"З ЦЬОГО ДНЯ ВИ - НАШІ СТУДЕНТИ!"

  -  ці слова виголосив ректор ЗНТУ професор С.Б. Бєліков на посвяті у студенти, яка за традицією відбулася ранком 30 серпня біля входу в головний корпус університету. Холодний вітер не зіпсував гарного настрою у першокурсників, їх батьків і друзів, які зібралися на торжество. Юнаки та дівчата вишикувалися в колонах по факультетах, чекаючи урочистого моменту - відкриття свята.     Лунають мелодії гімнів України і ЗНТУ, на щогли підіймаються прапори України та університету. Відкриває свято Катерина Бондарчук, завідувач кафедри загальної мовної підготовки.
  - Щиросердно вітаємо вас, найкращих, найрозумніших, що вибороли право стати студентами найбільшого і найстарішого в регіоні університету! - звертається вона до першокурсників, яких цього року понад 1300. Ваші мрії зараз пов'язані з початком нового шляху до країни знань. Нехай щастить вам у всьому!
    Ректор ЗНТУ професор Сергій Борисович Бєліков, привітавши усіх, хто прийшов на торжество, сказав про історію і сьогодення університету, який розпочав свій відлік часу понад 105 років тому. За час існування вищого навчального закладу тут підготовлено понад 60 тисяч фахівців за багатьма спеціальностями.
  - Серед них - відомі вчені і керівники промисловості, народні депутати України, викладачі , - підкреслив Сергій Борисович, - Дехто з них присутні на нашому святі. Сьогодні ви вливаєтесь до нашої багатотисячної студентської сім'ї. Через п'ять років кожен, хто сумлінно навчався, отримає диплом про освіту європейського зразка...
    Ректор запрошує до мікрофону гостей, і вони щиросердно вітають першокурсників з перемогою у конкурсі, бажають їх всіляких гараздів, сумління і витривалості у навчанні. З такими побажаннями виступають голова облради депутатів О.С. Нефьодов, голова Жовтневої райдержадміністрації П.П. Зубков, народний депутат України О.В. Бабурін, перший проректор ЗНУ професор Ф.Г. Турчанко, в.о. голови облпрофради М.М, Сластьон.
    Студенти за дорученням президії покладають квіти до пам'ятника першому директору Олександрійського механіко-технічного училища М.Д. Поддєрьогіну.
    Олена Доброхотова та Ілля Зима виголошують клятву першокурсника. Затим С.Б. Бєліков вручає їх символічні шлях до знань і студентський квиток нового зразка.
    Знову лунають мелодії гімнів України і ЗНТУ. Зі щогл пускають прапори України і університету. Студенти розходяться по аудиторіям, аби познайомитися з деканами, завідувачами кафедр, викладачами, з якими відтепер будуть долати нелегкий шлях до вершин науки, до диплому ЗНТУ
Микола КЛИМЕНКО, редактор газети "Інженер-машинобудівник"