Видається
з 1960 року
4 липня
2010 року
№09
(2079)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

Варіант для друку (pdf-файл)

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЬОГО РОКУ ЗНТУ ВИПУСТИВ 4013 ФАХІВЦІВ. ЩАСЛИВОЇ ДОРОГИ ВАМ, ДРУЗІ, У ЖИТТІ !

ПРИСЯГА РЕКТОРА
  21 червня цього року відбулося засідання конференції трудового колективу університету, на якому С.Б. Бєліков офіційно вступив на посаду ректора. Згідно з вимогами Статуту С.Б. Бєліков приніс присягу, і з цього моменту він є повноважним ректором нашого університету.
     ПРИСЯГА
 Зобов'язуюся протягом терміну повноважень ректора всіма своїми справами діяти в ім'я традицій сьогодення та майбутнього Запорізького національного технічного університету, дбати про інтереси професорсько-викладацького складу, співробітників, студентів, аспірантів і докторантів університету, відстоювати демократичні принципи вищої школи, діяти у відповідності до законів України та цього Статуту.

 


ОПАНУВАЛИ ДВІ ІНОЗЕМНІ МОВИ
  Вчетверте за своє існування кафедра теорії і практики перекладу випустила спеціалістів. Протягом трьох днів 22 випускники захищали дипломні проекти. Більшість з них одержала відмінні і добрі оцінки. Найкраще проявили фахову підготовку Оксана Грушевська, Юлія Бєлік, Оксана Писаренко, Юлія Попівща, Марія Титаренко. Вони добре розкрили теорію і практику перекладу термінів з політичної, економічної, технічної галузей українською мовою з англійської, французької або німецької мов. Це знадобиться перекладачам у промислових, туристських та інших фірмах, що засвідчує досвід попередніх випускників.
Тетяна Катиш, доцент кафедри

ДИПЛОМИ ВРУЧАЛИ В ТЕАТРІ
  2 липня в Запорізькому академічному театрі ім. В.Г. Магара відбувся бал випускників і вручення дипломів кращим випускникам славетної Запорізької МАШИНКИ - Запорізького національного технічного університету. Дипломи отримали відмінники навчання, активісти студентського самоврядування, стипендіати міського голови м. Запоріжжя.
  Свято випускників відкрив ректор університету, заслужений працівник освіти України, проф. С.Б. Бєліков. Студентів привітали шановні гості, серед яких були голова обласної ради П.Д.Матвієнко, заступник голови облдержадміністрації М.А. Ярмощук, голова обласної ради профспілок. В.М. Сластьон, секретар Запорізької міської ради Ю.В. Каптюх керівники промисловості та фінансових установ.
  Артисти театру і студенти-аматори ЦКДС університету подарували присутнім святковий концерт, який завершився гімном університету у виконанні його автора, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Сердюка.
Андрій Іванченко, голова студентського самоврядування

