VIII Всеукраїнська науково – практична конференція “Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України “
   1-3 жовтня 2009 року кафедра українознавства Запорізького національного технічного університету разом з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім.І.Ф.Кураса НАН України і відділом у справах національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації провела VІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Державна етнонаціональна політика: правовий та культурологічний аспекти в умовах Півдня України". У роботі конференції взяли участь науковці не тільки запорізького регіону, приїхали гості з Києва, Харкова, Донецька, Сімферополя, Дніпропетровська, Одеси, Кіровограду, Полтави, Херсона, Маріуполя, Тернополя, Миколаєва, Черкас, Чернівців.
   На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися перший проректор ЗНТУ проф. А.Д.Коваль, заступник голови Запорізької облдержадміністрації Р.В. Дригинич, заступник голови Запорізької обласної ради А.А.Світлицький.
   Під час конференції працювало п'ять секцій: теоретичні проблеми етнокультурознавства; етнічні групи регіону; правові аспекти етнополітики: історія та сучасність; культурний процес: національний вимір; мовна політика і освіта: інтернаціональне і національне.
   У рамках конференції відбулося засідання круглого столу на тему: "Врахування етнокультурних особливостей Півдня України при розробці та проведенні державної етнополітики". У його роботі взяли участь начальник відділу у справах національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації О.К. Клемешин, президент Запорізької обласної асоціації громадських національно-культурних товариств О.Я. Житомирський, проректор з наукової роботи ЗНТУ Ю.М. Внуков, директор економіко-гуманітарного інституту В.Г Прушківський, декан гуманітарного факультету М.В. Дєдков, ректор Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В.В. Пашков, шеф-редактор газети "Позиція" С.А. Знаменський, керівник товариства білоруської культури М.Х. Родіонова, керівник єврейського національно-культурного центру І.І. Носенко та інші.
   Під час роботи круглого столу відбулося обговорення проекту Конституції України Президента України В. Ющенка, зокрема тих її положень, які стосуються національно - культурної проблематики.
   Учасники конференції відвідали Запорізький обласний краєзнавчий музей, виїжджали з екскурсією на о. Хортиця до історико-етнографічного комплексу "Запорозька Січ", були гостями на концерті до 7-річчя гуманітарного факультету ЕГІ ЗНТУ, в якому виступали й учасники фестивалів національних культур.

Фоторепортаж з конференції
В залі засідань
Учасники конференції