Видається
з 1960 року
28 грудня
2009 року
№13
(2071)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

Варіант для друку (pdf-файл)

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З НОВИМ РОКОМ
І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
  - Вельмишановні друзі - ветерани, викладачі, науковці, співробітники, студенти і випускники славетної Запорізької МАШИНКИ - Запорізького національного технічного університету! Ми з Вами нещодавно відсвяткували 109-у річницю нашої Alma mater.   Зараз ми проводжаємо 2009 рік. Він став для нас звітним за великий семирічний період роботи: майже вдвічі збільшилась кількість студентів, з'явилося багато нових напрямів і спеціальностей, створено нові кафедри, факультети та інститути, розширено мережу відокремлених структурних підрозділів, могутніх сил набуло студентське самоврядування. 2009 рік є роком поважних звершень і досягнень на всіх напрямах освітянської і наукової діяльності. Нами зроблено істотний внесок у подальший розвиток регіональної вищої освіти на принципах Болонської декларації, у співпрацю з провідними університетами Європи, розроблення та впровадження новітніх інформаційних технологій, створення на базі університету міжнародного центру комп'ютерних технологій Delcam, електронної бібліотеки.
  Особисто звертаюся зі словами подяки до кожного з викладачів і науковців, які 2009 р. захистили докторські і кандидатські дисертації, підготували й видали підручники, навчальні посібники, монографії, створили нові робочі програми дисциплін, нові лабораторії та методичні розробки, підготувалися і пройшли ліцензування та акредитацію різних напрямів і спеціальностей, підготували студентів-переможців всеукраїнських і міжнародних конкурсів, олімпіад. Я пишаюся нашими досягненнями у спорті, коли саме наші студенти-спортсмени і збірні команди виборюють перемоги на міжнародних і всеукраїнських змаганнях. Все це вказує на високий рівень університету, на переможну ходу до нових звершень, до нових здобутків.
  Від щирого серця вітаю Вас, мої МАШИНКІВЦІ, з завершенням 2009 року та з новим 2010 роком. Бажаю всім творчих успіхів в наших добрих справах, впевненості у зростанні могутності нашої Батьківщини, втілення надій кожного з нас на краще життя, міцного здоров'я і добробуту.
З повагою до кожного з Вас. Ректор університету С.Б. Беліков
З моменту організації наш інститут знаходився в режимі перманентного ліцензування та акредитації. На кафедрах відкрилися нові напрями підготовки, ліцензувалась і проходила акредитацію підготовка фахівців рівнів "спеціаліст" та "магістр ". Це дало можливість збільшити кількість спеціальностей, наприклад, на радіоприладобудівному факультеті з 3 до 7.
Підвищився рівень надання освітніх послуг інституту. Проведена первинна акредитація спеціальностей "Системний аналіз та управління ", "Інформаційні технології проектування ", "Якість, стандартизація та сертифікація " за рівнем "спеціаліст". Завершено процедуру повторної акредитації спеціальностей "Програмне забезпечення автоматизованих систем " для бакалаврів, спеціалістів, магістрів, а також "Інформаційні технології проектування " за рівнем "спеціаліст".
  Робота з розширення освітніх послуг в регіоні, з акредитації спеціальностей за найвищим освітньо-кваліфікаційним рівнем істотно підвищила імідж інституту, створила умови для успішної акредитації університету в наступному навчальному році.
  Проведено плідну роботу з підвищення кваліфікації, викладачі інституту захистили 7 кандидатських дисертацій. Результати наукових досліджень публікуються в науковому фаховому журналі "Радіотехніка, інформатика, управління ", який у поточному році введено до міжнародної бази Index Copernicus. Видана монографія "Пристрої НВЧ. Основи теорії ", автори якої - В. П. Дмитренко, Т. І. Бугрова і Л. М. Логачова. Кафедра КТВР отримала грант на встановлення програмного забезпечення фірми Siemens. Студенти брали участь у конкурсі "Професіонали майбутнього", а переможці отримували стипендію від МТС у розмірі 600 грн.
  Перспективні плани розвитку кафедр у 2010 році свідчать: колективи налаштовані на плідну працю, підвищення якості навчання, зростання позитивного іміджу інституту та університету в цілому.
  Поздоровляю колективи інституту, університету з Новорічним святом! Бажаю всім у Новому 2010 році здоров'я, щастя, добробуту! Будьте успішними!
Дмитро ПІЗА, д.т.н., професор, директор інституту інформатики та радіоелектроніки

