З НАДІЄЮ - У МАЙБУТНЄ

        У металургів, науковців, творчої молоді Запоріжжя з'явилася реальна можливість займатися улюбленою справою
   1-2 жовтня у м. Запоріжжі сталася визначна подія - відбулася Перша науково-технічна конференція молодих вчених і спеціалістів "Титан - 2008: виробництво і застосування". Організаторами цього наукового форуму стали два провідні навчальні заклади нашого міста - Запорізький національний технічний університет і Запорізька державна інженерна академія та потужне підприємство - "Запорізький титано-магнієвий комбінат", на базі якого й відбулася зустріч науковців і виробничників.
Учасники Першої научно-технічної конференції молодих учених і спеціалістов "Титан -2008: виробництво та застосування"
  Читач може здивуватися: "Чому з таким піднесенням ми говоримо про цю подію, адже у стінах нашого навчального закладу, у місті в цілому за рік проводиться безліч конференцій?" Так, дійсно. Але конференція 1 жовтня особлива, тому й викликає радість і гордість за наших запоріжців. Вона присвячена 10-річчю відновлення виробництва титанової губки на Казенному підприємстві "Запорізький титано-магнієвий комбінат".
   У стінах комбінату зібралися однодумці, працівники різних ланок виробництва, представники окремих наукових шкіл нашої країни, які продемонстрували останні досягнення у теорії та практиці виробництва титанової губки та отримання напівфабрикатів з титанових сплавів. Титан - досить активний метал, для науки та виробництва він до цього часу залишається у багатьох аспектах terra incognita. Тому й не дивно, що на конференції порушувалися важливі питання з виробництва титану (проф. В.В. Луньов, доц. В.Г. Шевченко, О.В. Овчинников, Д.В. Павленко та ін.), пошуку ресурсозберігаючих технологій (проф. О.М. Шаповалова, І.Ф. Червоний, канд.техн.наук Л.Я. Шварцман, Т.І. Івченко та ін.), використання титану й інноваційних технологій у титановій галузі промисловості (проф. І.М. Погрелюк, В.І. Мазур, С.В. Анохін, доц. С.М. Попов, І.М. Білонік та ін.). У більшості наукових і виробничих розробок, результати яких обговорювалися на конференції, брали участь аспіранти, магістри, студенти та провідні інженерні кадри титано-магнієвого комбінату (А. Скребцов, Д. Антонюк, О. Попович, Н. Висоцька та ін..)
   Науковий форум продемонстрував значну зацікавленість науковців та інженерів проблемою виробництва титану, бажання вкладати свої знання й зусилля у цю досить нелегку справу. А якщо так, то буде в Україні потужна титанова промисловість, фундаментальна наукова база, до яких зможе долучитися талановита молодь.
Маргарита Дергач

Фоторепортаж з конференції

Реєстрація учасників конференції
Реєстрація учасников конференції
В очікуванні початку роботи конференції
Делегація ВАТ "Мотор-Січ"
Пленарне засідання. В очікуванні початку роботи
Президія пленарного засідання:
проф. ДНУ, д.т.н. О.М. Шаповалова, т.в.о. генерального директора КП "ЗТМК" В.В. Кучук,
гол. інженер КП ЗТМК С.М. Теслевич, ректор ЗНТУ, проф. С.Б. Бєліков, д.т.н.,
проф., зав. каф. металургії кольорових металів ЗДІА І.Ф. Червоний (див. зліва направо).
Пленарне засідання
У призидії: гол. інж. КП ЗТМК С.М. Теслевич (зліва), ректор ЗНТУ, проф. С.Б. Бєліков (зправа)
Президія пленарного засідання
Зліва направо: т.в.о. генерального директора КП "ЗТМК" В.В. Кучук,
гол. інж. КП "ЗТМК" С.М. Теслевич, ректор ЗНТУ, проф. С.Б. Бєліков
Пленарне засідання
Вітальне слово т.в.о. генерального директора КП "ЗТМК" В.В. Кучука
Пленарне засідання
Вітальне слово ректора ЗНТУ, проф. С.Б. Бєлікова
Пленарне засідання
Привітальне слово проф. ДНУ, д.т.н. О.М. Шаповалової
Привітальне слово д-ра техн. наук, професора,
зав. каф. металургії кольорових металів ЗДІА І.Ф. Червоного
Пленарне засідання
зліва - зав. каф. ОМД ЗДІА Б.П. Середа,
зправа - проф. ЗДІА В.П. Грицай
Пленарне засідання
зліва - доц. каф. механіки ЗНТУ О.В. Овчинников
зправа - зав. каф. механіки ЗНТУ В.Г. Шевченко
Пленарне засідання. Учасники Першої научно-технічної конференції молодих учених і спеціалістов "Титан -2008: виробництво та застосування"
Пленарне засідання. Учасники Першої научно-технічної конференції молодих учених і спеціалістов "Титан -2008: виробництво та застосування"
Головний інженер КП "ЗТМК" С.М. Теслевич
цікавиться думками учасника конференції
Секційне засідання
Керівники секції "Робочі процеси у виробництві титана": В.П. Мурашов (КП "ЗТМК"), А.І. Кравцов (КП "ЗТМК"), к.т.н., доц. В.Г. Шевченко (ЗНТУ), к.т.н., доц. Д.В. Павленко (ЗНТУ) (див. зліва направо).
Нагородження учасника конференції за кращу доповідь на секції
Нагородження учасника конференції за кращу доповідь на секції