"Пірати Каховського водосховища"

      За часів піратських набігів на морях та океанах люди, які отримували чорні мітки, незабаром гинули за незвичних та таємничих обставин. Ви не повірите, але і в наш час такі історії трапляються. Два тижні тому студентство Запорізького національного технічного університету (і навіть сам ректор) одержали чорні мітки... Проте ніхто не злякався, тому що це були білети-запрошення.

   Запрошував молодь до актової зали ЗНТУ Машинобудівний інститут, студенти якого 14 березня о 18 годині представляли у концерті "Острів скарбів" свої таланти. Естафету проведення сценічного шоу в рамках конкурсу "Студентська весна" було прийнято від майбутніх спеціалістів Інституту інформатики та радіоелектроніки.
  Та все було б занадто просто, якби не присутність у залі журі, місія якого - визначити найкращих талантів серед студентів фізико-технічного інституту. Тому емоційне загострення і артистів, і глядачів було максимальне. Авжеж, усі переживали за своїх друзів, одногрупників, знайомих, бо конкуренція між зірками неймовірна.А ось невеликий перелік з того, що ми побачили і почули у той святковий вечір: колядки, сучасна хореографія в українському стилі, гра на саксофоні, спів під акомпанемент гітари, виступ вокально-інструментального ансамблю, бальні танці, розповідь гуморесок, виступ команди КВК, демонстрація хлопцями козацької сили і майстерності, показ мистецтва капуеро, брейк, танці з елементами гімнастики. І останнім кульмінаційним акордом свята став перегляд "блок-бастеру" виробництва студентів електротехнічного факультету, який давав відповідь на питання "А що станеться, якщо я не складу сесію?"

   У день шоу третій поверх головного корпусу "Машинки" не можна було впізнати - клаптики чорних целофанових пакетів прикрашали коридор та актову залу, а навпроти зали демонструвалася виставка трофеїв досягнень та надбань "пташенят" Машинобудівного інституту.
   Зал був заповнений глядачами, які жадали побачити щось незвичайне, загадкове. Навіть музика з кінофільму "Пірати Карибського моря", що лунала урочисто, зачаровувала та захоплювала - подумки ми опинились на справжнісінькому таємничому острові, загубленому у безкраїх морських просторах. Мелодія відлунала - завісу відкрили. І вже нема тієї перешкоди, що відмежовувала акторів та глядачів. Тепер сцена, партер і балкон злилися в єдине ціле.
   І вмить - спалах різнокольорових вогнів, вибух перших мажорних акордів, аритмія, стрімкі рухи танцювальної групи, що виконувала сучасну "поезію тіла" з елементами акробатики.
Початок був чудовий. Студенти Машинобудівного інституту спромоглися розпалити іскри у серці кожного глядача, перетворюючи їх на полум'я позитивних емоцій та почуттів. Драйв і динаміку концерту було збережено до фінальної пісні. Латиноамериканські та сучасні танці, українські народні обряди, авторські та бардовські пісні, фокуси, пантоміма, неординарні та влучні жарти - усе це вабило око глядача і не давало змогу відірватися від сцени.

   Чи могли б ви подумати, що і в наш час існують пірати? Вони маскуються під звичайних людей, і їх неможливо відстежити. Але на "Острові скарбів" ми з ними познайомились. Це ведучі концерту, пірати Каховського водосховища. Було таке відчуття, що саме на сцені і для сцени вони народились - страх, хвилювання, збентеження акторів-аматорів ніхто не помічав. Як кажуть на молодіжному сленгу, усе було класно і супер!
    P. S. 4 квітня 2008 року в актовій залі ЗНТУ зі своєю програмою буде виступати Інститут управління та права. Зустрінемось!
  Інна Кожухар, ГП-417