Видається
з 1960 року
27 листопада
2006 року
№14
(2029)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А   П А Н О Р А М А   

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ
Вже кілька років поспіль у листопаді наш колектив урочисто відзначає в листопаді день народження університету. От і цього разу 18-го листопада в приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. В. Магара зібралися викладачі, студенти, співробітники й гості на урочистості. Ректор ЗНТУ професор С.Б. Бєліков відкрив і вів офіційну частину вечора. З вітаннями з чергової річниці народження університету виступили міський голова, випускник "машинки" Євген Карташов, голова облпрофради Віктор Сластьон, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Вєрозубов, професор Вроцлавської політехніки(Польща) Ян Квітковський та інші гості. Великій групі викладачів і співробітників вручені почесні нагороди, в тому числі нагрудні знаки ЗНТУ за сумлінну багаторічну працю. Затим відбувся спектакль "Ромео і Джульєта".
На знімках О.Пастушенка: Ректор С.Б. Бєліков і запорізький міський голова Є.Г. Карташов вітають присутніх зі святом; вручення нагород.

ОТРИМАЛИ КВАРТИРИ
Сімдесят одна сім'я працівників і викладачів нашого університету отримала гарні впорядковані квартири - одно-, дво- і трикімнатні. На урочисте заселення чотириповерхового будинку по вулиці Залізничній 6, переобладнаного з колишнього студентського гуртожитку, прийшли ректор С.Б. Бєліков, проректори А.Д. Коваль, М.І. Совін, голова профкому М.С. Гамов та інші керівники. - Тепер завдання в тому, щоб передати цей будинок у комунальну власність, - говорить проректор М.І. Совін. - Характерно, що наші квартири коштують учетверо дешевше, ніж у новозбудованих у місті будинках.
НАШ КОР.

КОНФЕРЕНЦІЯ З МОВНИХ ПРОБЛЕМ
До Дня української мови і писемності кафедра загальної мовної підготовки провела ІІІ Всеуніверситетську науково-практичну конференцію студентів, магістрантів, аспірантів "Українська мова як об'єкт сучасного термінознавства, перекладознавства, українознавства" .
У роботі пленарного засідання 21 листопада взяв участь проректор з гуманітарних питань О.М. Андрієнко. На пленарному засіданні, в якому взяло участь понад 100 студентів, було заслухано 14 виступів студентів ГФ та ФЕУ, підготовлених під керівництвом доцента кафедри ЗМП Онуфрієнко Г.С. та завідувача кафедри Бондарчук К.С.
Працювали 3 секції, а також відбувався "круглий стіл" з актуальних проблем української науково-технічної термінології, учасниками якого стали магістри й аспіранти ЗНТУ.
НАШ КОР.

Вітаємо лауреатів конкурсу для обдарованої молоді Запорізької облдержадміністрації 2006/2007 навчального року!

Кращі студентські наукові роботи
У номінації "Технічні науки" -

Даниленко Роман Володимирович, студент гр. Т-512, Науковий керівник - Грицай Сергій Васильович, старший викладач кафедри транспортних технологій.

У номінації "Обчислювальна техніка і програмування" -

Олійник Андрій Олександрович, студент гр. ІОТ-412,
Олійник Олексій Олександрович, студент гр. ІОТ-413,
Нежевенко Дмитро Юрійович, студент гр. ІОТ-413.
Науковий керівник - Субботін Сергій Олександрович, доцент кафедри програмних засобів.

У номінації "Українознавство" -

Хваткова Світлана Олегівна, студентка гр. ГФ-314.
Науковий керівник - Онуфрієнко Галина Сергіївна, доцент кафедри загальної мовної підготовки.

У номінації "Філософські науки" -

Сирцев Антон Миколайович, студент гр. РП-814.
Науковий керівник - Бондаренко Ольга Валеріївна, завідувач кафедри філософії.

Бажаємо лауреатам нових досягнень у науковій роботі!


