистив кандидатську дисертацію. З 1990 року - доцент, з 1993 року - завідувач кафедри українознавства. За цей період відбулося становлення колективу кафедри як нової структурної одиниці університету. Вона стала провідною серед гуманітарних кафедр ЗНТУ. Тут впроваджено в навчальний процес нові дисципліни "Українська та зарубіжна культура", "Ділова українська мова", "Міжнародні відносини та зовнішня політика", "Історія дипломатії", "Дипломатична та консульська служба", "Історія мистецтва та архітектури", "Країнознавство" (цей курс він розробив і читає сам).
Науковий і навчально-методичний доробок М.В.Дєдкова складає понад 70 праць. Він підготував 19 статей для збірника пам'ятників історії і культури Запорізької області. Під керівництвом М.В.Дєдкова вийшов навчальний посібник "Історія України", який отримав високу оцінку наукової громадськості і студентства. Готується до випуску підручник "Культурологія", словник - довідник "Дизайн". Микола Васильович брав участь як член авторського колективу і редколегії у підготовці до друку двох видань історії ЗНТУ. Зараз працює над докторською дисертацією.
Під науковим керівництвом М.В.Дєдкова захищено 3 кандидатські дисертації. Викладачі кафедри виконали дві держбюджетні науково-дослідні теми, провели 6 регіональних всеукраїнських науково-практичних конференцій з етнокультурної проблематики, за підсумками яких випущено шість збірників наукових праць, головним редактором яких є М.В.Дєдков.
Микола Васильович проводить значну громадську роботу, зокрема як заступник голови університетської постійно діючої комісії з упровадження державної мови у навчальний процес. Є членом спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських дисертацій при ЗНУ. Тривалий час працює у складі комісії експертів конкурсу облдержадміністрації для обдарованої молоді у номінації "Краєзнавство", входить до обласної координаційної ради з роботи серед національно-культурних товариств.
М.В.Дєдков відзначається комунікабельністю, умінням інтегрувати різні підходи з того чи іншого питання, забезпечувати баланс інтересів у колективі кафедри.
Цього року минає 5-річчя гуманітарного факультету, біля витоків якого стояв Микола Васильович і очолює його роботу як людина нової формації, для якої характерний демократизм у відносинах зі студентами і викладачами.
Студенти факультету неодноразово посідали призові місця на олімпіадах, конкурсах студентських наукових робіт, оглядах художньої самодіяльності. Успішно виступила спортивна команда факультету на спартакіаді викладачів та співробітників ЗНТУ.
За самовіддану працю на посадах доцента, завідувача кафедри, декана гуманітарного факультету він відзначений грамотами, знаком "Відмінник освіти України".
Вельмишановний Миколо Васильовичу, щиро вітаємо Вас з ювілеєм! Нехай молодеча енергія і зріла мудрість ніколи не зраджують Вам! Бажаємо козацького здоров'я, життєвої енергії, наукової і творчої наснаги, сімейного благополуччя!
РЕКТОРАТ ПРОФКОМ КАФЕДРА УКРАЇНОЗНАВСТВА

НА ВІРНІСТЬ НАРОДУ УКРАЇНИ
Таку присягу прийняли 400 випускників кафедри військової підготовки ЗНТУ. Так завершилося дворічне навчання студентів ЗНТУ, ЗНУ, ЗДІА, ЗІДМУ, юридичного інституту. Їм присвоять звання офіцерів Збройних сил України.
Костянтин АЛЬОХІН, завідувач кафедри військової підготовки
ЯКБИ НЕ ЛОЖКА ДЬОГТЮ...
БУДНІ ОЗДОРОВНИЦІ "АЛТАГІР"
Так відгукуються з гіркотою відпочивальники про "Алтагір". Хоч вони задоволені і харчуванням у їдальні, і навколишньою природою, і навіть Молочною затокою, в якій води, як мовиться, горобцю по коліна.
Колектив оздоровниці на чолі з директором Валентиною Некрасовою щодня піклувався про відпочивальників - викладачів, співпрацівників, студентів, аби вони були задоволені. Шеф-кухар Людмила Кривобок, кухар-кондитер Олександра Ретинська та інші працівники їдальні намагалися нагодувати людей смачними калорійними стравами, випічкою, соками і компотами. Характерно, що меню щодня змінювалося, урізноманітнювалося. Про це у книзі відгуків - десятки подяк.
Чистота і порядок на території оздоровниці підтримували студенти, за цим слідкувала завгосп Валентина Петренко.
У першому заїзді (9-20 липня) в "Алтагірі" відпочивало 113 осіб - дорослих і дітей, серед них лише 6 студентів, хоч торік їх було понад 80. Пояснюється це тим, що ціни на путівки зросли помітно: 350 гривень для працівників і 550 для членів їх сімей, а для студентів - зі 170 до 250 гривень. Та не лише в цьому причина зменшення кількості відпочивальників щороку, а й у тій "ложці дьогтю", яка псує їм настрій.
- Якби ж не вона, то оздоровлення було б гарним, - говорять доцент Віктор Іванович Савєров і завідувач кафедри Едуард Володимирович Власенко. - Останнім часом наш "Алтагір" стає гіршим, непривабливим. Що ж саме відштовхує від нього людей? Насамперед, побут. Будинки не ремонтуються, як робилося це раніше, старі меблі розвалюються на очах, постіль застара. У кімнатах немає стільців, і декому доводиться шукати їх на звалищі і самим ремонтувати.
Так само про "ложку дьогтю" говорили й інші відпочивальники. Дивувалися: невже в нашому університеті не знайдеться грошей, аби підтримувати в необхідному порядку "Алтагір"? Цього року їх було потрібно, за словами директора В. Некрасової, 40 тисяч гривень, аби відремонтувати будинки, придбати меблі, а виділили нам лише півтори тисячі. Що за них можна було зробити?
Якщо колективу ЗНТУ необхідна оздоровниця "Алтагір", то треба будь-що віднайти для неї кошти - і ректорату, і профкому.
Микола КЛИМЕНКО

УВАГА: КОНКУРС!
Запорізький національний технічний університет оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:
доцента кафедри "Конструювання та виробництво радіоапаратури"-1
завідувача кафедри "Дизайн" - 1
завідувача кафедри "Теплотехніка і гідравліка" - 1
старшого викладача кафедри " Теплотехніка і гідравліка " - 1
старшого викладача кафедри " Дизайн " - 1
старшого викладача кафедри " Фізична культура і спорт" - 2
старшого викладача кафедри " Теорія та практика перекладу " - 1
старшого викладача кафедри " Радіотехніка і телекомунікації " - 1
старшого викладача кафедри " Автомобілі " - 1
викладача кафедри " Дизайн " - 1
викладача кафедри " Іноземні мови " - 1
асистента кафедри " Дизайн" - 2
асистента кафедри " Теплотехніка і гідравліка" - 2
асистента кафедри " Механіка" - 1
Термін подання заяв - один місяць від дня оголошення конкурсу в газеті.
Документи подаються на ім'я ректора університету.
Заяву перед поданням необхідно зареєструвати в канцелярії університету.
Адреса університету: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок