Найстаріший, найвідоміший і найбільший на Запоріжжі вищий навчальний заклад готує не тільки кваліфікованих фахіців для різноманітних галузей промисловості і науки, але й проводить велику роботу з естетичного виховання молоді. Одним з таких напрямків є співпраця з обласним літературним об'єднанням і Запорізькою організацією Національної Спілки письменників України. Літератори виступають в студентських аудиторіях, знайомлять студентів з своїми творчими доробками, книжками. При університеті створена і плідно працює літературна студія, регулярно проводяться заняття обласного літературного об'єднання, якими керує старший викладач кафедри "Конструювання і виробництво радіоапаратури" університету  Коваль Лариса Анатоліївна. Натхненно,  цікаво і кваліфіковано читає лекції з літературознавства і зокрема з теорії віршування старший викладач кафедри українознавства    Косицина Світлана Юріївна. Проводяться літературно-мистецькі вечори "Вернісажі",   де свої роботи предствляють співробітники і студенти університету, художники Володимир Данілов, Володимир Гордійченко - викладач кафедри філософії ЗДТУ, який відомий не тільки своїми картинами, але й літературними доробками. На цих вечорах звучать пісні, написані на слова запорізьких поетів, авторська пісня у виконанні співробітниці кафедри КВР  Тетяни Васильєвої, аспірантки кафедри металознаства Ані Гайдук, виступають і спілкуються із студентами професійні поети та аматори слова.     Університетська газета "Інженер-машинобудівник" висвітлює на своїх сторінках творчі досягнення працівників і студентів ЗДТУ,  регулярно видає літературну сторінку - звіти членів літературної студії. Бібліотекар Олена Муравйова, яка сама пише вірші, активно друкується в газеті, проводить зустрічі студентів з поетами - членами Національної Спілки письменників України, організовує тематичні виставки  "Літературне Запоріжжя".  Не випадково серед випускників ЗДТУ провідних науковців, високопосадових осіб, також багато музикантів,  акторів,   художників, письменників.  Художня творчість і наукова творчість - це дві сестри натхненниці, що торують шлях до самореалізації людини.    Живлющі струми потрібні не тільки колу обраних.  Бо ж прагнення до гармонії, до єдності з прекрасним спільне для всіх людей.
Історична довідка про Запорізьку організацію Національної Спілки письменників України, з якою технічний університет має тісні творчі зв'язки
    Запорізьке відділення Національної спілки письменників України було утворено 1 березня 1966 року.   На той час у Запорізькій області проживало 11 професійних письменників: Ольга Джигурда, Василь Діденко, Іван Кашпуров, Микола Лиходід, Павло Ловецький, Олексій Огульчанський, Володимир Омельченко, Яков Пінясов, Альберт Путінцев, Петро Ребро та Олександр Стешенко. Головою Спілки було обрано  П.П.Ребра, котрий очолював письменницьку організацію до серпня 1998 року.
    Нині вже два роки на чолі Спілки поет Григорій Лютий. Лави обласної організації налічують 22 письменники. Зокрема, крім згаданих до Спілки входять: Олександр Абліцов, Борис Бездольний, Марина Брацило, Микола Білокопитов, Любов Геньба, Олег Гончаренко, Микола Гомон, Ігор Купріянов, Михайло Ласков, Тетяна Нещерет, Іван Олексенко, Лариса Коваль, Анатолій Рекубрацький, Вікторія Сироватко, Олександр Фесюк,Тетяна Нещерет, Володимир Чубенко, Марко Шевельов, Олександр Шостак, Микола Роман, Пилип Юрик та Віктор Чабаненко.
    Письменницька організація бере активну участь у громадсько-політичному житті області, формуванні національної свідомості регіону, відродженні української культури, духовності взагалі.
    Поети і прозаїки часті гості у школах, вузах, трудових колективах. А із Державним технічним університетом Спілка письменників  має найтісніші контакти.
    У технічному вузі працює філія обласного літературного об'єднання, яким керує письменниця Л.А. Коваль. А поет Г.Лютий разом із співаком і композитором А.Сердюком створили гімн технічного університету.     При обласній Спілці ( як один із її цехів ) працює міжнародна асоціація "Весела Січ", яку очолює   П.П. Ребро.    В Запорізькій області засновано літературні премії:  ім. М.Нагнибіди, В.Лісняка, М.Андросова та Сагайдачного (гумористична).
Голова Ради НСПУ   Григорій Лютий