   Колектив інституту, до якого входять машинобудівний і транспортний факультети, протягом року, що минає, наполегливо працював над двома основними завданнями:
забезпечення навчального процесу і створення умов підготовки інженерів відповідно до вимог Європейського Союзу; розвиток матеріально-технічної бази для покращення науково-дослідницької діяльності колективу. Цього року 12 випускників захистили магістерські роботи за міжнародним проектом "Темпус". Наші викладачі і студенти стажувалися у Дрезденському технічному університеті (Німеччина), в компанії "Делкам" (Велика Британія), Ліберецькому технічному університеті (Чехія).   Продовжуємо розвивати мережу центрів "Делкам". Останнім часом створили ще п'ять таких центрів в університетах України. Відкрито науково-дослідний центр "Титан" на кафедрі "Механіка". Сподіваємося, що це поліпшить наукову роботу викладачів і студентів.
  Провели міжнародні науково-технічні конференції "Прогресивні технологічні процеси у створенні авіаційних двигунів та енергетичних установок", "Молодь в авіації" за участі кафедри "Технології авіадвигунобудування", а також всеукраїнську конференцію (на базі кафедри "Технологія машинобудування") "Машинобудування - очима молодих", яка отримала схвальні відгуки в наковій спільноті. Ми пишаємося лауреатами Державної премії в галузі науки і техніки С.Б.Беліковим, Ю.М. Внуковим та О.Я. Качаном. Є з кого брати приклад майбутнім інженерам !
  Сердечно вітаю всіх викладачів, працівників і студентів з Новим роком. Бажаю нових здобутків у житті, навчанні і науці!
Леонід ІВЩЕНКО, д.т.н., професор, директор машинобудівного інституту

  2009 р. був для фізико-технічного інституту (ФТІ) успішним. На інженерно-фізичному факультеті (ІФФ) отримали дипломи спеціалістів 136 випускників (9 - з відзнакою), магістрів - 11 студентів (9 - з відзнакою). На електротехнічному факультеті (ЕТФ) підготовлено 236 спеціалістів (18 - з відзнакою) та 32 магістри (18 - з відзнакою). На хорошому рівні провели факультети і профілюючі кафедри розподіл випускників за замовленнями провідних промислових підприємств та наукових установ.
Інститут забезпечив високий рівень профорієнтаційної роботи та якісний набір з високим конкурсом на всі 11 спеціальностей. Успішно організовано навчання студентів - випускників технікумів-коледжів зі скороченим терміном бакалаврату.
  Важливою ланкою роботи керівництва інституту, деканатів, громадських організацій є розвиток студентського самоврядування. Серед наших студентів - найбільша кількість донорів, є переможці університетського та обласного конкурсів "Студент року, 2009", студенти займають активну громадську позицію, успішно працюють над підвищенням якості фахової підготовки металургів і електротехніків, зварювальників і електромеханіків, ливарників і матеріалознавців. Приємно, що саме серед студентів ФТІ - майже 300 відмінників навчання.
  2009 р. став найкращим для викладачів інституту з підвищення кваліфікації. На ІФФ докторські дисертації захистили доц. О.А. Мітяєв (обрано професором кафедри ТМ та вченим секретарем спеціалізованої вченої ради) та М.М. Бриков (обрано завідувачем кафедри ОТЗВ), кандидатську - аспірант Д.А.Антонюк. На ЕТФ диплом кандидата наук отримав аспірант Д.С. Яримбаш, який зараз працює доцентом кафедри ЕПП. ФТІ має гарні прогнози на "науковий врожай" у 2010 р.: заплановано до захисту 7 кандидатських та 1 докторську дисертацію на ЕТФ, на ІФФ, традиційно, і кандидатські, і докторські дисертації.
  Важливою подією для інституту стало проведення (вперше!) всеукраїнської олімпіади студентських наукових робіт за спеціальністю "Зварювання", де наші студенти вибороли 2 і 3 місця. На всеукраїнській олімпіаді з ливарного виробництва команда студентів кафедри ТЛВ посіла 1 місце. Високий рівень тримали аспіранти кафедри ЕПА на всеукраїнському конкурсі наукових робіт аспірантів і молодих науковців з електротехнічних комплексів та систем, які також стали призерами.
  Інститут приділяє велику увагу оновленню наукових і навчальних лабораторій: уже працює лабораторія електронної мікроскопії кафедри ФМ, завершено переобладнання електронної лабораторії мікрорентгеноспектральних досліджень кафедри ТЛВ, переобладнано лабораторію мікропроцесорів кафедри ЕПА, комп'ютерні класи кафедр ЕПП та ЕМА, завершено комплектування сучасним устаткуванням лабораторій релейного захисту і нетрадиційних джерел енергії кафедри ЕПП.
  Високий рівень роботи ФТІ визнано і в Україні, і в Запорізькій області. За значні досягнення в розбудові вітчизняної освіти та науки завідувача кафедри ФМ, проф. А.Д.Коваля було нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, багато викладачів і науковців інституту отримали галузеві та регіональні відзнаки.
  Наступний 2010 - рік напруженої праці з підготовки до акредитації. Впевнений, що працелюбний, розумний і відповідальний колектив інституту зробить усе необхідне для підтвердження найвищого рівня.
  Бажаю в наступному році студентам, співробітникам, професорсько-викладацькому складові ФТІ і ЗНТУ міцного здоров'я, успіхів у навчанні і праці, наснаги та усіляких гараздів. Шануймося, бо ми того варті !
Валентин ЛУНЬОВ, д.т.н., професор, директор фізико-технічного інституту ЗНТУ

  Кожна родина, кожен з нас, незважаючи на роки, щиро сподівається на яскраву новорічну казку, яку приносять до нашої домівки Дід Мороз і Снігуронька!
  Наш з вами спільний дім - Запорізький національний технічний університет, у якому 2,5 роки тому засяяла зірочка інституту управління та права. За цей час ми з вами зробили все, щоб наші студенти могли пишатися тим, що вони ввійшли до дружної родини університету.
  Шановні викладачі! Ваш професіоналізм і пошана до молоді, ваші щирі душі, готовність прийти на допомогу переконали абітурієнтів і їх батьків обрати спеціальності нашого інституту.
  2009 рік - це заповнення всіх ліцензованих місць за всіма спеціальностями інституту, захист кандидатських дисертацій, вступ до аспірантури наших молодих викладачів, це перемоги наших студентів на всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, це перемоги студентів-спортсменів на чемпіонатах України, Європи і світу.
  Бажаю кожному з вас душевного спокою, родинного достатку, світлого життя.
  Бажаю нашій країні обрати достойного Президента, а нам - нашого улюбленого ректора - С.Б. Белікова.
Валентина Зайцева, к.п.н., професор, директор інституту управління і права

  Для нашого інституту, до складу якого входять факультети економіки та управління і гуманітарний, рік, що минає, пам'ятний багатьма подіями.
  Проведено акредитацію підготовки магістрів з менеджменту і вперше здійснено їх підготовку. Акредитовано спеціальность "Фінанси " і отримано відповідний сертифікат, що є дійсним до 2019р.
  Завдяки високому рівню профорієнтаційної роботи на перший курс ФЕУ прийнято 208 студентів, що на 10 відсотків більш ніж у минулому. Значне збільшився контингент студентів ГФ, повністю набрано ліцензований обсяг на спеціальності "Переклад" і "Дизайн". Високим був конкурс на спеціальність "МЕВ".
  Проведено наукові конференції. Кафедра МЕВ 14-16 травня 2009 р. разом з Українською асоціацією економістів-міжнародників та Інститутом міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка провела міжнародну науково-практичну конференцію "Сучасний стан та перспективи підготовки фахівців з МЕВ". Кафедра українознавства 1-3 жовтня 2009р. разом з Інститутом політичних та етнонаціональних досліджень ім.?І.Ф.Кураса НАНУ, Запорізькою обласною радою, облдержадміністрацією та обласною асоціацією громадських національно-культурних товариств провела VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України".
  Захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидатів економічних наук викладачі інституту Кущ Е.О, Дєвочкіна Н.М., Коваль?О.А., Тесленок І.М., Мордвінцева Т.В. Одержали дипломи: доктора історичних наук - доцент Сарнацький О.П., кандидатів філологічних наук - ст. викладачі кафедри теорії та практики перекладу Підгорна Г.Б. і Кузнецова І.В. Знаковою подією в науковому житті факультетів інституту стало видання монографії "Реструктуризація промисловості в регіоні: теорія, методологія, практика" і набуття наукового ступеня доктора економічних наук директором економіко-гуманітарного інституту, завідувачем кафедри політичної економії Прушківським Володимиром Геннадійовичем.
  Студенти факультетів інституту беруть активну участь у всеукраїнських заходах. Студентка ФЕУ-615 Т. Афанасьєва посіла І місце у всеукраїнській олімпіаді зі страхування. В олімпіаді, яку проводив Укрсоцбанк за участі понад як 900 студентів із 62 навчальних закладів України, наш університет посів перше місце.
Перемогу в університетському конкурсі студентських наукових робіт вибороли п'ять студентів гуманітарного факультету, лауреатами конкурсу Запорізької облдержадміністрації для обдарованої молоді в номінації "Образотворче мистецтво" стали троє студентів спеціальності "Дизайн".
  Поздоровляю всіх викладачів, співробітників і студентів університету з Новим роком і Різдвом Христовим! Зичу міцного здоров'я, щастя, добробуту, творчої наснаги та усіляких гараздів!
Микола Дєдков, канд. іст.наук, доцент, декан гуманітарного факультету економіко-гуманітарного інституту

ДО НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ
  27-го листопада відбулася конференція трудового колективу університету, де ректор професор С. Б. Беліков звітував за останні 7 років своєї роботи на цій посаді.   За період 2002-2009 рр. відкрита підготовка з 25 нових спеціальностей, з них за IV рівнем - 19, тобто 85 відсотків. Зараз загальна кількість спеціальностей - 48, а за 35 спеціальностями здійснюється підготовка магістрів.
  У 2002 р. у нас було 8858 студентів, зараз - 13180. На перший курс 7 років тому приймали 1818 студентів, у цьому році прийняли 2740. Порівняно з 2002 р. випуск бакалаврів збільшився в 1,5 рази, спеціалістів - у 1,26 рази, а магістрів - майже в 6 разів.
  Професорсько-викладацький склад налічує 800 осіб, з яких 340 мають наукові ступені та вчені звання. Щорічно захищаються 18-20 кандидатських і 4-6 докторських дисертацій. Науковий потенціал викладачів зростає, і в цьому є чимала частка праці ректорату.
  Велика увага приділяєтся міжнародній співпраці. Яскравий приклад тому - спів- праця ЗНТУ з Магдебурзьким технічним університетом ім. О. фон Герине, участь у роботі мережі університетів Причорноморського регіону, створення навчального центру фірми "Делкам". За звітний період ЗНТУ набув статусу координатора проекту зі співпраці з фірмою "Делкам", до якого приєдналися 14 провідних технічних ВНЗ України. Ректор знаходить шляхи для оснащення кафедр, на ремонт аудиторій та приміщень, на гуртожитки та покращення побутових умов для студентів.
  Член наглядної ради університету Б. П. Масловець висловив думку наглядової ради: позитивно оцінити роботу С. Б. Белікова на посаді ректора і рекомендувати МОН України призначити його виконувачем обов'язки ректора на період конкурсу.
  Декан РПФ В. С. Кабак відзначив позитивну динаміку університету і на кількох прикладах конкретизував роль ректора в цьому процесі. Його підтримав голова профкому М. С. Гамов. Наприкінці свого виступу він сказав: "А кращого ректора нам не треба ". Від імені студентів підтримку ректорові висловив студент гр. Е-426 А. Бойко.
  Приємно було почути виступ А. М. Антоненка, голови тресту "ЗАБ". Від імені "ЗАБ" він запропонував свою участь у подальшому розвитку "Машинки".
  На конференції дана позитивна оцінка діяльності професора С. Б. Белікова за звітний період та рекомендовано МОН України призначити його в. о. ректора ЗНТУ до обрання ректора відповідно до вимог Закону України "Про вищу освіту ".
Володимир Плескач
P.S. З наказу МОН України від 14.12.2009 р. №1158-к …Призначити доктора технічних наук, професора Белікова Сергія Борисовича виконувачем обов'язки ректора Запорізького національного технічного університету з 15 грудня 2009 року. …

День народження університету
На урочистостях присвячених, 109-й річниці ЗНТУ, які відбулися в актовій залі 3-го грудня, було, як ніколи, багатолюдно. Привітати колектив з визначною датою прийшли керівники обласних, міських і районних установ, промислових підприємств, де працюють колишні випускники "Машинки ". Лунають мелодії гімнів - України та ЗНТУ. Свято відкрив і привітав присутніх зі 109-ю річницею 3НТУ ректор професор С. Б. Беліков. На сцену виходять народні депутати України Петро Симоненко та Олексій Бабурін. ? Низький уклін усім тим, хто працював і працює в університеті, відомому у світі! - звернувся до присутніх Петро Симоненко. - Усім, хто доклав і докладає багато зусиль для того, аби "машинка" стала кращою не лише в Україні, а й за кордоном. Прийміть від нас подарунок - комп'ютер. Нехай вам щастить завжди!.. Колектив щиро вітали з визначною датою народний депутат Олексій Бабурін, колишній випускник "Машинки", а нині - один з провідних керівників ДП КБ "Івченко-прогрес" Георгій Пейчев. Також сердечно привітали колектив ЗНТУ перший заступник голови облради Олексій Клепаков, заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, голова обкому працівників освіти і науки Надія Гринь, начальник міського управління освіти та науки Дмитро Секиринський, голова Жовтневої райадміністрації Костянтин Вайтаник. Після виступів вони вручили кращим працівникам пам'ятні відзнаки. Ректор вручив великій групі працівників нагрудні знаки ЗНТУ "За бездоганну працю ". С.Б.Беліков подякував гостям, які взяли участь в урочистостях, запевнив присутніх у тому, що колектив ЗНТУ і надалі робитиме все можливе, аби підтримати свої досягнення і здобути нові. На завершення урочистостей відбувся концерт, в якому взяли участь Академічний оркестр Запорізької обласної філармонії та композитор і співак Анатолій Сердюк.

Студенти підтримують ректора
25 листопада відбулася молодіжна конференція, яку провів студентський профком. Її відкрив голова студентського профкому Андрій Іванченко. Ректор ЗНТУ професор С. Б. Беліков доповів молоді - профспілковому активу про діяльність університету за останні сім років. Чимало зробив ректорат для розбудови вищої освіти, поліпшення побуту студентів, розвитку студентського самоврядування, підвищення статусу університету. Сергій Борисович розповів присутнім про плани розвитку університету в найближчі п'ять років. У своїх виступах активісти профспілкової роботи висловили подяку ректорові і ректорату за постійну турботу про молодь, її навчання, побут, відпочинок. Вадим Кеда, голова профбюро гуманітарного факультету, подякував ректорові за підтримку починань студенті, поліпшення житлових умов у гуртожитках, оздоровлення, підтримання високого статусу ЗНТУ. Це відзначали також у своїх виступах Ксенія Літава, голова профбюро ФІОТ, Ярослав Гришин, студент групи Е-315, Наталя Кукурудза, голова профбюро РПФ, та інші. Учасники конференції схвалили діяльність ректора С. Б. Белікова у звітному періоді, одностайно висловили підтримку його кандидатури на майбутніх виборах ректора. А. Іванченко вручив С. Б. Белікову грамоту, якою молодь нагородила ректора за його невтомні зусилля в розвитку університету, за всебічну підтримку студентів, увагу до їх навчання і побуту. С. Б. Беліков подякував молоді за нагороду, визнання його праці.
Власкор

