Видається
з 1960 року
13 грудня
2005 року
№17
(2113)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А   П А Н О Р А М А   


ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ - НІМЕЦЬКИМ ВЧЕНИМ
Урочисте засідання вченої ради ЗНТУ, яке відбулося 6 грудня, було незвичайним. Тут вшановували гостей, наших партнерів з міста Магдебурга доктора Клауса Хікманна - президента торгово - промислової палати, і професора , доктора Дітера Рауе - керівника Центру співробітництва Магдебург - Запоріжжя.
Почесних гостей привітав ректор ЗНТУ професор С.Б. Бєліков, розповів про ділове співробітництво нашого університету з Технічним інститутом імені Отто-фон-Геріке і торгово-промисловою палатою Магдебурга. Воно щороку розширюється і зміцнюється. Вже підписано протокол намірів між обома вищими навчальними закладами, який передбачає обмін науковою інформацією, викладачами і студентами з метою навчання і практики.
С.Б. Бєліков повідомив присутнім про те, що ректорат вирішив присвоїти партнерам почесні звання ЗНТУ. Члени вченої ради підтримали пропозицію оплесками. С.Б. Бєліков вручив Клаусу Хікманну свідоцтво і посвідчення "Почесний професор ЗНТУ", а Дітеру Рауе - "Почесний доктор ЗНТУ". Їм подарували професорські мантії, які вони одразу ж одягли.
Проректор університету О.М. Андрієнко ознайомив членів вченої ради з основними даними з життя і праці почесних гостей. Затим вони, щиро подякувавши за надання почесних звань, виступили з короткими промовами про свої погляди на подальший розвиток партнерських стосунків між колективами Технічного інституту імені Отто-фон-Геріке, торгово-промисловою палатою і Запорізьким національним технічним університетом, між жителями Магдебурга і Запоріжжя.
ВЛАСН. ІФН.

ВІДЗНАЧЕНА СТУДЕНТСЬКА РОБОТА
Фірма "Delcam plc.", яка плідно співпрацює із ЗНТУ, займає одне з перших місць у галузі створення і впровадження CAD/CAM систем у виробництво. Фірма щорічно організовує конкурси серед студентів вищих навчальних закладів держав СНД. У листопаді в Москві(в резиденції посла Великобританії) відбувалася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу студентських робіт на іменні премії "Delcam", в якій взяли участь провідні вищі навчальні заклади Росії (із Тольятті, Москви, Санкт-Петербурга, Самари) у тому числі і наш студент Василь Прокопенко з машинобудівного факультету. Навчаючись за спеціальністю "Металорізальні верстати та системи" (група М-211), він виконав конкурсну роботу, пов'язану з 3-D моделюванням і розробленням дизайну фрезерного верстата з ЧПК. Ця робота відзначена колегією суддів за оригінальність, високий рівень виконання.
Віталій КЛИМЕНКО, асистент кафедри "Металорізальні верстати та інструменти"

ЗУСТРІЧ ІЗ ПЕРШИМ ЗАСТУПНИКОМ МІНІСТРА
30-го листопада в актовій залі ЗНТУ відбулася зустріч з першим заступником міністра закордонних справ Володимиром Станіславовичем Гризьком. Тут зібралися викладачі і студенти гуманітарного факультету, члени вченої ради університету. Гостя представив ректор С.Б. Бєліков.
В.С. Гризько розповів присутнім про пріоритетні напрями зовнішньої політики України, відповів на запитання.
Затим в аудиторії 252 відбулася перс-конференція В.С. Гризька, на якій були присутні журналісти міських та обласних газет, телерадіокомпаній.
Київського гостя супроводжував начальник управління зовнішніх зв'язків облдержадміністрації В.В. Мещанін.
ВЛАСН. ІНФ

