Турботи вищої школи. Проблеми і завдання технічної
освіти в Україні в контексті сучасних вимог.

   Їх обговорювали учасники зборів Асоціації ректорів технічних навчальних закладів України, які відбулися в ЗНТУ (27-29 травня). За дев'ять років існування Асоціація стала важливим органом у вирішенні проблем технічної освіти, взаємодії з владними структурами управління і ринку праці.
   Про це говорили, вітаючи учасників поважних зборів, заступник голови облдержадміністрації М.О. Фролов, заступник голови обласної Ради А.А.Світлицький, секретар міськради Ю.А. Коптюх, голова облради профспілок В.М. Сластьон, ректор ЗНТУ С.Б. Бєліков.

<<< Відкриває збори заступник голови облдержадміністрації М.О. Фролов.

   Першим з доповіддю виступив голова Асоціації, ректор Національного технічного університету України (КПІ) М.З. Згуровський. Він зробив детальний аналіз стану підготовки технічних спеціалістів, зв'язку навчальних закладів з підприємствами-замовниками спеціалістів, з владними структурами, впровадження новітніх програм і технологій в університетах.
   Перший заступник директора Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України М.Ф. Степко висвітлив проблему і завдання вищої технічної освіти України в контексті взаємодії з органами держу правління і ринком праці. Він зокрема сказав: "Висока якість і достатня кількість випускників сьогодні -зменшення чисельності безробітних завтра".
   Ректор ЗНТУ С.Б. Бєліков проінформував колег про останні заходи Міжнародної організації вищої освіти в країнах Причорноморського регіону.
   У зборах взяли участь і висловили конкретні зауваження про вищу технічну освіту, зв'язок із підприємствами-замовниками, а також владними структурами генеральний директор ЗМКБ "Прогрес-Івченко", Герой України Ф.М. Муравченко, директор з управління персоналом ВАТ "Мотор-Січ" В.О. Покатов, народний депутат України О.В. Бабурін та інші.

 
   Після завершення пленарного засідання, яке відбулося в актовій залі, учасники зборів побували на ЗАТ "ЗАЗ", зустрілися з керівниками та інженерами-випускниками ЗНТУ, оглянули виробництво автомобілів. Наступного дня учасники зборів побували в основних цехах ВАТ "Мотор-Січ" . На підприємстві відбулося виїздне засідання зборів Асоціації.
   Учасникам зборів була запропонована культурна програма. Вони зробили прогулянку по Дніпру на теплоході "Василь Омельченко", ознайомилися з островом Хортиця, комплексом "Запорізька Січ", подивилися програму кінного театру "Запорозькі козаки"
Власкор газети "Інженер-машинобудівник"

Учасники зборів Асоціації ректорів технічних навчальних закладів України
В предметній аудиторії авіадвигунів.
Учасники зборів в цехах ВАТ "Мотор-Січ"