РЕКТОРАТ СЕКТОР РОБОТИ З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ


НАВЧАЄМОСЯ ПО-ЄРОПЕЙСЬКОМУ
Днями у Запоріжжі перебувала делегація представників європейських вузів-партнерів по проекту програми ТЕМПУС. Ця програма Європейської комісії спрямована на реформування, розбудову і модернізацію системи вищої освіти в країнах європейської спільноти та країнах середньоазійського регіону. Програмою передбачається створення спільних проектів між європейськими та українськими вищими навчальними закладами - учасниками консорціуму. Вони відповідають вимогам Болонського процесу, реформуванню і вдосконаленню навчальних планів і програм. 2006 року ЗНТУ став учасником спільного проекту "Європейсько - український ступінь магістра з програмного забезпечення", в якому задіяні університети Польщі, Чехії, Німеччини та України. Мета проекту - надати можливість студентам українських ВНЗ навчатися за спільним європейсько-магістерським курсом з програмного забезпечення і отримати 2 дипломи - український та польський. В ЗНТУ пройшла презентація проекту. Зарубіжні гост:і Ян Квітковський (професор Вроцлавського політехнічного університету - координатор проекту, Польща), Агнешка Партитна (доцент Вроцлавського політехнічного університету, Польща), Петр Тума (професор Ліберецького університету, Чехія), Клаус тен Хаген (професор Зіттау/Герлиць інституту прикладних наук, Німеччина) розповіли про свої навчальні заклади, програми та новації, що застосовуються у проекті. Презентація викликала неабиякий інтерес у викладачів і студентів вищих навчальних закладів України.
Крім ЗНТУ, н презентації проекту гуманітарного університету були присутні представники Запорізького інституту державного і муніципального управління, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, Запорізької державної інженерної академії та Житомирського державного технічного університету. Наші гості ознайомилися з університетом, кафедрами факультету інформатики та обчислювальної техніки, науковою бібліотекою. Члени делегації здійснили екскурсію по Запоріжжю.
Світлана СИДОРЧЕНКО, методист відділу міжнародних зв'язків
На знімку: Клаус тен Хаген, Агнешка Партитна і Петр Тума під час презентації проекту

ЯК СТАТИ ЛІДЕРОМ
Ми мали нагоду побувати на семінарі-тренінгу для волонтерів "Як стати лідером", який проводив Запорізький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Це один з напрямків соціально-педагогічної діяльності з метою створення сприятливих умов для соціалізації особистості, задоволення фізичних, інтелектуальних, культурних і духовних потреб молоді. Діапазон організаційних форм соціально-педагогічної діяльності досить великий, тож необхідно їх систематизувати. Під час семінару-тренінгу студенти вищих навчальних закладів, зокрема ЗНТУ, ЗНУ, Запорізького педагогічного коледжу і шкіл міста отримали інформацію про форми соціально-педагогічної діяльності, їх складові, склали узагальнений професійний портрет лідера дітей та молоді, сформували навички проектування такої форми, як вибори, обговорили шляхи практичного застосування отриманої інформації.
Ілля БРЕЧКО, голова прес-служби профкому студентів, аспірантів і докторантів

ДИНАСТІЯ ІНЖЕНЕРІВ КИРЄЄВИХ
Кілька днів поспіль у виставковому залі на 3-му поверсі головного корпусу експонувалося зібрання пейзажів, автором яких є Станіслав Вікторович Кирєєв. Він самодіяльний художник, полюбляє живопис з юності. Будучи студентом "машинки" в 40-х роках, Станіслав малював і дарував на пам'ять друзям картини, написані олівцем і фарбами. В основному гарними виходили пейзажі рідного запорізького краю: Дніпро, Хортиця, чудові краєвиди міста над Дніпром.
З того часу Станіслав Вікторович у вільну хвилину бере в руки пензель і на одинці з природою творить картини олійними фарбами та аквареллю. 1957 року Станіслав закінчив "машинку" з відзнакою і розпочав працювати на моторобудівному заводі (нині - ВАТ "Мотор Січ") - інженером, конструктором, начальником відділу. А через рік отримала диплом у "машинці" і його дружина Зоя Костянтинівна Лякишева. Працювала на ЗМБК "Прогрес" завідувачем лабораторії, стала лауреатом Державної премії України. Так ведеться в роду Кирєєвих: за прикладом батька закінчили машинобудівний інститут у різні роки дочки Тетяна та Олена, їх чоловіки і діти. У них різні спеціальності - технологи машинобудування, металурги-зварювальники, металурги-ливарники. Та у всіх один гарт і характер - батьківський: коли навчатися - то на відмінно, коли працювати - то сумлінно й творчо. - Я пишаюся тим, що і мої онуки оволодівають фахом у ЗНТУ, - з гордістю говорить Станіслав Вікторович. - Катя Памфілова - вже четвертокурсниця факультету ФЕУ, Іван Карпусь навчається на першому курсі факультету ФІОТ, хоче бути електронником. Головне, як мовиться, інженерному роду нема переводу...
Микола КЛИМЕНКО
На знімку: велика сім'я Кирєєвих

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок