Видається
з 1960 року
26 грудня
2007 року
№26
(2046)
4.gif (17854 bytes)
ГАЗЕТА   ЗАПОРІЗЬКОГО  НАЦІОНАЛЬНОГО  ТЕХНІЧНОГО   УНІВЕРСИТЕТУ

 

Варіант для друку (pdf-файл)

 

 

Свіжий номер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ !


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Приходить мить, коли кожен з нас, уся велика університетська родина підводить підсумки минулого, аналізуючи помилки й радіючи перемогам. Свята, які приходять, підносять нас над плином повсякдення, осяючи наші душі казковим світлом перших дитячих вражень.
Кожен з нас прожив рік, що минає, по-різному. Радощі й прикрощі, пошуки правильних відповідей і вистражданих рішень наскрізь пронизали пересічний 2007 рік. І хоч, не все задумане вдалося здійснити, у нас є всі підстави з надією у добро увійти у новий рік. Ми впевнені, що можемо жити краще, і покладаючись на власні сили, збудуємо нашу державу.
Хочеться подякувати року Кабана за те, що утвердив нас у переконанні, що в році Новому Україна буде міцнішою і заможнішою, обов'язково справдяться надії кожної родини. А ми зуміємо за блиском різдвяних вогнів у передсвяткових клопотах роздивитися великі можливості, чудовий завтрашній день.
Сердечно вітаю Вас з новим роком і Різдвом Христовим! Бажаю, щоб ці свята подарували вам міцне здоров'я, гарний настрій і принесли незабутні враження. Хочу, щоб усі ваші мрії здійснилися, а чарівні новорічні дзвони принесли у вашу родину щастя.
Нехай тепло різдвяної свічки зігріває лівші серця, надасть душевної рівноваги і благополуччя. Хай святкова коляда наповнить ваш дім радістю і сміхом, принесе мир, добро і злагоду вам і вашим близьким!
З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!
Микола ГАМОВ, голова профкому ЗНТУ

УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ ЮВІЛЕЇ
14 грудня - визначна дата для колективу ЗНТУ. Цього дня він урочисто відзначив 50-річчя Запорізького машинобудівного інституту і 45-річчя транспортного факультету.
Того дня свято розпочалося розширеним урочистим засіданням вченої ради в актовій залі. У ньому взяли участь викладачі, науковці, співробітники, студенти.
Ректор професор С.Б. Бєліков, привітавши присутніх з ювілеями, назвав основні історичні віхи славетної "машинки", її кращих керівників, співробітників, колишніх випускників, які вславили і прославляють інститут, зміцнюють виробництво і науку, готують висококваліфікованих інженерів, розвивають науку.
А ввечері урочистості продовжувалися в Палаці культури "Дніпроспецсталь". Тут були керівники обласних і міських установ та організацій, колишні випускники "машинки", викладачі, співробітники і студенти.
Ректор ЗНТУ професор С.Б.Бєліков звітував про славетні справи минулих років і сьогодення "машинки" - інституту - університету. Щиро вітали присутніх з ювілеями заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов, начальник міського управління освіти і науки Дмитро Секиринський, архієпископ Запорізький і Мелітопольський владика Василій, голова галузевої профспілки Надія Гринь, інші представники промислових підприємств та установ.
Завершилися урочистості великим концертом учасників художньої самодіяльності Палацу культури "Дніпроспецсталь" та яскравим феєрверком.
У зв'язку з ювілеями численна група кращих викладачів, науковців, співпрацівників відзначена почесними грамотами, нагрудними знаками, грошовими преміями.
Власн. кор.

РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНІ СВЯТА
Різдво Христове - одне з найбільших свят - триває три дні, започатковуючи Різдвяно-новорічні святки, що "не бувають без колядки". Всі вечори називали святими, тому після заходу сонця не дозволялося прясти, шити, плести, різьбити, щоб "нечиста сила нитки не плутала" і "щоб худоба в господарстві добре велася". У цей період, від Різдва до Водохрещення, не можна було виносити сміття з хати, "щоб долю не винести за поріг". Навіть вечорниці по хатах припинялися на той час, змінювалося й традиційне вітання. Якщо до Різдва віталися словами "Слава Ісусу Христу!", то з півночі Святвечора (6 січня) і до півночі Бабиного вечора (18 січня) кланялися вже: "Христос родився!" Відповідали: "Славіте його!" Від Різдва до Водохрещення православні утримувалися від корчми та пиятики, вважаючи, що горілка - теж вода, тому поки не освячена - вона "зілля сатани", і пити не можна, бо "з розуму зведе".
Наші пращури вважали: якщо на Святвечір за родинним столом мир і благодать - увесь рік буде таким. Якщо хтось кричатиме, вередуватиме, - накличе напасть. І не дай, Боже, сваритися чи свистіти в хаті: "душу загризеш і все майно просвищеш!".
На Святвечір не радили нікому нічого позичати або щось давати з хати, крім дарунків колядникам, бо потім "цілий рік щось буде зникати з двору".
Який настрій на Святвечір - такий буде і впродовж року. А хто в цей день встане ранесенько, той цілий рік буде спритним до будь-якого діла.
Якщо у цей вечір з'їсти бодай зубок часнику і запити свяченим медом, хвороби не будуть чіплятися протягом року.
Переддень старого Нового року називають Щедрим вечором, бо готують масні страви. Колись обов'язково ставили на стіл горнятко з медом, "щоб у родині не було сварки", а матері вмочували палець у мед і робили дівчаткам хрещики на чолі, "аби так хлопці любили, як бджоли мед". Наші предки вірили, що опівночі на Меланку (13 січня) розкривається небо і можна попросити у Бога найзаповітнішого. А молодь збиралася гуртами і ходила по хатах рядженими щедрувальниками. До кожної хати не заходили, а лише в ті, де були дівчата на виданні. Були й такі, що на Меланку йшли шукати чар-зілля, яке називають нечуй-вітер. Цей диво-квіт, за народним повір'ям, має в ту ніч магічну силу.
Святом Водохрещення (19 січня), за звичаєвою традицією, завершувався барвистий каскад численних Різдвяно-новорічних свят.
Бажаю всім набратися доброго здоров'я, гарно провести свята у дружному родинному колі!
Катерина БОНДАРЧУК, завідувач кафедри загальної мовної підготовки

БУДНІ І СВЯТА ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ
Колектив електротехнічного факультету, як завжди, відзначив День енергетика. У коридорі засяяла кольоровими вогниками стіннівка, випущена редколегією. Вона присвячена не лише Дню енергетика (22 грудня), а й будням факультету. Поряд з розповідями про три потужні електростанції Запорізького краю вміщені замітки про кафедри факультету, ілюстровані фотографіями, малюнками (редактор - п'ятикурсник Артем Коваленко).
У виставковій залі була влаштована виставка книг, патентів на винаходи, відзнак, різних рукотворних виробів, виготовлених викладачами і студентами.
В актовій залі 20 грудня відбулися урочисті збори викладачів, студентів і гостей факультету на честь його 46-річчя і Дня енергетика.
Друкуємо замітки про студентське самоврядування, яке діє на факультеті.

ВІТАЄМО Кравця Григорія Івановича з 50-річчям!
Він протягом 28 років працює в "машинці" - ЗНТУ слюсарем. За цей час не зрадив своїй професії, ставши робітником вищої кваліфікації.
Григорій Іванович - майстер на всі руки. За що не візьметься - зробить оперативно і високоякісно. Його руки вміють зварювати метал, обробляти його, монтувати обладнання в лабораторіях і на кафедрах, обслуговувати його так, що завжди діє безвідмовно.
Усе, що є в університеті з металу, зробив або змонтував умілець Г.І. Кравець. Він разом з іншими робітниками виготовив і змонтував металеву огорожу головного корпусу ЗНТУ, металеві решітки на вікнах, двері в лабораторіях і на кафедрах. Григорій Іванович закінчив ПТУ-17 у Запоріжжі 1975 року за спеціальністю слюсаря і з того часу не розлучається з нею. Працював у будівельному тресті, на будовах. Та основний період його життя і праці - це "машинка", університет. Тут проявилися найкращі його робітничі і духовні якості. Григорій Іванович - активіст громадської роботи, профгрупорг відділу головного механіка, був членом профкому університету. Він ніколи не відмовиться від найскладнішої роботи, завжди прийде на допомогу кожному, хто потребує цього.
Вітаючи Вас, шановний Григорію Івановичу, з видатним ювілеєм, щиросердно бажаємо Вам козацького здоров'я, нових звершень у праці, щасливого сімейного життя!
КОЛЕКТИВ ВІДДІЛУ ГОЛОВНОГО МЕХАНІКА ЗНТУ

УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ КОНКУРС НА КРАЩУ СТУДЕНТСЬКУ НАУКОВУ РОБОТУ -СТАРТ ЗАХОДІВ З НДРС У 2007/2008 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Навчальний рік розпочався з оголошення університетського конкурсу на кращу студентську наукову роботу.
На конкурс було представлено 100 студентських наукових робіт (121 автор) з 33 кафедр. Роботи були розподілені по секціях: 25 робіт - технічна; 9 робіт -електроніка та радіотехніка; 5 робіт - загальноінженерна; 12 робіт - комп'ютерні науки, програмні засоби; 32 роботи - гуманітарна та права, 17 робіт - економіка.
Активну участь у конкурсі взяли кафедри: автомобілів, транспортних технологій, технології машинобудування, електропривода та автоматизації промислових установок, обладнання і технології зварювального виробництва, конструювання і технології виробництва радіоапаратури, мікроелектроніки та напівпровідникових приладів, комп'ютерних систем і мереж, програмних засобів, економіки та організації виробництва, фінансів і банківської справи, міжнародних економічних відносин, іноземних мов, українознавства, філософії, правознавства.
Вітаємо переможців університетського конкурсу! Із вдячністю і повагою вшановуємо наукових керівників кращих робіт!
Наказом ректора ЗНТУ С.Б. Бєлікова переможцям конкурсу та науковим керівникам оголошена подяка:

Секція "Технічна"
Гайдук Аліса Сергіївна, студ. гр. ІФ-223 - І місце
(Науковий керівник - Степанова Любов Петрівна, доцент кафедри ФМ)
Капітан Юлія Ігорівна, студ. гр. ІФ-415 - ІІ місце
(Науковий керівник - Попов Сергій Миколайович, доцент кафедри ОТЗВ)
Іванов Андрій Володимирович, студ. гр. М-812 - ІІ місце
(Науковий керівник - Чигиринський Валерій Вікторович, професор, завідувач кафедри ОМТ)
Степанов Дмитро Миколайович, студ. гр. М-723 - ІІІ місце
(Науковий керівник - Гончар Наталя Вікторівна, старший викладач кафедри ТМБ)
Назаренко Вікторія Петрівна, студ. гр. ІФ-313 - ІV місце
(Науковий керівник - Ткаченко Юрій Михайлович, доцент, в.о. зав. кафедри ОТЗВ)

Секція "Загальноінженерна"
Закревський Антон Олександрович, студ. гр. Т-415 - І місце
(Науковий керівник - Фурсіна Анна Дмитрівна, доцент кафедри механіки)

Секція "Комп'ютерні науки, програмні засоби"
Іванов Геннадій Олександрович, студ. гр. ІОТ-433, Панін Дмитро Володимирович, студ. гр. ІОТ-423 - І місце
(Науковий керівник - Субботін Сергій Олександрович, доцент кафедри програмних засобів)
Шишко Андрій Юрійович, Новар Олександр Петрович, студ. гр. ІОТ-425 - ІІ місце
(Науковий керівник - Субботін Сергій Олександрович, доцент кафедри програмних засобів)
Павленко Павло Олександрович, студ. гр. ІОТ-714 - ІІ місце
(Науковий керівник - Субботін Сергій Олександрович, доцент кафедри програмних засобів)
Секція "Економіка"
Лазутов Олександр Володимирович, студ. гр. ФЕУ-115 - І місце
(Науковий керівник - Пахомова Ірина Георгіївна, старший викладач кафедри ФіБС)
Лаврентьєва Євгенія Геннадіївна, студ. гр. МТУ-216 - ІІ місце
(Науковий керівник - Горбань Світлана Федорівна, доцент, зав. кафедри управління трудовими ресурсами)
Сапальова Наталя Сергіївна, студ. гр. ФЕУ-125 - ІІІ місце
(Науковий керівник - Пахомова Ірина Георгіївна, старший викладач кафедри ФіБС)
Чечеватова Олеся Геннадіївна, студ. гр. Е-513 - ІV місце
(Наукові керівники - Бобровникова Раїса Григорівна, доцент кафедри ЕОВ, Тіховська Тетяна Миколаївна, старший викладач кафедри ЕОВ)

Секція "Гуманітарна та право"

Чистякова Євгенія В'ячеславівна, студ. гр. ГП-415 - І місце
(Науковий керівник - Панченко Світлана Анатоліївна, доцент кафедри журналістики)
Довжик Олександра Костянтинівна, студ. гр. ГФ-235 - І місце
(Науковий керівник - Мозуленко Дмитро Іванович, асистент кафедри українознавства)
Редько Аліна Сергіївна, студ. гр. ГП-116 - ІІ місце
(Науковий керівник - Філей Юрій Володимирович, к.юр.н., завідувач кафедри правознавства)
Клименко Анна Анатоліївна, студ. гр. ГП-415 - ІІ місце
(Науковий керівник - Пашник Олена Валеріївна, доцент кафедри журналістики)
Щербина Антон Олександрович, студ. гр. РП-217 - ІІІ місце
(Науковий керівник - Кузьменко Валентина Володимирівна, доцент кафедри українознавства)
Бальошенко Валентина Сергіївна, студ. гр. ГФ-215 - ІІІ місце
(Науковий керівник - Щербина Тетяна Петрівна, доцент кафедри українознавства)
Дмитренко Олена Миколаївна, студ. гр. ГП-213м - ІV місце
(Науковий керівник - Іванова Олена Кирилівна, доцент кафедри психології)
Матюхіна Марія Ігорівна, студ. гр. ГФ-313. - ІV місце
(Науковий керівник - Войтенко Світлана Володимирівна, старший викладач кафедри іноземних мов)
Бажаємо учасникам конкурсу нових успіхів у подальшій науковій роботі, успішної презентації своїх робіт на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт!
Неоніла Ушакова, завідувач сектору роботи з обдарованою молоддю

ПОРТРЕТ СТУДЕНТКИ
Втілена мрія
Валерія Корніч, студентка групи ІОТ-513, зі шкільних років, природно, цікавилася фізикою. Найбільший інтерес викликав у неї розділ фізики молекулярна динаміка, а згодом Валерія захопилася і програмуванням.
З часу вступу Валерії 2003 року до Запорізького національного технічного університету на факультет інформатики та обчислювальної техніки на кафедру "Комп'ютерні системи та мережі" вона зацікавилася дослідженнями в галузі комп'ютерного моделювання фізичних явищ у твердому тілі, що виникають під дією енергетичних атомних частинок. Університет дав їй змогу поглибити і розширити знання з досліджуваної тематики, а також проявити себе в науковій роботі.
Вперше 2004 року Валерія виступила з доповіддю "Приближение отталкивающего потенциала в молекулярно-динамическом моделировании взаимодействия ионов Ar и Xe с кристаллом золота" у І Міжнародній студентській науково-технічній конференції "Молода Академія - 2004" у секції "Інформаційні технології і системи", що відбулася в Дніпропетровську.
Про нові розробки доповідала на "Тижні науки" в ЗНТУ в секції обчислювальної математики: 2005 року "- Дослідження впливу списку найближчих сусідів на швидкість обчислень молекулярно-динамічного алгоритму іонного розпилювання твердого тіла", 2006 року - "Молекулярно-динамічне моделювання взаємодії низькоенергетичних іонів з двокомпонентними металевими кластерами", 2007 року Валерія Корніч брала участь з доповідями у конференціях: "XI Международный молодежный форум. Радиоэлектроника и молодежь в XXI веке " (м. Харків, ХНУРЕ); XVIII Международній конференції "Взаимодействие ионов с поверхностью ВИП-2007" (м. Звенигород, Московська обл., МИФИ, МГУ, МАИ, РАН); Міжнародній конференції "Нанорозмірні системи будова - властивості - технології" (м. Київ, Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАНУ). За цими матеріалами подана стаття до журналу "Письма в журнал технической физики", що видається в Фізико-технічному інституті ім. А. Ф. Іоффе РАН у Санкт-Петербурзі.
Результатом наукової діяльності Валерії стало присудження їй звання лауреата (ІІ місце) на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з фізики в 2006/2007 навчальному році, що проводився Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника в Івано-Франківську.
Зараз студентка Валерія Корніч працює над магістерською роботою, присвяченої проблемі використання GRID-технології і паралельного програмування у задачах математичного моделювання.
Напередодні Нового 2008 року бажаю обдарованій студентці нових досягнень у науковій роботі! Сподіваюсь, що Валерія прославить наш університет важливими відкриттями!
Неоніла УШАКОВА

УВАГА: КОНКУРС!
Запорізький національний технічний університет оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:
доцента кафедри "Фізична культура і спорт" - 1
доцента кафедри "Прикладна математика" - 1
старшого викладача кафедри " Фізична культура і спорт" - 1
Термін подання заяв - один місяць від дня оголошення конкурсу в газеті.
Документи подаються на ім'я ректора університету.
Заяву перед поданням необхідно зареєструвати в канцелярії університету.
Адреса університету: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64

ДО УВАГИ ВИКЛАДАЧІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ!
Пропонуємо вам скористатися послугами, які надає відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи наукової бібліотеки ЗНТУ:

" індивідуальне поточне інформування за темами вашої наукової та навчальної роботи (гуманітарні та економічні теми);
" підготовка та друк бібліографічних покажчиків і списків літератури на ваші замовлення на задані теми для використання в наукових та навчальних цілях;
" консультації з правил опису друкованих та електронних видань, оформлення списків літератури;
" організація і проведення групових та індивідуальних занять з використання електронних ресурсів бібліотеки
" надання інформації з питань вищої школи: списки літератури "Проблеми та перспективи вищої школи" щомісячно поповнюються. З ними можна ознайомитися в ауд. 510, а також на сайті університету, на сторінці бібліотеки:
http://library.zntu.edu.ua/hig_education.html
З бібліографічними покажчиками та списками літератури, які підготовлені відділом, також можна ознайомитися в ауд. 510 або на сайті університету, на сторінці біліотеки:
http://library.zntu.edu.ua/bibliograf.html
Для оформлення замовлень на поточне інформування, а також для отримання інших послуг з цього переліку, звертайтесь, будь ласка, до ауд. 510 (зал електронних каталогів), або до ауд. 518 (відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи)

Контактний телефон: 3-72.

Редактор
Микола
КЛИМЕНКО

Редакційна колегія:
С.Т.Яримбаш - проректор, голова;
М.В.Клименко - заступник голови

Адреса редакції:
69063, Запоріжжя,
вул..Жуковського, 64 Телефони: 69-84-75,
внутрішній - 4-75

На початок