ГОЛОВНИЙ ІСПИТ  ГОЛОВНИЙ ІСПИТ   ГОЛОВНИЙ ІСПИТ    

ЇХ ЧЕКАЮТЬ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
  П'ять років тому, ставши першокурсниками, студенти мріяли про невідоме для них життя. Від того, наскільки твердими і глибокими будуть їх знання, залежатиме майбутнє країни. Це розуміють професіонали - професорсько-викладацький колектив електротехнічного факультету. Він, крім фахових знань, відкриває світ добра і краси, любові й поваги, підтримки і співчуття. Це зігрівало юнацькі серця, окрилювало їх і надихало, студентам вселяло віру в свої сили, навчалий їх жити. У черговий раз цієї спекотної пори відбувся випуск спеціалістів-електротехніків та електромеханіків. Ряди електротехніків та електромеханіків поповнили 272 випускники. З дипломом спеціаліста вони отримали направлення працювати на підприємствах нашого міста й області. Кращі з випускників отримали грамоти за активну участь у художній самодіяльності, спортивно-масовій роботі, громадському житті.
  Кафедра "Електропостачання промислових підприємств" випустила спеціалістів за двома спеціальностями: "Електротехнічні системи електроспоживання" - 64 фахівці (денна і заочна форма навчання) та "Енергетичний менеджмент" - 30 фахівців (денна форма навчання). З наступного року має відкритися і заочна форма навчання, бо наразі існує гостра необхідність у таких фахівцях. Кафедра "Електропривод та автоматизація промислових установок" випустила спеціалістів зі спеціальності "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод" - 59 фахівців. Випускники в дипломних проектах розробили кілька лабораторних стендів, які з наступного навчального року включать до лабораторного практикуму кафедри.
  Спеціальність "Електричні машини та апарати", яку традиційно ведуть дві кафедри - "Електричні машини" та "Електричні апарати", випущено 34 (денна форма навчання) і 52 фахівці (заочна форма навчання). На кафедрі "Електричні апарати" триває підготовка спеціалістів (англійська мова навчання). Випущено 18 фахівців. На кафедрі "Електричні апарати" вперше стали випускниками спеціалісти зі спеціальності "Електромеханічне обладнання енергоємних виробництв" - 15 фахівців. Ця спеціальність відкрита для задоволення потреб нашого промислового регіону. Тому проблем з розподілом спеціалістів не було. У таких фахівцях зацікавлені такі підприємства: ВАТ "Запоріжсталь", ВАТ "Дніпроспецсталь", ВАТ "Запорізький алюмінієвий завод", ВАТ "Феросплавний завод" та інші. У роботі державних екзаменаційних комісій взяли участь провідні фахівці промислових підприємств міста. Вони оцінили високу якість дипломних проектів, частина яких буде впроваджена у виробництво найближчим часом. Випускники довели високий рівень знань зі спеціальних дисциплін. Теми дипломних проектів становлять практичний інтерес для промислових підприємств.
  Дипломи з відзнакою отримали 14 випускників. Серед них - Ольга Лопаткіна, Катерина Терехова, Олена Кисіль… Наш факультет випустив за майже 50 років понад 10 тисяч випускників електротехнічного профілю.
МИКОЛА АНТОНОВ, заступник декана електротехнічного факультету

ВПРОВАДЖЕНІ У ВИРОБНИЦТВО
Сімдесят дипломних проектів захистили цього року випускники-спеціалісти факультету Інформатики та обчислювальної техніки. З них третина - реальні. Деякі з них вже впроваджені у виробництво. Серед них - Тетяни Щедриної ("Автоматизована система електрокардіограм"), Євгена Музики ("Підавтоматизована система бухгалтерського обліку"), Дмитра Іссерта ("Автоматизована система електропоастачання підприємств"). Дипломи з відзнакою отримають 30 спеціалістів. П'ятеро заочників захистили магістерські роботи. Члени двох державних екзаменаційних комісій найвищим балом відзначили дипломні проекти Тетяни Зайко, Тетяни Щедриної та Олени Юськів. Їх рекомендовали продовжити навчання в аспірантурі.
Сергій СУБОТІН, доцент кафедри "Інформатика та обчислювальна техніка".

ТВОРЧИЙ ПОШУК АВІАБУДІВНИКІВ
Кафедра "Технологія авіаційних авіадвигунів" вже випустила вп'яте 48 фахівців для цієї галузі. З них 30 захистили дипломні проекти на "відмінно". Валерій Муравйов вдосконалив у дипломному проекті процес складання газогенераторів авіадвигунів. Руслан Скляров розробив проект дільниці цеху складання редукторів турбовентиляторів авіадвигунів. Даша Михайлова представила проект конструкторсько-технологічної підготовки виробництва деталей коробки приводів турбореактивного двигуна. Дипломи з відзнакою отримають Даша Михайлова, Катерина Складанна, Оксана Сальникова та Юлія Ковальова.
Вікторія Гембель, завідувачка лабораторії

РЕАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Із 36 захищених дипломних проектів на кафедрі "Захист інформації" більшість з них - реальні. Деякі з них уже впроваджені у виробництво, інші на стадії впровадження. На відмінно захистив проекти 21 випускник. Найвищим балом державна екзаменаційна комісія оцінила проект Інни Богаченко "Захист інформації під час передання даних по радіоканалу". Ця новинка вже впроваджена на Київській ГЕС, дозволила автоматизувати нагляд за станом греблі. Комісія відзначила також вищим балом проект Тараса Кривенка. Він розробив діючий стенд для дослідження звукоізольованих властивостей листових будівельних матеріалів. Цей стенд знадобиться не лише зараз, а й прийдешнім фахівцям. Максим Колесников представив діючий оригінальний макет локалізації каналів витоку інформації у мережах стільникового зв'язку. Ця новинка вже діє в мережах. Дев'яти кращим випускникам рекомендовано продовжити навчання у магістратурі.
Володимир Клочко, старший викладач кафедри

НАРОДЖЕННЯ СПЕЦІАЛІСТІВ
Напруженою, складною була праця членів двох державних екзаменаційних комісій, які діяли на кафедрі "Машини і технологія ливарного виробництва" і не лише оцінювали якість дипломних проектів, а й підтвердили народження молодих спеціалістів-ливарників. Це засвідчили і реальні дипломні проекти випускників, їх практичне значення для сучасного виробництва. Майже всі студенти довели свою готовність до праці на сучасному виробництві, де впроваджували нові машини, обладнання і новітні технології. Про це свідчив рівень підготовки, пошук і творча праця викладачів і лаборантів кафедри, очолюваної професором В.В.Луньовим. Нині кафедра випустила 95 спеціалістів для металургійних підприємств: ВАТ "Запоріжсталь", ВАТ "Дніпроспецсталь" та інших. Дипломи з відзнакою отримали Віталій Красуля, Ігор Іщук, Ольга Сипко, Ганна Соловйова, Олександра Орлова, молоде подружжя Обозних - Аліна і Максим. Члени комісії переконалися в тому, що краще підготовлені випускники, які навчалися на філіалі кафедри, що діє на ВАТ"Мотор Січ". Творчий тандем викладачів кафедри і спеціалістів-виробничників дає найкращий результат у підготовці спеціалістів.
Наталя Сидоренко, старший викладач кафедри Євген Івахненко, заступник декана інженерно-технічного факультету

Фахівці для зарубіжжя
Запорізькій національний технічний університет продовжує багаторічну традицію підготовки іноземних студентів для багатьох країн світу. Цього року ЗНТУ випустив 17 фахівців з повною вищою освітою. Серед них - громадяни Йорданії, Тунісу, Росії, Китаю, Бангладеш. Вперше магістри будуть здобувати освіту 1,5 року замість одного. Це підвищить рівень підготовки фахівців, дозволить краще опанувати обрану спеціальність. Серед випускників цього року - Анна Яковлєва з Росії, яка отримала диплом спеціаліста з відзнакою. Серед нинішніх випускників - 12 бакалаврів, які отримали дипломи про базову вищу освіту. Серед них - громадяни Йорданії, КНР, Узбекистану, Придністровської Молдавської Республіки. Студентка з ПМР Ірина Посталатій отримала диплом бакалавра з міжнародних відносин з відзнакою.
Серед випускників (бакалаврів і магістрів) - 12 громадян Йорданії. Вони опановують переважно технічні спеціальності на факультетах інформатики та обчислювальної техніки , електротехнічному. Випускники-бакалаври з електротехнічного факультету навчатимуться за магістерськими програмами в ЗНТУ. Серед випускників-бакалаврів з Йорданії варто відзначити студента електротехнічного факультету Муфліха Мамдуха, старосту іноземних студентів. Він добре навчається, бере активну участь у суспільному житті університету та громади іноземних студентів. Мамдух має вагомий авторитет серед товаришів, є прикладом для наслідування для іноземних студентів молодших курсів. Серед іноземних студентів ЗНТУ набувають популярності нові спеціальності і напрями підготовки, зокрема спеціальність "Управління персоналом і економіка праці", факультету міжнародного туризму та управління. Випускова кафедра підготувала цього року фахівців для КНР та Йорданії. Наш університет допомагає іноземним громадянам обирати різні спеціальності за технічними, економічними та гуманітарними напрямами.
Дмитро Плинокос, начальник відділу роботи з іноземними студентами

Міжнародні зв'язки ЗНТУ
Гостя з Франції.
Навчальні програми підготовки магістрів європейських університетів, які підписали Болонську конвенцію, передбачають обов'язкове стажування студентів за кордоном. Це один з елементів студентської мобільності, спосіб координації та гармонізації навчальних програм і процесів європейських ВНЗ. Тому і приїздила до Запоріжжя на запрошення Французького культурного центру "Альянс Франсез" студентка магістратури за фахом "Французька мова як іноземна" Університету Ліль-3 (Франція) Мері Боль. Кафедра теорії і практики перекладу ЗНТУ плідно співпрацює з "Альянс Франсез" за програмою "Кампюс Франс". Стажер ознайомилася у нас з викладанням французької мови як другої іноземної спеціальності "Переклад", а також англійської мови зі спеціальності "Міжнародні економічні відносини". Студентам було корисно спілкуватися з гостею, знайомитися з культурою, побутом і вищою освітою Франції. Стажер зустрілася також з проректором з гуманітарних питань ЗНТУ О.М.Андрієнком.
Наталя Серга, старший викладач кафедри

ФАХІВЦІ ТУРИЗМУ ТА УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Факультет підготував цього року фахівців з міжнародного туризму та управління персоналом та економіка праці. 3 них 20 випускників захистили магістерські роботи. П'ятірки отримали Юлія Богословська, Альона Петрікей, Владислав Троцко. А всього за цією спеціальністю випустили 83 фахівця. З них 20 отримають дипломи з відзнакою. 20 випускників зі спеціальності "Управління персоналом та економіка праці". Двоє отримали дипломи з відзнакою: Анастасія Єгорова, Тетяна Луговська. За цією ж спеціальністю випустили 26 бакалаврів. Троє з них отримають дипломи з відзнакою: Світала Коломийцева, Катерина Лозинська, Аліна Накалюжна.
Олена ВАСИЛЬЄВА, Декан факультету.

НА ВИМОГИ ВИРОБНИЦТВА
Саме вони стали основними темами дипломних проектів випускників кафедри "Автомобілі". Із 75 дипломників переважна більшість проектів - реальні. Вони відповідають на сучасні потреби автомобілебудування. Це, на думку членів двох державних екзаменаційних комісій, стало провідною темою. Члени комісій схвально відзначили захист комплексного проекту Юрія Бабочкіна та Олександра Демешка, які запропонували зміни, аби поліпшити якість самохідних спеціальних машин. Євген Чесноков, Олександр Школовий, Олександр Бородай і Сергій Рибак розробили технологію комплексної лінії технічного контролю стану легкових автомобілів, з метою поліпшення їх якості. Усі вони - працівники ЗАТ "ЗАЗ". Проект оцінено на "відмінно". Вперше на кафедрі захищав проект екстерн Олександр Пересвенко. Він запропонував новий лісовоз на базі автомобіля "Урал-4120". Проект отримав оцінку "5". Комісії відзначили професійну підготовку до головного іспиту студентів, які навчалися на філіалі кафедри, що діє на ЗАТ "ЗАЗ". Усі 18 осіб відзначилися на захисті проектів, адже в кожному були новинки, які відповідають вимогам виробництва. Тепер головне -запровадили їх на заводах. Вперше захищалися двоє магістрів - Наталя Молодожон і Віктор Черваньов. Найвищим балом відзначені проекти випускників за спеціальністю "Двигуни внутрішнього згоряння" Олександра Петренка, Олександра Денисенка та Ярослава Зуба.
Володимир Козирев, декан транспортного факультету

Вітаємо Улітенка Олександра Миколайовича з 60-річчям!
Понад 30 років О.М. Улітенко працює в нашому університеті, в якому теж навчався і який закінчив 1978 року. Працював на кафедрі "Машини і технологія ливарного виробництва" на посадах інженера, старшого інженера, старшого наукового співробітника. Успішно закінчив 1981 року аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію. 1985 року став доцентом кафедри "Теплотехніка і гідравліка". Олександр Миколайович досконало засвоїв теплотехнічні дисципліні. Цікаво читає лекції, проводить лабораторні і практичні заняття, курсові роботи і проекти. Олександр Миколайович поєднує викладацьку роботу з наукою. Він - автор понад 130 наукових публікацій, одержав 4 авторські свідоцтва, розробив чимало методичних вказівок, видав 7 монографій і 2 навчальні посібники. Бере активну участь у науково-технічних конференціях, має патенти України на винаходи. Відзначений знаком "Изобретатель СССР" Улітенко О.М. завжди у творчих пошуках. Йому притаманні чесність, порядність, принциповість, висока ерудиція, за що його шанують викладачі і студенти. Сердечно вітаючи Вас, шановний Олександре Миколайовичу, з визначним ювілеєм, бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної наснаги, нових звершень у науці, родинного щастя!
Колектив кафедри "Теплотехніка і гідравліка" Деканат транспортного факультету

Вітаємо Лащених Олександра Андрійовича з 75- річчям!
Майже піввіку Олександр Андрійович присвятив нашому університету. Після закінчення аспірантури в Дніпропетровському інженернобудівному інституті 1972 року його направили до ЗМІ: спершу на кафедру економіки, а згодом - на кафедру "Промисловий транспорт", де він і досі працює. Олександр Андрійович добре засвоїв понад 15 навчальних дисциплін, написав і видав понад 30 методичних вказівок, опублікував понад 20 наукових праць, має 10 патентів на винаходів. За ініціативи і участі Олександра Андрійовича на кафедрі "Транспортні технології" впровадили комп'ютерне навчання, розробили блок комп'ютерних програм з розрахунків транспортних процесів. Підготували до видання два навчальні посібники з оптимізації транспортних систем з грифом Міністерства освіти і науки України. О. А. Лащених - скромна, чуйна і доброзичлива людина. Він користується повагою та авторитетом у викладачів і студентів транспортного факультету. Вітаючи вас, шановний Олександре Андрійовичу, з ювілеєм, щиро бажаємо козацького здоров'я, творчої праці, сімейного благополуччя!
Ректорат Профком Колектив кафедри "Транспортні технології"

СПОРТИВНЕ СВЯТО УНІВЕРСИТЕТУ
Воно відбулося в актовій залі за підсумками спартакіади. У ньому взяли участь провідні викладачі кафедр фізичної культури і спорту, олімпійських та ігрових видів спорту, факультету управління фізичною культурою і спортом, керівники факультетів. Ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков, голова профкому М.С.Гамов, голова студентського профкому А.В.Іванченко привітали присутніх зі святом, побажали їм нових стартів і перемог. Спартакіада проводилася за 8 видами спорту. Третій рік поспіль переміг колектив факультету інформатики та обчислювальної техніки. Друге місце виборов колектив машинобудівного факультету, третє - колектив електротехнічного факультету. Переможці нагороджені грамотами і кубками.
На святі відзначили також спортсменів і тренерів провідних збірних команд "Ферро-ЗНТУ" (виборола кубок вітчизняної суперліги з баскетболу стала бронзовим призером чемпіонату України), гандбольна команда "Мотор-ЗНТУ-ЗАБ", яка посіла 4 місце у підсумковій таблиці вітчизняної суперліги. Збірна команда зі спортивної аеробіки стала переможцем Кубку України і чемпіонату Європи в номінації степ-аеробіки. Усі 14 збірних команд ЗНТУ відзначені призами і пам'ятними подарунками.
Валентин Бакуш, голова спортклубу ЗНТУ

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок