ЖІНКА У ЩИРОМУ ОДЯЗІ
Педагог за фахом, митець за покликанням, Віра Шмига довго і наполегливо йшла до видання своєї першої, вимріяної довгими ночами, поетичної збірки, до якої увійшла тільки частина творчого доробку поетеси.
Закінчивши Запорізьке педагогічне училище, Віра багато років працювала вихователем у дитячому садочку. Саме тоді і народжувались у неї вірші. Спочатку простенькі, не завжди рівноцінні, вони вже тоді вражали небанальною образністю, ритмічною вибагливістю. Прийшла до обласного літературного об'єднання, і стала його постійним членом. З'являється бачення власних недоліків і переваг у порівнянні з іншими. З того часу вона наполегливо працює над собою, і майстерність її стрімко зростає. Виважена і вмотивована образність, напружений ритм, насичена і глибока думка творять міцне словесне полотно, з'являється поетичне "Щось", філософське заглиблення у психологію людини. Ви не почуєте жіночих зітхань, примітивних і банальних планів за нещасним коханням. Вона проростає в рідну землю, стає невід'ємною часткою глибинних зв'язків між давнім і сучасним. А жіночність виливається у мелодію душі, емоційний стан, в образ дощу, осені, де вирують кольори, запахи яблук і полину. А прокинувшись зранку, поетеса розуміє, що живе "на краю блакиті".
Серед людських страждань, де здавалось би, немає ніяких умов для самореалізації, де навіть за вікном "довірливі гілки - до наготи", а "під ногами мокне літнє паливо", пробивається крізь "дрижання...сутінків" живе поетичне слово. Треба мати чуйну душу і сильний характер, аби життєві випробування не пригнічували, а підносили, освячували, гартували...
Сьогодні Віра Шмига працює бібліотекарем у Національному технічному університеті, несе молоді життєдайну красу поезії, готує до видання другу поетичну книгу. Прискіпливий критик, звичайно, знайде у збірці деякі неоковирності і стилістичні невиразності, але перша книжка Віри ІІТмиги доводить: як поет вона відбулась. Хочеться вірити, що збірка знайде свого вдячного читача, а для автора відкриє власний шлях до багатовимірного світу поезії.
Зичу тобі того і вірю, що найкращі твої вірші ще попереду.
Щасти тобі. Віро!
Лариса Коваль. Член Національної Спілки письменників України, голова Запорізького обласного літературного об'єднання їм. М. Гайдабури.

Ти пам'ятаєш, мамо,
                                  як колись,
Складався сам собі вінок сонетів?
Був батько, ти,
                    І світ, як ви світивсь.

Ще не було ні віршів,
                               ні поетів.
І дивувала стрімкість синіх бань,
Немов.
            злітали ластівки за мною.

Ридало небо громом.
                          від страждань,
Поранене блискучою стрілою.

Ліс був світлиця,
                        лука - світом хащ.

Там я шукала скрипаля в кареті,

Що коник віз,
                    і зналась на секреті,

Що конюшина - кониковий харч.

Ще не було ні віршів, ні поетів.
Складався сам собі вінок сонетів.

Молилася -
             була на те біда,

Поважчав сум,
             бо холодно без мами.

Весну байдужий вітер розхитав,

І я, як всі,
             бреду до свого храму.

Молилася,
             бо поруч ні душі.

І головне,
             що бажані далеко.

Якби птахи злетіли в небо всі.

Чи долетів би, хоч
              якийсь лелека

На сповідь, прощу.
              Кого світ не мав,

Той не вдягав іще його облуду.

Від вперше "мама",
              до востаннє "ма..."