СТЕМ "БУДИЛЬНИК" - ЛАУРЕАТ
У листопаді в Дніпропетровську відбувся VІІ Міжнародний фестиваль молодіжних театрів "Театральна сесія - 2005". СТЕМ "Будильник", який представляв Запорізький національний технічний університет виставою "Даниїлу Хамсу - 100 років", отримав диплом лауреата фестивалю. Нагороду за кращий авторський твір і за акторську роботу одержав керівник СТЕМу Сергій Алімов. Дипломами за акторську роботу відзначені Ольга Козуб (ГФ-213) і Ріта Савчук (М-112). СТЕМ "Будильник" в числі відомих колективів - "Чорний квадрат" (Київ) і народний театр мініатюр "Маски" (Дніпропетровськ) - удостоєний головної нагороди - призу глядацьких симпатій.
Збірна команда КВК ЗНТУ "Машинка" планує взяти участь у XVІІ Міжнародному фестивалі КВК "Ківін-2006" в Сочі.
Вікторія КОМІНОВА, директор центру культури і дозвілля студентів

УВАГА: КОНКУРС!
Запорізький національний технічний університет оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

доцента кафедри "Загальна мовна підготовка" - 1
доцента кафедри "Радіотехніка" - 1

Термін подання заяв - один місяць від дня оголошення конкурсу в газеті.
Документи подаються на ім'я ректора університету.
Адреса університету: 69063, м. Запоріжжя, вул.. Жуковського, 64


КУЗНЯ ІНЖЕНЕРІВ - ЕНЕРГЕТИКІВ   

СЕРДЕЧНА ПОДЯКА ЗА НАУКУ
За 44 роки існування електротехнічний факультет "машинки" - університету став справжньою кузнею висококваліфікованих інженерних кадрів для країни. Його випускники нині очолюють енергетичні служби великих підприємств Запоріжжя та інших міст України. Серед них - А.П. Лютий, директор з енергетики ВАТ "Дніпроспецсталь". В.Н. Криворученко - головний енергетик ЗТМК, А.В. Тютюнник - головний енергетик ВАТ "Укрграфіт", А.І. Павлов - головний інженер ВАТ "Запоріжкран", А.М. Лисих - головний енергетик ЗАТ "Феротрейдинг", Б.Б. Кошеленко - начальник цеху мереж та підстанцій ВАТ "Запоріжсталь" та інші.
Для їх підготовки як фахівців, становленні як особистостей багато зусиль і досвіду доклали викладачі факультету : В.П. Метельський - декан факультету, В.Г. Савельєв - заступник декана, С.Т. Яримбаш - проректор ЗНТУ, В.І. Бондаренко, Е.В. Власенко, І.В. Авдєєв, О.М. Рассальський - завідувачі кафедр, а також В.А. Машкін, В.М. Корабльов...
Ми з теплотою згадуємо наші студентські роки, наших вчителів, дякуючи їм за навчання.
Вітаємо вас, шановні товариші, з Днем енергетика! Бажаємо вам міцного здоров'я, нових здобутків у творчій праці й науці! Знайте: ми вас ніколи не забуваємо!
Від імені групи випускників Микола ЛАСКА, директор "Укрелектромонтажу"

ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА І НАУКИ
Таких фахівців готує наша кафедра для виробництва - інженерів-приводників та інженерів з автоматизації. Лише протягом останніх 10 років кафедра випустила понад 700 фахівців, які сумлінно працюють в основному на керівних посадах у машинобудівній, металургійній та електротехнічній галузях. Вони очолюють цехи, лабораторії, дільниці, а Олексій Васильович Руденко - генеральний директор заводу "Радіоприлад".
Кафедра щороку випускає 60-70 спеціалістів і магістрів, вкрай необхідних для виробництва.
Колектив кафедри постійно піклується про науково-дослідну роботу, підготовку вчених фахівців, викладачів. При кафедрі діє докторантура, де зараз навчається доцент Ігор Орловський, та аспірантура, в якій викладачі вдосконалюють фах, готуючись до захисту кандидатських дисертацій, 8 аспірантів. Доцент Володимир Зіновкін завершує роботу над докторською дисертацією.
Науковці кафедри протягом цього року опублікували у фахових журналах понад 40 статей, виступили з двадцятьма доповідями на всеукраїнських та міжнародних науково-технічних конференціях. Наші викладачі професори Євген Потапенко та Олександр Волков редагують наукові фахові журнали, які виходять в ЗНТУ. Олександр Волков у співавторстві з академіком Геннадієм Півняком підготував монографію з проблем керування електроприводом.
Валерій БОНДАРЕНКО, завідувач кафедри "Електропривод та автоматизація промислових установок"

ДОБРА ТРАДИЦІЯ
Колектив сектору експлуатації релейного захисту та автоматизації Дніпровської енергетичної системи складається майже повністю з колишніх випускників "машинки"- ЗНТУ. Ця добра традиція склалася невипадково. Щороку наш технічний університет випускає сотні висококваліфікованих фахівців з енергетики. Чимало з них приходять працювати до нас. Спершу працюють на рядових посадах, а затим, виявивши міцні знання і неабиякий досвід, стають керівниками різних підрозділів - лабораторій, цехів, мереж. Наприклад, В.В. Власов - нині головний інженер Запорізьких високовольтних мереж, О.Н. Штим - інспектор Держінспекції з експлуатації електричних станцій та мереж. О.А. Бубновська - начальник служби договірної роботи Дніпровської енергетичної системи. У провідних її службах також сумлінно працюють колишні випускники ЗНТУ А.П. Антонов, А.Г. Румянцев, А.В. Сичов, К.В. Марченко, І.Н. Шевченко та інші, загалом 12 інженерів.
Ця традиція постійно підкріплюється діловими зв'язками викладачів і керівників електротехнічного факультету, кафедр з керівниками, фахівцями нашої системи, продуманими як слід заняттями і практикою студентів, які проходять її безпосередньо в секторах, лабораторіях і на дільницях. За час навчання на факультеті студент вивчає виробництво, знає його так, як слід знати інженеру. Звідси й бажаний результат.
Артем СИДОРЕНКО, інженер Дніпровської енергетичної системи, колишній випускник ЗНТУ

НИМИ ПИШАЮТЬСЯ ФАКУЛЬТЕТ І ТРУДОВІ КОЛЕКТИВИ
Цей традиційний день відзначають не лише в Україні, а й у країнах СНД. На Запоріжжі, де діють три потужні електростанції, електротехнічні підприємства і мережі, це свято особливе, масове, адже наша область виробляє майже третину електроенергії в Україні.
Для забезпечення безперебійної роботи електростанцій, високовольтних мереж і систем, виробництва електротехнічного обладнання і машин потрібні висококваліфіковані інженери електротехнічного профілю. Цю проблему й вирішує наш факультет ЗНТУ. Організований 1961 року на вимогу енергоємких підприємств, таких як "Запоріжсталь", "Запоріжтрансформатор", "Дніпроспецсталь", алюмінієвий і титано - магнієвий комбінати, він протягом 44 років підготував майже 10 тисяч висококваліфікованих фахівців. Для цього багато зробили і роблять філії наших кафедр, які успішно діють на ВАТ "Запоріжтрансформатор", Дніпрогесі, електроапаратному заводі, в системі "Укренерго". У філіях кафедр студенти проходять усі види практики, а одержавши диплом інженера, лишаються тут працювати.
Нині на факультеті навчається майже 1500 студентів за денною і заочною формами навчання. Наші профілюючі кафедри "Електричні машини", "Електричні апарати", "Електропривод та автоматизація промислових установок", "Електропостачання промислових підприємств" готують спеціалістів і магістрів за 5 спеціальностями, з яких одна нова - "Електричний менеджмент". Про якість підготовки наших фахівців свідчить те, що заявок на них від виробничників щороку більше, ніж ми випускаємо.
На факультеті понад 200 студентів - відмінників навчання й активістів громадської роботи. Серед них - Марія Котлова, Анастасія Сидорова, Олександр Арзамасков, Володимир Бубнов, Родіон Довгалюк, Михайло Коцур, Михайло Сюрток, Павло Курган, Євген Глущенко та інші.
Ми пишаємося також нашими випускниками різних років, які прославили і продовжують прослаляти сумлінною творчою працею свої трудові колективи. Це А.І. Майорець - колишній міністр енергетики СРСР, В.М. Гапонов - гендиректор "Запоріжобленерго", І.С. Пресняк - гендиректор підприємства "Іскра", О.В. Руденко - гендиректор підприємства "Радіоприлад" та інші.
Характерно, що на факультеті працює майже 90 відсотків викладачів - наших випускників, які стали професорами, доцентами, вмілими організаторами і наставниками майбутніх інженерів. Це мої заступники доценти Л.Б. Жорняк і В.Г. Савельєв, завідувачі кафедр доценти С.Т. Яримбаш, О.М. Рассальський, І.В. Авдєєв, В.І. Бондаренко, Е.В. Власенко, а також доценти - проректор ЗНТУ О.М. Андрієнко, викладачі О.І. Афанасьєв, О.В. Близнюков, В.Ф. Безотосний, В.О. Машкін, П.В. Рахлін, О.М. Климко, О.Г. Стаценко та інші.
Володимир МЕТЕЛЬСЬКИЙ, декан електротехнічного факультету, заслужений працівник освіти України

ВІТАЄМО СОКОЛОВА Євгена Петровича з 50-річчям!
Закінчивши 1979 року Московський фізико-технічний інститут, Євген Соколов пов'язав життя з Україною, з нашим містом. Навчався в аспірантурі Запорізького індустріального інституту, працював тут викладачем кафедри фізики. А з 1982 року він - доцент кафедри фізики "машинки". З того часу прищеплює молоді любов до фізики, охоче передає їй свої знання і досвід. Євген Петрович готував студентів до олімпіад з фізики - всеукраїнських і міжнародних. Радів, коли його вихованці ставали лауреатами.
1994 року Є.П. Соколов очолив факультет довузівської підготовки. Умілий організатор і вихователь, він робить усе, аби факультет професійно готував майбутніх студентів нашого університету. Понад дві третини студентів - випускники нашого факультету.
Інтелігентна, порядна, уважна людина, Євген Петрович завжди сумлінно працює й заохочує до цього своїх працівників. Тому на факультеті завжди панує організованість, порядок у всьому, чуйне ставлення до слухачів курсів, викладачів. Євген Петрович чимало зробив для наукових розробок в галузі теорії поля, аеро- та гідродинаміки, які відомі серед колег-фізиків.
Євген Петрович завжди у пошуку нових форм і методів праці: на факультеті існують школи, курси, філії в школах, де учні готуються для вступу до університету.
Євген Петрович шанована всіма на факультеті і в школах міста людина, щасливий батько двох дітей.
Сердечно вітаючи Вас, шановний Євгене Петровичу, з визначним ювілеєм, бажаємо Вам нових успіхів в організаторській і педагогічній роботі, творчої наснаги, міцного здоров'я й великого особистого щастя!
РЕКТОРАТ ІНСТИТУТ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ ПРОФКОМ

Міжнародні зв'язки ЗНТУ
КОРИСНІ ЗУСТРІЧІ ЗА КОРДОНОМ
Ректор ЗНТУ С.Б. Бєліков і проректор О.М. Андрієнко побували в Німеччині на запрошення торгово-промислової палати міста Магдебурга. Тут обговорили питання подальшої роботи "Центру співробітництва Магдебург - Запоріжжя", зустрілися з учасниками пілотного проекту, стажистами - випускниками ЗНТУ.
Під час перебуваня в Німеччині члени делегації відвідали завод "Енергокон", який випускає вітряні генератори, що широко використовуються в Німеччині, а в університеті імені Отто-фон-Геріке зустрілися з проректором Волькером Лінневебером, передали німецьким ученим пропозиції ЗНТУ з метою їх вивчення та підписання у подальшому угоди про співпрацю в галузі електротехніки. В університеті "Стендаль" зустрілися з ректором професором Андреасом Гейгером. За своєю структурою університет дуже схожий на ЗНТУ: має кілька однакових факультетів і спеціальностей. Обговорювалося питання співпраці в галузі економіки вторинних ресурсів, перероблення відходів та спалення їх залишків на теплових електростанціях. Зараз ця проблема вивчається обома сторонами.
У торгово-промисловій палаті Магдебурга зустрілися з її керівництвом, обговорили питання активізації роботи "Центру співробітництва Магдебург - Запоріжжя", збільшення кількості учасників пілотного проекту до 25 - 40 осіб.
Члени нашої делегації зустрілися з випускниками ЗНТУ, які проходять стажування на підприємствах Землі Саксонія - Ангальт. Підписали угоду про співпрацю між ЗНТУ (електротехнічний факультет, кафедра ЕПА) та електротехнічним факультетом Берлінського технічного університету.
Німецькі партнери зацікавилися нашими пропозиціями, мають намір у майбутньому розвивати стосунки із ЗНТУ на різних рівнях.

