Видається
з 1960 року
Четвер
16 жовтня
2001 року

  №13 (2022)

4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

Перша полоса

Ровесниця університету

Співець козацького краю

     

 

      

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А    П А Н О Р А М А

 
Зустріч з міністром

Міністр закордонних справ України А.М.Зленко зустрівся 6 жовтня з керівниками, викладачами і студентами Національного технічного університету. Він ознайомився з новітніми технологіями навчання іноземних мов, які презентувала завідувач кафедри Ю.О.Соболь. А.М.Зленко ознайомився також з бібліотечною справою університету, раритетними виданнями, які зберігаються в бібліотеці. Міністр виступив з доповіддю про сучасне міжнародне становище. Він високо оцінив підготовку майбутніх спеціалістів на кафедрі "Міжнародні економічні відносини", запросив випускників цієї кафедри брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад у міністерстві та його закордонних представництвах. Ректор університету професор С.Б.Бєліков подякував за сумлінну підготовку зустрічі з міністром декану ФЕУ В.Г.Прушківському, завідувачеві кафедри М.С.Гамову, завідувачці кафедри Ю.О.Соболь, директору бібліотеки Л.І.Козиряцькій.

Власн. інф.


НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

з проблем "Державна етно-національна політика: правовий і культурологічний аспекти в умовах Півдня України" відбулася на базі кафедри українознавства нашого університету. В її роботі взяли участь вчені з вищих наукових закладів багатьох міст України. На пленарному засіданні і в секціях заслухано й обговорено різні аспекти проблеми, висловлені учасниками конференції. Підготували й провели її кафедра українознавства та облдержадміністрація. В роботі форуму взяли участь ректор ЗНТУ професор С.Б.Бєліков, проректор О.М.Андрієнко, голова обласної асоціації національно-культурних товариств письменник Петро Ребро. У фойє головного корпусу університету була влаштована виставка, що відобразила життя національних меншин на Запоріжжі. Відбулося засідання "Круглого столу", де обговорювалися головні питання конференції.

Дмитро Мозуленко, аспирант кафедри українознавства


"СВІТ ОСВІТИ"

Так називалася міжнародна виставка, організована міністерством освіти і науки України і товариством "Знання". Вона була влаштована у київському Палаці дитинства та юнацтва (6-9 жовтня). На виставці були представлені стенди, методична література, підручники й посібники з понад 50 вищих наукових закладів України й Росії, а також організацій посольств і представництв США, Німеччини, Франції, Англії, Польщі. Тематика експонатів: сучасні технології навчання, підручники і навчальні посібники, матеріально-технічне забезпечення навчального процесу, перепідготовка кадрів. Наш університет був представлений на виставці 6 стендами, фотографії яких відобразили будні ЗНТУ, інформаційні листки про досвід різних методів роботи, 8 нових посібників, написаних викладачами, а також відеофільмами, кольоровими слайдами, геральдичними знаками, виготовлені до 100-річчя університету. Учасники і гості виставки "Світ освіти" схвально відгукнулися про експонати нашого університету.

Олексій БИЧЕВИЙ, доцент


Затверджено новий статут

Конференція ЗНТУ затвердила статут Національного технічного університету. Він значно відрізняється від статуту державного університету. Зокрема передбачено, що у складі ЗНТУ буде 5 інститутів, кожен з яких об'єднуватиме два факультети. З'являться нові кафедри, нові спеціальності служби і відділи. Як сказав ректор професор С.Б.Бєліков, вже в цьому навчальному році зміни відбудуться, якщо статут затвердить міністерство освіти і науки, на 90 відсотків із запланованого.

Власн. інф.


Військово - патріотичне свято

відбулося на честь Дня працівників освіти на стадіоні "Локомотив". Понад трьох тисяч студентів, викладачів і співробітників взяли в ньому участь. Присутні з цікавістю спостерігали за розгортанням артилерійського комплексу кафедрою військової підготовки, виступами учнів ліцею "Захисник", СТЕМу "Будильник", збірної команди з аеробіки, спецдружини "Щит", показовими виступами кінного театру. На святі урочисто прийняли до запорізького козацтва проректора ЗНТУ О.М.Андрієнка та декана інженерно - фізичного факультету А.О.Шумілова. Слід відзначити старанність у підготовці свята завідувача кафедри військової підготовки полковника В.В.Кржемінського, завідувачки кафедри фізичного виховання Л.Г.Терьохіної, викладача цієї кафедри Світлани Атаманюк, самодіяльних артистів центру культури і дозвілля студентів ЗНТУ.

Катерина БРАТКОВСЬКА, студентка (Е-110)


Ровесниця університету

Кафедра "Опір матеріалів" - одна з найстаріших на транспортному факультеті, ровесниця ЗНТУ. Історія її започаткована з часів Олександрівського механіко-технічного училища, першим директором якого був Денис Миколайович Поддерьогін... >>>>


    

СПІВЕЦЬ КОЗАЦЬКОГО КРАЮ

Про автора гімну національного технічного університету... >>>>


На початок