Видається
з 1960 року
Четвер
28 листопада
2002 року
№ 18
(2045)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ
 

 

 

 

Перша полоса
 

 

     

 

      

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ

Доброю традицією для нашого колективу стало відзначення чергової річниці університету. 19 листопада в актовій залі відбулися урочистості з відзначення 102-ї річниці навчального закладу.
Тут зібралися викладачі, співробітники, студенти ЗНТУ, його колишні випускники, а нині - керівники промислових підприємств і фірм.
Ректор університету професор С.Б. Бєліков сердечно привітав присутніх зі святом, коротко розповів про минуле і сьогодення навчального закладу. Затим колишні випускники "машинки"-ЗНТУ згадували найбільш цікаві, пам'ятні події зі свого навчання, згадували своїх викладачів-наставників: Г.І. Пейчев - головний конструктор ЗМКБ "Прогрес", І.С. Пресняк - генеральний директор казенного підприємства "Іскра", І.Є. Іванов - керівник автомобільної компанії та інші. Колективи "Іскри" та автомобільної компанії подарували університету мініатюрний фрезерувальний верстат і автомобіль "РАФ".
С.Б. Бєліков вручив нагороди переможцям конкурсу "Студент року" в різних номінаціях, а голова студсектору профкому Андрій Іванченко і заступник начальника відділу у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації І.В. Мєщан - почесні відзнаки профспілковим активістам, колективу гуртожитку №3, визнаному кращим в обласному конкурсі.
На закінчення урочистостей відбувся великий концерт учасників художньої самодіяльності університету і палаців культури міста.

Власн. інф.

На знімках Антона КАЛКАСОВА: ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков і директор машинобудівного інституту ЗНТУ Л.Й.Івщенко отримали грамоту і подарунок - мініатюрний фрезерний верстат - від колективу ЗМКБ "Прогрес"; І.В. Мєщан вітає переможців обласного конкурсу Юрія Дороша, Артура Лознякова і Людмилу Косицьку.


Вітаємо БОРИСОВУ Світлану Миколаївну з ювілеєм!
Іще школяркою Світлана навчалася у математичному класі програмістів у запорізькій СШ № 79. Тут були обдаровані діти з усього Запоріжжя. Після закінчення навчання Світлана вступила до ЗМІ імені В.Я. Чубаря. Вона не лише навчалася відмінно, а й брала активну участь у громадській роботі, зокрема в художній самодіяльності. Одержавши диплом, працювала в рідній "машинці" - асистентом, старшим викладачем кафедри ТМ і ТММ.
Протягом 30 років Світлана Миколаївна навчає майбутніх інженерів, виявляючи неабиякий хист педагога й вихователя. Як досвідченого наставника, сувору, але справедливу, її поважають студенти, шанують колеги. Протягом багатьох років вона була профоргом кафедри, випускала стінгазету.Пішли стежкою батьків і сини: старший Борис закінчив ЗНТУ, молодший, Олександр, - Запорізьку інженерну академію. Обидва працюють на СП "АвтоЗАЗ-ДЕУ", у вільний від роботи час разом з матір'ю клопочуть на дачі й городі, вирощуючи квіти, овочі, фрукти.
В день ювілею бажаємо Вам, шановна Світлано Миколаївно, довгих років життя, особистого щастя, нових здобутків на педагогічний ниві!
Колектив кафедри "Механіка"

Студенти відзначили своє свято
І7-го листопада в Палаці культури "Дніпроспецсталь" відбулися урочистості на відзнаку Міжнародного дня студента. Тут зібралася молодь з вищих навчальних закладів обласного центру, Мелітополя, Бердянська, керівники, викладачі, представники облдержадміністрації. Зі святом студентів привітали керівники і представники управлінь, відділів облдержадміністрації, голова ради ректорів області ректор ЗНТУ професор С.Б. Бєліков.
Кращі з кращих відзначені грамотами, преміями, подарунками.
Переможцем обласного конкурсу "Студент року" в номінації "Громадський діяч" став Андрій Іванченко, студент ЕТФ, голова студсектору профкому. Почесними грамотами облсовпрофу відзначені наші студенти Вадим Дубина, Костянтин Коваленко, Крістіна Пуденкова, Кирило Тимченко.
Колектив 3-го гуртожитку ЗНТУ визнаний кращим в обласному конкурсі і відзначений "за кращу роботу організації студентського самоврядування".
Кращим студентським будівельним загоном визнаний в обласному конкурсі об'єднаний загін ЗНТУ "Дружба" (керівник Гнат Стрижак). Переможцеві вручено музичний центр.
Після офіційної частини свята відбувся великий концерт художньої самодіяльності, в якому взяли участь і наші студенти. Їм дружно аплодували глядачі.
Власн. інф.

Портрет викладача
НЕСПОКІЙ
Що б не робила, за що б не бралася Тетяна Щербина, доцент кафедри українознавства, вона завжди і в усьому виявляє виключні сумління і неспокій. Така вже у неї вдача. Тетяна Петрівна не може читати лекцію чи писати до газети статтю байдуже, повільно. Їй дуже хочеться, аби зроблене нею було краще, ніж раніше, цікавіше, ніж в інших. Тому, враховуючи такі якості, Тетяні доручали різну громадську роботу, і вона виконувала її завжди якнайкраще. Ще під час навчання в Харківському університеті доводилося бути бійцем і комісаром студентського будівельного закону, членом молодіжної делегації, яка виїжджала до НДР.
Після закінчення навчання в університеті та в аспірантурі Тетяна почала працювати в ЗМІ імені В.Я. Чубаря асистентом кафедри історії, одразу ж взялася за пошук нових форм і методів у навчальному процесі: організовувала ділові ігри, дискусії, обговорення проблемних ситуацій. А ще влаштовувала для студентів і викладачів культпоходи до театру, на концерти, в музеї, першою записувалася в туристські походи і подорожі.
У Тетяни Петрівни добра, чутлива душа: жінка постійно піклується про інших, допомагає старим і немічним, відвідує хворих у лікарні, підтримуючи їх, як може.
Незважаючи на завантаженість громадськими справами, педагогічною працею, Тетяна Щербина написала кандидатську дисертацію і захистила її 1965 року. З того часу незмінно викладає на кафедрі - на посаді старшого викладача, а потім доцента. На прохання керівництва тресту "Запоріжбуд" брала участь у написанні історії колективу.
Писала й історію рідного університету, брала участь у підготовці навчальних посібників для студентів, у тому числі "Історії України", виданої цьогорік. Тетяна Петрівна залучає і студентів до написання наукових праць, всіляко допомагає їм у цьому. Бере участь у різних наукових конференціях і семінарах.
Тетяна Петрівна завжди в русі, у творчих пошуках. Співпрацює з товариством "Знання", редакцією багатотиражки "Інженер-машинобудівник". Не пропускає цікавих зібрань любителів книги, театру, музеїв.
Слід відзначити, що Тетяна Петрівна робила, коли вдома протягом семи років доглядала за тяжко хворою матір'ю, яка не вставала з ліжка. Тетяна Петрівна взяла шефство над однією бабусею-пенсіонеркою в Жовтневому районі. Регулярно відвідує її вдома, приносить харчі, віддає частину своєї зарплатні. Домоглася, щоб у квартирі бабусі відремонтували двері з допомогою робітників нашого університету.
Колеги Тетяни Петрівни Щербини вважають, що в неї серце, вщерть наповнене добром.
Віктор КАТРИЧ, доцент кафедри українознавства

    Н  О  В  И  Н  И 

Прийде свобода вибору
До деяких вищих навчальних закладів України прийде наступного року свобода вибору: студенти самі зможуть обирати предмети, які вивчатимуть, а також строки складання іспитів. Планується також експеримент зі вступними іспитами у педагогічних вищих навчальних закладах. Зокрема, абітурієнти складатимуть іспити на професійну придатність.
Новим технологіям присвячена
Проблеми нових технологій, методів обробки та зміцнення деталей енергетичних установок була присвячена міжнародна науково-технічна конференція, що відбулася в пансіонаті "Горизонт" ВАТ "Мотор Січ" (Алушта). Організували і провели її ЗНТУ, ВАТ "Мотор Січ" за участю Міносвіти і науки України, Запорізької облдержадміністрації, ЗМКБ "Прогрес", Підйомно-транспортної академії України та НДІ авіаційної технології (Київ).
На форумі з доповідями виступили відомі вчені України, у тому числі ЗНТУ: В.О. Богуслаєв, В.К. Яценко, М.В .Сидоренко, О.М. Руднєв, В.М. Онуфрієнко.
Учасники конференції прийняли рішення зосередити зусилля науковців, співробітників, студентів на створенні нових технологій, методів обробки важкооброблюваних матеріалів і поверхневого деформаційного зміцнення енергетичних установок. Рекомендовано Міносвіти та науки України виступити генеральним замовником цих робіт, забезпечити їх фінансування, розглянути питання про розширення замовлення на підготовку в ЗНТУ спеціалістів такого профілю.
Учасники конференції висловлюють щиру подяку за високий рівень організації конференції генеральному директорові ВАТ "Мотор Січ", професорові В.О. Богуслаєву і ректору ЗНТУ професорові С.Б. Бєлікову.
Віктор ЯЦЕНКО, голова оргкомітету, професор
Спектакль для молоді
В актовій залі ЗНТУ відбулася прем'єра спектаклю найвідомішого автора сучасності Руслана Смородинова під назвою "Маленькі фарси". За допомогою злагодженої роботи освітлювачів, звукооператорів та акторів СТЕМу "Будильник" глядачі провели незабутній вечір у затишній і теплій компанії. Спектакль дуже цікавий, гумористичний, але разом з тим сповнений глибокої філософської думки, неоднозначного підтексту. У кожного глядача, на мою думку, виникли особисті здогадки та міркування щодо розвитку подій вистави, але всеодно тепер відомий глядачам спектаклю головний герой перетвориться з уявної людини на справжню постать з міцним характером, власною точкою зору, метою в житті.
"Давайте любити один одного !" - такими були останні слова акторів, звернені до публіки. Що ж, приймемо це до уваги і з нетерпінням будемо чекати нових вистав.
Юлія Сєрих, студентка

ВІТАЄМО РЕКОРДСМЕНА !

Першокурсник транспортного факультету (Т-122) Віталій Іванов став срібним призером зі стрибків у довжину з розбігу на чемпіонаті України в Києві. Його результат - 6 м 65 см).
Раніше на обласних змаганнях студентів Віталій був теж срібним призером серед юнаків.
Вітаємо рекордсмена з успіхом і бажаємо йому нових успіхів у навчанні і спорті!


Ніна МУЗИЧОВА, викладач кафедри фізвиховання


На початок