Видається
з 1960 року
Четвер
24 вересня
2001 року

  №12 (2021)

4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

Перша полоса
 

Творчий пошук щодня

Завлаб - посада відповідальна

     

 

      

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А    П А Н О Р А М А


 ПОВЕРНУВСЯ ДО РІДНОЇ "МАШИНКИ"
 
На урочистому мітингу виступає генеральний директор ВАТ "Мотор Січ", герой України В.О. Богуслаєв.
Дошка пам'яті В.І.Омельченка.
  Фото О.Пастушенка
   Цього разу - назавжди. Образ її випускника Василя Івановича Омельченка, організатора й керівника авіамоторобудівного комплексу в Запоріжжі, доктора технічних наук, професора, Героя Соціалістичної праці, заслуженого діяча науки, буде назавжди з нами - викладачами, студентами співробітниками ЗНТУ. На фронтоні відкрито меморіальну дошку пам'яті видатного вченого, авіабудівника, ім'я якого пов'язане з нашим університетом і ВАТ "Мотор Січ". У дні, коли авіамоторобудівники відзначають 85 років свого підпри-ємства, на майдані перед центральним входом до головного корпусу ЗНТУ 20 вересня відбувся урочистий мітинг на честь відкриття пам'ятної дошки. На мітингу, який відкрив ректор проф. С.Б. Бєліков, зі словами вдячності й великої пошани до видатного вченого і керівника заводу В.І. Омельченка виступили нинішній генеральний директор ВАТ "Мотор Січ", його учень В.О. Богуслаєв, а також запорізький голова О.В. Поляк, президент обласної спілки промисловців і підприємців П.М. Ванат, генеральний директор ЗМКБ "Прогрес" Ф.М. Муравченко, син Василя Івановича Володимир Васильович Омельченко. На урочистому мітингу разом з колективом університету були присутні представники ВАТ "Мотор Січ".
Власн. інф.

Наші першокурсники

Приймальна комісія підбила підсумки вступного конкурсу до ЗНТУ. Ось основні дані з її звіту. Вступні екзамени складали 1227 абітурієнтів, у тому числі 208 медалістів і 17 осіб, які користуються пільгами. Середній конкурс - 2,76 чоловіка на одне місце. Найвищий конкурс на спеціальність "Електротехнічні системи електроспоживання" - 4,86. Взяли участь у іспитах і зараховані на денну бюджетну форму навчання 25 медалістів. На держбюджетні місця прийнято 685 студентів (57,7 відсотка від усіх зарахованих на І-й курс), за контрактом - 502 (42,3 відсотка). Характерно, що серед зарахованих на І-й курс - 524 випускника підготовчих курсів і підготовчого відділення (на держбюджетні місця - 76,5 відсотка), 243 - за контрактом (майже 50 відсотків). На заочну форму навчання прийнято 50 осіб (на держбюджетні місця), 317 - на контрактну форму навчання. Слід відзначити, що серед першокурсників чимало тих, хто прийшов до університету за прикладом батьків. Скажімо, Ростислав Скачко став студентом транспортного факультету, який закінчив 1981 року батько Ігор Павлович, нинішній заступник генерального директора ВАТ "Запоріжсталь". Владислав Науменко прийнятий на І-й курс транспортного факультету, який закінчив його батько. Хай вам щастить у навчанні й житті, першокурсники Національного технічного університету.

Власн інф.


Підсумки і завдання

Таке питання обговорила конференція колективу університету, яка відбулася в актовій залі 7 вересня. З доповіддю виступив ректор ЗНТУ професор С.Б.Бєліков. Він розповідав про зроблене минулого навчального року і завдання на новий. Конференція затвердила комісію для вироблення нового статуту ЗНТУ у зв'язку з наданням йому статусу національного. Прийняте рішення щодо виконання поставлених завдань, подолання недоліків у праці і навчанні.


Відзнака за технічну творчість

На відзнаку Дня раціоналізатора і винахідника України (14 вересня), Державний департамент інтелектуальної власності України нагородив грамотою Анатолія Андрієнка-провідного наукового співробіт-ника НДС університету. В колективі ЗНТУ нараховується понад 300 раціоналізаторів і винахідників. Серед них - заслужений винахідник України Олег Колотілкін, старший науковий працівник кафедри технології металів, і заслужений раціоналізатор України Володимир Підгорний -доцент кафедри "Транспортні технології".

Людмила Богданова, начальник патентно- інформаційного відділу


Запрошує "Машинка"

Ні, не університет, який колись так називали, а студентське кафе, що відкрилося в окремому приміщенні по вулиці Жуковського, навпроти головного корпусу ЗНТУ. Поки тепло, відвідувачі пригощаються смачними стравами, напоями, тістечками, морозивом за столами на відкритому майданчику. Тут одночасно можуть сісти за столи 120 чоловік. Коли похолоднішає, відвідувачів чекатиме закритий зал на 60 місць. У кафе є власні кухня, бар. А головне- ціни на все тут нижчі на 20 відсотків, ніж у сусідніх, яких поблизу кілька. Цікаво, що кафе обладнав, як і кафе "У Данилича" в головному корпусі, і магазин канцтоварів, випускник автомобільного факультету 1994 року, а нині підприємець Віктор Березнєв.

Власн. інф.


ТВОРЧИЙ ПОШУК-ЩОДНЯ
Кафедра "Електричні машини" протягом майже 40 років готує спеціалістів і магістрів - електромеханіків. Нинішня кафедра - це потужний сучасний навчально-науково-технічний центр 4-го рівня акредитації з найновішим навчальним ком-п'ютерним і технологічним обладнанням, філією на ВАТ "Запоріжтрансформатор"...>>>>

ЗАВЛАБ - ПОСАДА ВІДПОВІДАЛЬНА

Я регулярно читаю нашу газету "Інженер-машинобудівник", яка пише і про викладачів, і студентів, і співробіт-ників різних служб університету, та жодного матеріалу про завідувачів лабораторій або лаборантів не зустрів...>>>>


На початок