Вузи Причорномор'я об'єднують зусилля.
   27 травня 2009 року в ЗНТУ відбулась конференція Организації університетів країн Причорномор'я (Мережа університетів країн причорноморського регіону), яка об'єднує вузи з 11 країн. В їх числі один з лідерів сфери освіти нашого регіону - Запорізький національний технічний університет. На зборах були присутні керівники тих українських вузів, яким не байдуже нинішній стан нашої сфери освіти в умовах жорсткої економічної ситуації. Вижити поодинці, не ділячись один з одним досвідом та новітніми розробками в наших умовах - недозволена розкіш. На цьому фоні об'єднання зусиль вузів виглядає необхідністю, продиктованою суворими життєвими реаліями.  
- Организація університетів країн Причорномор'я існує більше десяти років, - розповідає ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Борисович Бєліков. - Вона була створена по иніціативі вузів Румунії, Болгарії та Греції. На сьгоднішній день її членами являються керівники університетів з 11 країн: крім вище перерахованих держав - це Вірменія, Грузія, Азербайджан, Турція, Росія, Молдова, Україна. Наша країна приєдналась до ОУКП в 2005 році, а через два роки в Києві президентом организації був вибраний ректор Національного технічного університету України Михайло Згуровський. З самого початку в ОУКП входили тільки технічні вузи, але зараз постійне членство в ній мають також класичні гуманітарні університети. Организация університетів країн Причорномор'я активно співробітничає з парламентською организацією причорноморських країн, яка, в свою чергу, контактує з Європейською комісією. Завдяки цьому проекти ОУКП фінансуються Євросоюзом. Звісна річ, ці гранти не дуже великі, але для розвитку різних учбових напрямків, які визначаються якраз на таких зборах, як сьогоднішні, підтримка від ЄС являється значною. Надіюсь, що в недалекому майбутньому до организації приєднаються і інші вузи запорізького регіону. Треба кріпити зв'язки в наш тяжкий кризисний час. Тим паче, що участь університетів в ОУКП дозволяє студентам проводити наукові дослідження, бути максимально залученими до цього процесу. Крім того, на даний момент обговорюється пропозиція по обміну студентами.
   В ході конференції для учасників було організовано кілька екскурсій. Крім неофіційної програми, в яку входило відвідування кінного театру запорозьких козаків та прогулянки на катері по Дніпру, представники вузів вілвідали низку провідних підприємств міста, зокрема ЗАТ "АвтоЗАЗ" и ВАТ "Мотор Сич" - основні партнери і давні друзі Запорізького національного технічного університету.

З матеріалів газети"ПОЗИЦИЯ", №23,2009 р.

н
н
н
н