"Працюймо разом" говорять студенти Юлії Тимошенко
Молодь, студенти нашого університету мають певний досвід, щодо розбудови студентського руху, студентського самоврядування. Але вирішення важливих студентських питань гальмувалося на рівні центральних органів влади. Це призводило до необхідності прийняття запобіжних заходів студентськими молодіжними організаціями, які не завжди були координованими і тому іноді не досягали своєї мети. Тому молодіжні організації, насамперед студентські ради, студентське самоврядування Запорізької МАШИНКИ щиро підтримали ініціативу Прем'єр-Міністра України Ю.В. Тимошенко про створення Студентської ради при Кабінеті Міністрів. Зараз ця рада створена! Проведено її установче засідання. Для цього було зібрано керівництво студентського самоврядування кожного з університетів, академій, інститутів з усіх регіонів нашої країни. В її роботі також брала участь Прем'єр-Міністр Юлія Володимирівна Тимошенко. Студенти із задоволенням підтримали пропозицію керівника уряду, щоб саме від Студентської ради подавалася кандидатура Міністра молоді та спорту. Для цього запропоновано колегіально провести слухання майбутніх кандидатур на зібраннях студентських громад, надати оцінки програмам кандидатів і визначитись із найкращою кандидатурою та відповідною програмою Юлія Володимирівна також запросила представників Студентської ради до участі в засіданнях уряду, бо саме її фракція у Верховній Раді запропонували зміни до Закону "Про вищу освіту", що надають студентському самоврядуванню можливість вирішувати більшість питань у своїх навчальних закладах та в країні. Велика кількість студентів нашого університету підтримують ті положення передвиборчої програми кандидата у Президенти України Юлії Тимошенко, які передбачають значне збільшення інвестування освіти і науки, вільний доступ кожного студента до високоякісної освіти, безкоштовне користування комп'ютером та інтернетом, повну організаційну та фінансову автономію університетів. Ми також за збільшення стипендій до рівня більшого за прожитковий мінімум, за вкладання державних коштів у студентські гуртожитки їх побут та навчання, встановлення грантів для кращих студентських проектів, поновлення справжнього фінансування молодіжного будівництва житла. Саме для цього ми разом з нашим ректором, депутатом облради від БЮТ Беліковим С.Б., готові відгукнутися на пропозицію Прем'єр-Міністра України Юлії Володимирівни Тимошенко "Працюймо разом!".
Інна СОЛДАТОВА, голова студради гуртожитку №3.

Вітаємо КОЗИРЕВА ВОЛОДИМИРА ХОМИЧА з 70-річчям!
  Володимир Хомич народився 6 січня 1940 року в м. Донецьку в сім'ї робітників. Після закінчення в 1959р. механічного технікуму вступив до ЗМІ ім. В.Я.Чубаря на спеціальність "Автомобілі і трактори", яку закінчив з відзнакою в 1964 році. З тих пір, уже 50 років, життя Володимира Хомича тісно пов'язаное з рідною "Машинкою". У 1970-73 рр. Володимир Хомич - аспірант Київського автомобільно-дорожнього інституту. 1973 року він успішно захистив кандидатську дисертацію і повернувся до рідного інституту.
  З жовтня 1973 р. по травень 1985 р. Володимир Хомич працює заступником декана автомобільного факультету. 1985 року доцента В.Х.Козирева обрано деканом. На цій посаді Володимир Хомич працює до сьогодні. Як викладач, учений і керівник факультету Володимир Хомич зробив значний внесок у підготовку кадрів для транспортної галузі Запоріжжя і України в цілому.
  23 травня 1997 року В.Х.Козирева обрано дійсним членом Транспортної академії України. Сьогодні він є академіком, керівником Запорізького регіонального відділення Східного наукового центру Транспортної академії України.
  Вітаємо Вас, шановний Володимире Хомичу, зі славетним ювілеєм, щиро бажаємо Вам козацького здоров'я, творчого довголіття і родинного щастя!
ректорат, профком, колектив транспортного факультету

Чемпіонки Європи
Сердечно вітаємо збірну команду ЗНТУ зі степ-аеробіки, яка стала чемпіоном Європи. Чемпіонат проходив у місті Люберець (Чехія). Нових вам перемог, дівчата, у навчанні і спорті!
Колектив кафедри олімпійських та ігрових видів спорту

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок