1 Квітня - справа давня

     В багатьох країнах існує звичай святкувати 1 квітня - день сміху, жартів, усмішок та розиграшу. В цей день поганий настрій буде недоречним, а сльози мають виступати на очах лише від сміху! Цікаво, звідки ж бере свій початок че життєрадісне свято?
     Ніхто не може точно сказати, коли і де придумали зробити 1 квітня днем обманів і жартів, проте про виникнення цього свята існує багато гіпотез, легенд і міфів.
              З давніх-давен…
   Є припущення, що найвеселіше свято року з`явилося ще у стародавньому світі.
Деякі вважають, що 1 квітня зародилося в стародавньому Римі, де існувало свято на честь божества Сміху. Цікаво, що святкувалося воно не на початку квітня, а в середині лютого. Інші стверджують, що День сміху походить зі Стародавньої Індії, де День жартів припадав на 31 березня.За ісландською легендою, звичай обманювати один одного був введений богами як пам`ять о Скадеї, доньки Тіасса. Також відомо, що ірландці святкували 1 квітня Новий рік, котрий вони зустрічали жартами і розиграшами.
                   Рибний День
    В деяких країнах День жартів пов`язаний із рибою. Є міфічне припущення, що це свято з`явилося завдяки неаполітанському королю Монтерею, котрому на честь припинення землетрусу подарували рибу. Через рік цар став вимагати таку ж саме, але її не знайшли. Повар не розгубився і приготував іншу, котра на смак дуже нагадувала потрібну. І хоча король помітив підміну, він не розлютився, а навіть розсміявся. З того дня і з`явився звичай квітневого розиграшу.
За французькою легендою, у часи правління Людовика ХІІІ в цей день лотаринзький принц Франсіск утік з в`язниці. Він зміг переплисти ріку і зникнути. Щасливого утікача прозвали рибкою, що вислизнула з рук короля.

                  Обманливий квітнень
  Деякі люди в Німетччині вважають, що 1-го квітня народився Іуда-зрадник. Цей день вважаеться нещасливим, і німці, щоб обдурити неприємності, обдурюють один одного.
В Росії весняну мінливу погоду називають квітневою. Може, саме тому з`явився звичай глузувати один над одним в перший день квітня і веселими жартами зустрічати весну. Хоча, в Росії квітневі жарти відомі ще з часів Петра І. Можливо, цар-новатор особисто затвердив свято.

* * *

   В світі існують ще багато припущень щодо історії 1-го квітня; яке з них правильне не знає ніхто. Та головне те, шо це свято існує, і саме в цей день можна забути про всі турботи і налаштуватись на позитив.
Отже 1-го квітня будьте насторожі, запасіться почуттям гумору і свіжими жартами, на розиграши не ображайтесь, а відповідайте ними ж. Тобто, розважайтесь, тому що сміх, як відомо, подовжує життя! :-)

Юлія Глушко, ГП-417