Видається
з 1960 року
Четвер
27 листопада
2003 року
№18
(2066)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

 

 

 

 

 

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Й Н А    П А Н О Р А М А


День народження університету
І9-го листопада колектив ЗНТУ урочисто відзначив день народження університету. Того дня колишні випускники знайомилися з навчальним процесом і науково-дослідницькою роботою кафедр і факультетів, а о 14.30 біля приміщення кафедри "Автомобілі" відбулося закладення Алеї випускників автомобільно-транспортного факультету. Тут висаджено 28 берізок і каштанів. У висадженні дерев взяли участь проректори А.Д. Коваль, Ю.М.Внуков, С.Т.Яримбаш, С.0.Єльманов, декани факультетів, завідувачі кафедр, серед яких - випускники факультету.
В актовій залі відбувся урочистий вечір на честь 103-ї річниці ЗНТУ. З днем народження університету щиросердно вітали присутніх - працівників і гостей ЗНТУ - ректор С.Б.Бєліков, колишній декан автофакультету Б.П.Борисов, технічний директор ЗМКБ "Прогрес" Г.І.Пейчев, голова райадміністрації Жовтневого району П.П.Зубков, заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації В.Г.Верозубов, голова галузевого обкому профспілки В.С.Альохін, ректори вищих навчальних закладів міста, а також керівник делегації англійської фірми "Делкам" Х'ю Хамфрис.
Великій групі (32 особи) вручено вищу нагороду ЗНТУ - нагрудний знак "За бездоганну працю" трьох ступенів, багатьом співробітникам вручено почесні грамоти, у тому числі шести переможцям конкурсу "Студент - 2003". Знаком "Відмінник освіти України" відзначені професори В.С.Попов, В.В.Луньов, доценти В.Г.Корнич і С.М.Пєсочин.
Уже п'ять років 19 листопада урочисто відзначається як День народження університету, і ця традиція буде продовжена.
Влас. інф.
На знімках О.Пастушенка: ректор С.Б.Бєліков вітає професора В.С.Попова з нагородженням його знаком "Відмінник освіти України"; хліб-сіль - учасникам закладення Алеї випускників

Переможці обласного конкурсу
Завершився обласний конкурс художньої самодіяльності "Студентська осінь - 2003", організований з ініціативи студсектору профкому ЗНТУ обласними молодіжними організаціями. Перемогу в ньому отримав наш студсектор профкому, за що удостоєний гран-прі. А перше місце здобули самодіяльні артисти інженерної академії.
Переможцем конкурсу у номінації "Найкращий естрадний танець" став танцювальний колектив транспортного факультету, за що відзначений Почесною грамотою облдержадміністрації.
Вітаємо переможців конкурсу з перемогою !
Власн. інф.

Стипендія міського голови
Запорізький міський голова Є.К.Карташов вручив ста кращим студентам нашого університету сертифікати на одержання стипендії міського голови м. Запоріжжя.
Фото О. Пастушенка

"Запоріжсталі" - 70 років
Урочисто й широко відзначили запоріжці славетний ювілей комбінату "Запоріжсталь", відомого у всьому світі. Первісток радянських п'ятирічок, він стабільно працює протягом багатьох десятиліть. Тут є свої традиції, свої герої, свої династії металургів, якими пишаються не лише запоріжці. У Палаці культури "Металург" відбулося урочисте зібрання на честь ювілею комбінату, де вшановували кращих з кращих трудівників. А у Палаці спорту "Юність" відбувся концерт, в якому взяли участь зірки російської та української естради.
Очолює "Запоріжсталь" багато років поспіль Герой України Віталій Антонович Сацький.
Власн. інф.

Радилися працівники фізкультури
Два дні - 20-21 листопада в ЗНТУ проходила Друга регіональна науково-практична конференція з теми "Фізичне виховання у вищій школі та його роль у підготовці спеціалістів". Організувала і провела її кафедра фізвиховання ЗНТУ. В конференції взяли участь фахівці ЗНТУ, ЗДУ, ЗІДМУ, а також з Кривого Рогу.
Відкрила конференцію завідувач кафедри фізвиховання ЗНТУ Л.Г.Соловйова, її учасників привітав ректор ЗНТУ С.Б.Бєліков. Доповіді, виголошені на пленарних засіданнях, жваво обговорювалися колегами. Особливий інтерес викликали доповіді професора ЗДУ Ніни Байкіної, Валентини Орєхової та Катерини Бражник (ЗІДМУ), Інни Лепьохіної (ЗНТУ).
Доповіді учасників конференції видані окремою збіркою.
Наталя ГОЛЄВА викладач кафедри фізвиховання

Будні деканатів
ЯКЩО Є ІНІЦІАТИВА Й НАПОЛЕГЛИВІСТЬ
Саме цими якостями відзначаються працівники транспортного факультету. Завдяки цьому у них чимало корисних починань, новинок у навчальному процесі, науково-дослідницькій і виховній роботі. За будь-яку справу тут беруться дружно й обов'язково доводять її до логічного завершення.
По обіді 19 листопада, коли колектив університету відзначав День народження ЗНТУ, декан В.Х.Козирев, його заступник В.І.Івахнін, методисти Наталя Бібіна, Олена Михайлова та Ганна Сератюкова разом з працівниками кафедри "Автомобілі" клопоталися біля приміщення кафедри. Заздалегідь сюди завезли молоді берізки й каштани, викопали ямки, приготували лопати й воду для поливання. А о 14.30 тут зібралося чимало випускників, працівників університету. Наступає урочиста хвилина, коли В.Х. Козирев просить усіх стати поряд з приміщенням кафедри. Проректор А.Д. Коваль разом з трьома дівчатами-методистами деканату підносять коровай і сіль на вишитому рушникові гостям.
Працівники деканату разом з колегами заклали алею випускників
Фото О. Пастушенка
- Сьогодні ми закладемо Алею випускників факультету на честь 103-ї річниці університету, - говорить Анатолій Данилович Коваль. - Просимо покуштувати наш хліб-сіль...
За кілька хвилин випускники розібрали лопати, вибрали дерева і почали саджати їх в ямки , поливати водою. Серед тих, хто закладав Алею - проректори А.Д.Коваль, Ю.М.Внуков, С.Т.Яримбаш, С.О.Єльманов, а також декани, завідувачі кафедр, гості - перший декан автофакультету Б.П.Борисов, начальник автоінспекції міста полковник міліції Ю.О.Щегольський, начальник відділу ЗНТУ Л.Ф.Богданова, декан гуманітарного факультету М.В.Дєдков та інші. Весною біля приміщення кафедри зазеленіють молоді деревця, нагадуючи викладачам і студентам про тих, хто заклав тут Алею випускників.
Це лише один з багатьох громадських заходів, організованих деканатом транспортного факультету задля вдосконалення навчального процесу, виховної роботи серед студентів. А їх тут безліч: робота з кураторами і старостами навчальних груп, перевірки відвідання занять студентами, їх успішності, організація суботників, рейтингів успішності студентів, зустрічей молоді з випускниками, конкурсів художньої самодіяльності тощо. Звісно, організатором усіх цих заходів є декан Володимир Хомич Козирев. Сумлінний, настійливий, беручкий де справ, він запалює своєю енергією усіх працівників деканату, викладачів і студентів факультету. Колеги знають: якщо за справу взявся Козирев, все буде гаразд.
Автомобільний факультет діє з 1961 року, і першим його деканом був доцент Борис Петрович Борисов. Тут же працював і Володимир Хомич: викладачем, доцентом, заступником декана, і скрізь намагався бути обов'язковим, діяльним, ініціативним. За цей час факультет підготував майже 4000 інженерів-автомобілістів для народного господарства країни, у тому числі 100 для зарубіжних країни.
Тепер випускові кафедри "Автомобілі" і "Транспортні технології" щороку готують за двома спеціальностями не менш як 150 фахівців. А незабаром додадуться випускники ще двох спеціальностей - "Двигуни внутрішнього згоряння", "Організація та регулювання дорожнього руху". Їх уже засвоюють студенти молодших курсів.
Скільки студентів навчається зараз на транспортному факультеті? Понад 900, з них 325 - заочники, 233 - контрактники. Серед студентів - 64 відмінники, з них 11 - почесних.
Кожен день приносить все нові й нові клопоти й турботи декану, його заступникові і методистам. І не можна щось не виконати або забути про щось. Цього аж ніяк не допустить Володимир Хомич. Тридцять років працює він в університеті: заступником декана - з 1973 року, деканом - з 1985-го. Так що у нього є і знання, і досвід, й організаційний талант.
Микола КЛИМЕННО

ВІТАЄМО ЛИСОГОР Валентину Данилівну з ювілеєм!
Вона у сімнадцять років після закінчення ПТУ стала штукатуром. Сільській дівчині дуже сподобалася професія будівельника, тому вона так і не розлучається з нею. Щоправда, оволоділа ще однією спеціальністю - маляра. Вже 16 років Валентина Данилівна працює маляром у ремонтно-будівельній групі ЗНТУ. Скільки разом з подругами по бригаді вона пофарбувала дверей, вікон, стін, столів - не порахувати! Щороку, щодня тримає в руці щітку або щіточку, аби наводити красу в приміщеннях університету. Їй приємно, що викладачі, студенти, співробітники університету радіють, коли заходять до аудиторії, двері, вікна, столи якої виблискують фарбою. Та мало хто знає, що це - праця Валентини Данилівни та її подруг по бригаді Дві суміжні спеціальності - штукатур і маляр - це добра атестація фахівця-ремонтника. А ще Валентину відзначають працелюбність, безвідмовність, активність у всіх справах.
Валентина, можна сказати, працює за сімейним підрядом: її чоловік Анатолій Васильович - тесля цієї ж групи. Так що разом і працюють, наводячи скрізь, де треба, порядок і красу. Вітаючи з ювілеєм, щиро бажаємо Вам, Валентино Данилівно, міцного здоров'я, гарної праці, сімейного щастя!
Колектив ремонтно-будівельної групи ЗНТУ

На початок