Видається
з 1960 року
Вівторок
27 листопада
2001 року

  №16 (2025)

4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

Перша полоса
 

Швидкісне проектування та виготовлення складних деталей

Новини

     

 

      

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А    П А Н О Р А М А


"ВІВАТ, НАЦІОНАЛЬНИЙ!"
 

Під таким гаслом пройшли урочистості в актовій залі 19 листопада. Колектив університету і запрошені гості відзначили 101 річницю ЗНТУ, який відраховує свій вік від Олександрівського механіко-технічного училища. Лунають мелодії Гімну України і гімну технічного університету. Затим ректор професор С.Б.Бєліков вітає всіх з днем народження університету - першою річницею після сторіччя. Коротко розповівши про досягнення і завдання колективу, Сергій Борисович проголошує: - Віват, національний! Так тримати! З привітаннями колективу виступили також заступник голови облдержадміністрації О.Касьян, голова ради директорів СП "АвтоЗАЗ-ДЕУ", колишній випускник "машинки" О.Папашев, технічний директор цього ж підприємства, колишній випускник автомобільного факультету М.Прийма (вони подарували кафедрі "Автомобілі" телевізор), народний депутат України Ю.Сизенко, архієпископ Запорізький і Мелітопольський владика Василій. Академік Міжнародної кадрової академії ЮНЕСКО О.Поліщук вручив С.Б.Бєлікову орден академії за особистий внесок у розвиток науки та освіти. О.Касьян та С.Бєліков вручили групі викладачів нагрудні знаки "Відмінник освіти України", якими вони відзначені Міністерством освіти та науки. Нагороди вручили деканам факультетів В.Глушку, В.Кабаку, М.Ситникову, В.Прушківському, В.Онуфрієнку, завідувачам кафедр Р.Бобровниковій і М.Дєдкову, заступнику декана В.Савельєву. Великій групі викладачів, ветеранів колективу вручено почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради депутатів. Урочистості завершилися концертом студентської художньої самодіяльності.

Власн. інф.
На знімку О.Пастушенка: перед урочистостями у залі виставки - проф. Є.Потапенко, ректор С.Бєліков, заступник голови облдержадміністрації О.Касьян, проректор А.Коваль

ЗОЛОТІ РУКИ УМІЛЬЦІВ

Відвідувачі виставки, влаштованої у фойє біля актової зали на честь 101-ї річниці ЗНТУ, з інтересом роздивлялися художні роботи наших викладачів і співробітників. Приваблювали гарні вишивки і в'язання доцента кафедри хімії Лариси Осаул, картини та автопортрет викладача кафедри філософії Володимира Гордійченка. Зупинялися відвідувачі виставки також і біля сімейного доробку Бондаренків. Лаборант кафедри "Транспортні технології" Лідія Петрівна та її дочка Олена представили кілька гарних вишивок і лакований розпис по дереву. А її чоловік Петро Олексійович показав різьблення по дереву, а так ож бронзовий канделябр (підсвічник) ручної роботи. Старший викладач кафедри українознавства Катерина Бондарчук та її дочка-школярка Оля представили майстерно вишиті рушники, сорочки, скатертини. А лаборант цієї ж кафедри Тетяна Хохлова пошила й вишила дитячий український одяг.

Людмила БОГДАНОВА, начальник-патентно інформаційного відділу


ФІЗИЧНИЙ СТАН СТУДЕНТА

Відомо, що від фізичного стану студента безпосередньо залежать його навчання, науково-дослідницька робота, відпочинок. Саме про це йшлося на першій регіональній науково-методичній конференції "Фізичне виховання у вищій школі та його роль у підготовці фахівців", яка відбулася в нашому університеті. Організувала й провела конференцію кафедра фізичного виховання ЗНТУ. У конференції взяли участь викладачі вищих навчальних закладів Запоріжжя і Дніпропетровська. Вони обмінялися досвідом роботи, ознайомилися з передовими педагогічними технологіями, особливостями роботи зі спеціальною медгрупою, нетрадиційними методами фізвиховання, лікарського контролю, методами дослідження функціонального стану організму в навчальному процесі з фізичного виховання. Учасників форуму привітали перший проректор професор А.Д.Коваль, представник Дніпропетровського державного університету (доповідач) В.Д.Кузнецов. З доповідями виступили також науковці і викладачі провідних навчальних закладів України: С.І.Атаманюк, Н.Г.Байкіна, Ю.Ф.Жеребцов, В.М.Зайцева, Р.М. Коцюба, І.М.Ляхова, Є.Л.Михайлюк, та С.А.Щербій.

Наталя ГОЛЄВА, викладач кафедри фізвиховання ЗНТУ


КОМП'ЮТЕРНИЙ КЛУБ "ОЛІМП"

За ініціативою проректорів з наукової роботи професора Ю.М.Внукова та Д.М. Пізи і за підтримкою ректора С.Б.Бєлікова групою студентів в університеті створений комп'ютерний клуб "Олімп". Перше заняття відбулось у суботу в 249-й аудиторії. Заняття клубу проходитимуть по суботах, вестимуть їх викладачі кафедр обчислювальної математики, радіотехніки та КВР. Раду клубу очолює студент Валентин Моркович (РП-128). Мета клубу - сприяти підвищенню знань студентів з програмування, комп'ютерних інформаційних технологій, а також готувати студентів до участі в олімпіадах і конкурсах.

Людмила БОГДАНОВА


   

Нове у навчальному процесі
Швидкісне проектування та виготовлення складних деталей
Це стане можливим завдяки навчальному Центру англійської фірми Delcam Plc >>>>

    Н  О  В  И  Н  И   >>>>


На початок