Замітки з міжнародної виставки "Сучасна освіта в Україні - 2003"
Відзнака виставки - результат творчої праці колективу ЗНТУ
Понад 240 навчальник закладів України - університети, інститути, академії державної і недержавної форм власності - звітували у Києві на шостій міжнародній виставці про новітні методи і форми навчання, науково-дослідницьку роботу, міжнародні зв'язки. Тут були представлені також стенди з доробками шкіл гімназій, професійно-технічних училищ.
Виставка відбувалася в Олімпійському центрі з 6 по 9 лютого. На офіційному відкритті були присутні міністр освіти та науки України В.Г.Кремінь, держсекретар міністерства С.В.Журавський, керівники педагогічної академії, ректори і директори навчальних закладів України, у тому числі і С.Б.Бєліков.
- З кожним роком ця виставка стає більш і більш потужною, авторитетною, представницькою, - сказав міністр освіти та науки В.Г.Кремінь на відкриті виставки. - Це відображає тенденції, які відбуваються в нашій країні щодо освіти. Передусім впевнений, що освітянська діяльність, освіта як сфера життя стає дедалі популярнішою і приоритетнішою в нашій державі і нашому суспільстві. Це правильно, бо відображає абсолютно об'єктивну закономірність: без конкурентноспроможної освіти не можна підготувати конкурентноспроможну націю, державу й особистість для життя у XXI столітті...
Міністр навів деякі факти. Якщо 1986 року у вищій школі було 186 студентів на 10 тисяч населення, то в цьому навчальному році - 346.
Після офіційного відкриття виставки керівники міністерства, ректори і директори оглянули стенди виставки. Зокрема міністр В.Г.Кремінь ознайомився зі стендами ЗНТУ, схвально відгукнувся про них.
Стенди нашого університету були розміщені на площі у 12 квадратних метрів. На шести планшетах з фотографіями, листівками, схемами, діаграмами відображене життя університету, починаючи з 1900 року. Зокрема розповідалось про нову структуру ЗНТУ, кількість кафедр, спеціальностей і студентів (10 тисяч), нові навчальні підручники, написані нашими викладачами, методичні розробки з окремих навчальних дисциплін тощо. Були представлені і відеофільми про життя, будні і свята колективу університету, його відзнаки, наукові розробки кафедр, інформаційні листки.
Наш університет брав участь у конкурсах за 6 номінаціями. А в номінації "Інноваційні технології у навчанні" відзначений бронзовою медаллю і дипломом (третє місце). Викладачі ЗНТУ С.В.Войтенко, Ю.О.Соболь, І.М.Павлюченко, В.Т.Солдатов, Л.Й. Івщенко, О.А.Шарпанський, аспірант В.Ю. Клименко виступили з доповідями на тематичних семінарах. Вони розповіли колегам про комп'ютерні та інноваційні технології у навчанні, дистанційну освіту, методику вивчення іноземних мов тощо.
Ми цікавилися досвідом інших вищих навчальних закладів, зокрема Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Харківського національного технічного університету, Східноукраїнського національного університету (Луганськ) та інших. Від Запорізької області на виставці були представлені також Запорізький державний університет, 3апорізька державна інженерна академія, Бердянський державний педагогічний університет.
На мою думку, наші стенди і планшети були гарно, яскраво оформлені й одразу кидалися у вічі відвідувачам. Над підготовкою їх добре, творчо попрацювали організатори й учасники виставки: заступник начальника навчально-методичного відділу І.В.Ткаченко, начальник центру інформаційних технологій Б.Т.Солдатов, викладач О.Й.Голдобін, помічники ректора В.В.Демешко і Н.М.Кобзар, а також працівники науково-дослідної частини Л.Ф.Богданова і В.С.Шахова, старший методист лабораторії активних методів навчання О.М.Набережний. Велике спасибі їм за це!
Виставка стала не лише демонстрацією досягнень навчальних закладів України, а й обміном корисним досвідом колег з різних регіонів країни. Це ми відчули і побачили самі.

Організатори та учасники виставки ЗНТУ з відзнаками