Видається
з 1960 року
Середа
19 грудня
2001 року

  №17-18 (2026-27)

4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

Перша полоса
 

Електротехнічному факультету - 40 років

 Н  О  В  И  Н  И

     

З новим роком і різдвом христовим !

      

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Електротехнічному факультету - 40 років
КУЗНЯ ІНЖЕНЕРНИХ КАДРІВ

Електротехнічний факультет - найбільший в університеті (одночасно навчаються 1500 студентів). Він організований 1961 року, коли гостро постала проблема - нестача інженерів електротехнічного профілю, яких потребували заводи "Запоріжтрансформатор", "Запоріжсталь", "Дніпроспецсталь", "Перетворювач", високовольтної апаратури, феросплавний, алюмінієвий, абразивний, коксохімічний та інші.

Фахівці були потрібні не лише для них, а й для обслуговування електропідстанцій, високовольтних ліній електропередач, електрослужб промислових підприємств. Вони були потрібні і для роботи на ремонтних підприємствах, таких, як електровозоремонтний завод, "Дніпроенергоремонт" та інші.

В.П.Метельський - декан електротехніцного факультету

Фахівці були потрібні не лише для них, а й для обслуговування електропідстанцій, високовольтних ліній електропередач, електрослужб промислових підприємств. Вони були потрібні і для роботи на ремонтних підприємствах, таких, як електровозоремонтний завод, "Дніпроенергоремонт" та інші. Гостро постала проблема підготовки таких кадрів. Де саме? Звичайно, в машинобудівному інституті. Тут 1961 року було створено спеціальний, електротехнічний, факультет.
Гостро постала проблема підготовки таких кадрів. Де саме? Звичайно, в машинобудівному інституті. Тут 1961 року було створено спеціальний, електротехнічний, факультет. Так почалася його історія. Факультет зростав і розвивався одночасно з підприємствами, для яких готував кадри інженерів.
На факультеті - чотири випускові і дві загально-інженерні кафедри. Профілюючі з них такі: "Електричні машини", "Електричні апарати", "Електропривод та автоматизація промислових установок", "Електропостачання та електрозбереження". Крім них, на факультеті - дві загально-інженерні кафедри: обчислювальної математики, теоретичної і загальної електротехніки.

Вони готують спеціалістів-інженерів, бакалаврів, магістрів за такими спеціальностями: електричні машини, електричні апарати, електромеханічні системи автоматизації та електропривод, електротехнічні системи електроспоживання. Випускові кафедри мають свої філіали - на ВАТ "Запоріжтрансформатор", ВАТ "Перетворювач", "Дніпрогесі", де викладання лекційних курсів і практика ведуться завдяки спеціалістам цих підприємств з урахуванням потреб конкретного виробництва. Далі...
>>>

ЦІКАВА Й КОРИСНА ЗУСТРІЧ


Вона відбулася 7 грудня в актовій залі з главою адміністрації Президента України Володимиром Литвином. У переповненій залі - викладачі, студенти, співробітники університету. Відкрив зустріч, привітавши гостей - В.М.Литвина, першого віце-прем'єр-міністра України О.В.Дубину, главу облдержадміністрації Є.Г.Карташова, голову облради В.П. Березовського, запорізького міського голову О.В.Поляка, - ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков розповів коротко про життя колективу, найближчі перспективи розвитку університету.
У своєму виступі В.М.Литвин зупинився на найголовніших проблемах, економічних і соціальних, які вирішуються в Україні, її міжнародних стосунках, головних питаннях життя вищої школи. "Україні потрібні такі вищі навчальні заклади, яким є Запорізький національний технічний університет", - сказав В.М.Литвин. Він відповів також на численні запитання присутніх.
Глава облдержадміністрації Є.Г.Карташов і ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков щиро подякували київським гостям за те, що вони віднайшли можливість завітати до університету, за цікавій виступ В.М.Литвина.

Власн.інф.

    Н  О  В  И  Н  И  >>>>


З новим роком і різдвом христовим !
  Рік старий. Рік новий ...>>>>

На початок