Делегація ЗНТУ у складі ректора С.Б. Бєлікова, проректора О.М. Андрієнка та завідувачa кафедри КВР В.М. Крищука взяла участь у роботі IV Міжнародної виставки "Академія - Алеппо 2005 (Сирія)" у місті Алеппо (Сирія). Тут демонструвалися плакати, які надавали повну інформацію про ЗНТУ, його факультети, спеціальності. Детальніша інформація містилася в роздатковому матеріалі. Експозиція ЗНТУ викликала зацікавленість сирійської молоді, представників інших вищих навчальних закладів та організаторів виставки. Участь ЗНТУ у виставці відзначена дипломом учасника та цінним подарунком.
Під час роботи виставки представники ЗНТУ зустрілися з приватними особами, керівниками фірм, які займаються набором сирійської молоді для навчання у ВНЗ України. Досягнута домовленість про підписання угод між ЗНТУ та двома фірмами. З керівництвом фірми у місті Дамаску підписана угода про співпрацю (30 студентів навчатимуться в
ЗНТУ щороку).
Перебуваючи в Дамаску, члени делегації зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом України у САР професором В.О. Ковалем, відвідали Дамаський університет, у якому навчається понад 100 тисяч студентів. Делегацію прийняв ректор університету професор Ваель Муалла. Сирійські колеги зацікавилися нашим університетом, виявили готовність співпрацювати в галузях електротехніки та комп'ютерної техніки.
ВЛАСН. ІНФ.

З ТУРБОТОЮ ПРО ВАС
КРЕДИТНІ КАРТКИ ПРИВАТБАНКУ
Пластикові картки стали невід'ємним атрибутом нашого сьогодення. Вони давно вже діють за кордоном, а тепер дійшли і до нас, в Україну. Лідером обслуговування населення за кредитними картками в нашому місті є ПриватБанк. Її власникам не треба турбуватися по те, де взяти гроші. вони просто знімають їх з картки або сплачують товари й послуги в торговельно-сервісній мережі в межах встановленого певного ліміту. Для погашення боргу досить вносити щомісяця на картковий рахунок суму в розмірі 7 відсотків залишку заборгованості (у платіж включено відсотки банку за користування кредитом - 3%, а також погашення мінімальної власної заборгованості - 4%).
Картка працює в режимі "поновлюваної лінії", тому, повернувши на картку частину коштів, її власник знову може користуватися ними. Відсотки за користування кредитом протягом першого місяця з моменту придбання товару або послуги - 0,01 відсотка річних. Це робить користування кредитом практично безкоштовним.
Для одержання кредитної картки досить лише заповнити анкету-заяву, надати паспорт, довідку ІНН і довідку з місця роботи про прибутки за останні 6 місяців. Власники зарплатних пластикових карток ПриватБанку користуються пільгами, адже банк може самостійно здійснювати платежі за погашення заборгованості, автоматично знімаючи кошти із зарплатної картки клієнта. До речі, це не єдина зручність для власників зарплатних карток. Можна також скористатися депозитним внеском "Копилка", що дозволяє щомісяця автоматично перераховувати певні суми грошей із зарплатної картки на депозитний рахунок. Таким чином можна накопичувати кошти без зайвих зусиль.
ПриватБанк постійно розвиває інфраструктуру обслуговування пластикових карток. У нашому регіоні діє 123 банкомати.
Вичерпну довідку можна одержати у відділенні ПриватБанку, розташованому в 4-му корпусі ЗНТУ (тел. 224-44-69).
Дмитро АЛЄЙНІКОВ, керівник відділення ПриватБанку

ТУРИЗМ
"СУПЕРМАРАФОН ПО КРИМУ"
Восени в Криму відбувався супермарафон "Кримська сотка". Ці змагання проводяться щорічно з метою пропаганди і розвитку туризму, вміння приймати рішення в екстремальних ситуаціях. Цього року у змаганнях брала участь 21 команда - із Харкова, Севастополя, Одеси, Києва, Ялти, а також чотири із Запоріжжя ("Мотор", "Прогрес", "Романтик-1", "Романтик-2"). Організатори "Кримської сотки" - туристи з Одеси.
Обидві команди ЗНТУ "Романтик-1" і "Романтик-2"під керівництвом молодих, але досвідчених капітанів прийшли на фініш одночасно - з результатом 54 години 52 хвилини подолали 135 кілометрів. У загальному заліку наші хлопці посіли друге місце, а серед запорізьких команд - перше.
У складі наших команд були: Ігор Дерибас (капітан "Романтик-1"), Денис Степанов, Сергій Пиріг, Олександр Коміссаров, Дмитро Кошелевський (капітан "Романтик-2), Богдан Мінів, Максим Нєженцев, Андрій Козловський.
Хлопці задоволені результатом і охоче поділилися зі мною враженнями.
- Яке значення для вас мають ці змагання?
Денис: - Протягом року я готуюся до "Кримської сотки". Регулярні походи по Криму, Кавказу й Карпатах допомагають вдосконалювати фізичні можливості. Тому я завжди у належній формі.
Дмитро:- Я ціную в цих змаганнях елемент орієнтування в екстремальних умовах. Дуже часто трапляються випадки, коли сама команда потрапляє в небезпеку і навпаки - учасники не раз рятували в горах людей.
- Що ви вважаєте запорукою успіху в кримському марафоні?
Дмитро: - Наш успіх - запорука набутих знань у походах, які проводяться протягом усього року по гірських районах нашої країни, це різні маршрути і знання мапи (карти).
Денис: - Підтримка друзів, єдність поглядів, довіра капітанові - все це наближає до здійснення мети.
- Гумор присутній і в таких важливих змаганнях?
Денис: - Звичайно, гумор допомагає навіть у найважчих ситуаціях. Після короткого привалу кумедно спостерігати за ходою втомлених учасників. Це ми знімаємо на відео, а коли повертаємось додому, запрошуємо друзів і сміємося всі разом.
- А як же травми? В горах це часто трапляється...
Денис: - Поява мозолів лише загартовує нашу волю. Цього року обійшлося без травм, а минулого року було складніше. Макс Нєженцев першого ж дня підвернув ногу, так до самого фінішу й шкутильгав, але не залишив команду. За високого темпу пересування це не так уже й просто.
Дмитро: - Найважче для капітана - прийняти правильне рішення в постійній напрузі. Це не легко. У випадку неправильного рішення може постраждати вся команда. Тоді на допомогу капітану приходять друзі з команди.
- Як трапилося, що обидві команди фінішували одночасно?
Дмитро: - Перший день ми йшли окремо. Команда Ігоря відставала на годину. Наступного ранку ми зустрілися. Далі наші команди по черзі випереджали одна одну. На проміжному пункті біля Великого каньйону ми організували ночівлю. Останній день обидві команди йшли до фінішу разом.
- Що чекало вас на фініші? Які враження залишилися після цих змагань?
Денис: - Було дуже цікаво дізнатися, як просувалися наші запорізькі команди.
Дмитро: - На фініші нас зустрічали організатори піснями під гітару, гарячим чаєм та приємною бесідою. Взагалі організація змагань була на дуже високому рівні. Це може стати добрим прикладом для наших туристів.
...Наші хлопці набули неабиякого досвіду в екстремальних походах, чим можуть поділитися з іншими туристами. Бажаю їм завжди гарного настрою та міцного здоров'я.
Олена НАДЄЄВА, член турклубу "Романтик"

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок