Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут інформатики та радіоелектроніки » Факультет радіоелектроніки та телекомунікацій

Кафедра інформаційних технологій електронних засобів

Емблема кафедри «Інформаційні технології електронних засобів» ЗНТУ

Кафедра «Інформаційні технології електронних засобів» (ІТЕЗ)

Рік початку діяльності: 1970

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: к.т.н., доцент Шило Галина Миколаївна

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

151 – «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», освітні програми:

«Інтелектуальні мехатронні та робото технічні системи»
«Екологічні прилади та системи»

172 – «Телекомунікації та радіотехніка», освітні програми:

«Радіоелектронні апарати та засоби»
«Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.050902 – «Радіоелектронні апарати» (Д,З)

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 41-А
тел.: +380(61)7698252
e-mail: kafedra_ited@zntu.edu.ua

 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології

Травень ознаменувався рядом успішних заходів.
Так, цього року вперше команда студентів кафедри ІТЕЗ прийняла участь відразу в двох олімпіадах, що проходили в Одеській національній академії харчових технологій.
Студент ІІ курсу Романюк Денис виборов ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології". 
Студент ІІІ курсу Антон Калиниченко посів ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Робототехніка".
За високу професійну підготовку учасників отримали подяки завідувач кафедри ІТЕЗ Шило Галина Миколаївна та керівник команди Писарський Андрій Олексійович.

 Всеукраїнський STEM-фестиваль

21 квітня  2018 року в Козак-Палаці відбувся Всеукраїнський освітній STEM-фестиваль. Кафедра ІТЕЗ проводила майстер-класи з 3Д-сканування, надавала можливість випробувати себе у віртуальній лабораторії (разом зі школою робототехніки "Вперед в будущее!"), а також демонструвала досягнення в областях доповненої реальності та роборейсингу. В центрі виставкової зали на створеному нашими студентами треку відбувалися перегони машинок із незалежним керуванням переміщенням. Черга до наших стендів не зменшувалася до самого закриття фестивалю. Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. виступила в лекторії із доповіддю на тему "Використання доповненої та віртуальної реальності в освіті".

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студенських наукових робіт

24-26 квітня 2018 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком "Радіотехніка". Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. була запрошеним членом журі для оцінювання робіт зі спеціальності. Студенти 3 курсу Антон Калиниченко та Павло Костяной вибороли 2 місце на секції "Високі технології в радіоелектронній апаратурі". Вітаємо!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки

19-21 березня студенти кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Кроленко Станіслав, Кобзев Денис, Калиниченко Антон та Костяной Павло приймали участь у всеукраїнському етапі олімпіаді зі спеціальності "Радіоелектронні апарати", що проходила у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Керівник команди - доцент кафедри ІТЕЗ, к.т.н. Малий Олександр Юрійович.
За результатами олімпіади студент гр. РТ-114 Кроленко Стас посів 3 місце за спеціалізацією "Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв", а команда у складі Кроленка Станіслава та Кобзєва Дениса зайняла 3 командне міце з напряму "Радіоелектронні апарати".
Висловлюємо подяку студентам та незмінному тренеру команд кафедри ІТЕЗ.

 

Участь в проекті Хакатон #2

 17-18 березня 2018 р. команда кафедри ІТЕЗ у складі студентів 3-го курсу Антона Калиниченка та Павла Костяного, а також доцента Фурманової Наталії Іванівни приймала участь у Хакатоні від StartupShowRoom.

Було представлено проект "Система віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища". Серед експертів були представники влади, бізнесу та науки. Проект викликав неабиякий інтерес та жваве обговорення запропонованої ідеї екомоніторингу.

Підготовка до змагань з роборейсингу

Одним із напрямків інтересів кафедри ІТЕЗ є робототехніка. Студенти кафедри готуються до змагань з роборейсингу,  розробивши тестову модель машинки, обладнаної ультразвуковими та лазерними датчиками для обходу перешкод та аналізу навколишнього середовища.

Така модель може приймати участь у змаганнях зі швидкісного проходження траси, подолання маршрутів з неоднорідною поверхнею, проходження лабіринту тощо.

Планується участь у всеукраїнському конкурсі з роборейсингу у м. Одеса в травні 2018 р.

 

Співпраця із Запорізьким електротехнічним коледжем

Поки студенти кафедри відпочивали на канікулах та проходили практику на різних підприємствах міста, студенти Запорізького електротехнічного коледжу мали комп'ютерну практику на базі кафедри інформаційних технологій електронних засобів під керівництвом голови предметно-циклової комісії "Електроніка" ЗЕТК Овчіннікової Н.І. та доцента кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Фурманової Н.І. Студенти отримали практичні навички із комп'ютерного моделювання, робототехніки, програмування та створення 3Д-моделей.

 

Перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 листопада 2017 року відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу. Кафедра ІТЕЗ була представлена трьома роботами:

- "Шляхи оптимізації міцнісних характеристик деталей, виготовлених методом 3D-друку", автор ст. гр. РТ-114 Кроленко Станіслав, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І.;

- "Розробка системи керування роботом - маніпулятором на базі ARDUINO", автор ст. гр. РТ-112м Шаптала Станіслав, науковий керівник - доц. Пирожок А.В.;

- "Розробка системи віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища", автори ст. гр. РТ-116 Калиниченко Антон та Костяной Павло, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю.

Серед представлених на конкурсі десяти робіт робота Кроленка Станіслава була обрана переможцем. Вітаємо та бажаємо успіхів по подальших наукових розробках!

 

Відкриття Навчального центру “Інформаційні технології електронних систем на КП НВК Іскра”

На початку цього навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.

Зустрічі зі студентами коледжів

Цього року Міністерство освіти і науки України визначило спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" як пріоритетну у зв'язку з необхідністю підготовки фахівців. Тому випускники коледжів мають можливість проходити навчання за скороченою програмою в ЗНТУ.

Про це та багато іншого йшлося на зустрічах зі студентами Запорізького коледжу радіоелектроніки та Запорізького електротехнічного коледжу. 
Серед розробок кафедри увагу студентів привернув, зокрема, світлодіодний куб, зібраний на базі платформи Arduino UNO студентом групи РТ-124 Олександром Шахніром, також випускником коледжу.

 

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

11-12 квітня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Серед членів жюрі були представники різних вищів країни, в тому числі і доценти кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. та Фурманова Н.І.

Студент 5-курсу Олександр Піроженко виступав з доповіддю за темою роботи "Технология распознавания схем электрических принципиальных с последующим автоматизированным созданием чертежей схем и конструкций платы". Робота викликала жваве обговорення, а її автор посів ІІІ місце та отримав відповідний диплом Міністерства освіти і науки України.
Вітаємо з успішним виступом!

Всеукраїнські олімпіади з радіоелектроніки

21-23 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнських олімпіад за фахом.

На олімпіаді зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби» нашу кафедру представляли Колосов Костянтин, студ. гр. РТ-113 та Скрипник Владислав, студ. гр. РТ-114.

В олімпіаді зі спеціальності «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв» були представлені Мірошниченко Степан, студ. гр. РТ-113, та Кроленко Станіслав, студ. гр. РТ-114.

Науковим керівником студентів був к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ Малий О.Ю. 

Студенти продемонстрували глибокі знання та були нагороджені почесними грамотами за участь.

Команда у складі Мірошниченка Степана на Кроленка Станіслава посіла ІІ командне місце у олімпіаді з напряму "Радіоелектронні апарати". Також Станіслав був відзначений грамотою за кращі знання у галузі Industrial Engineering, а Степан - за кращі знання у галузі CAD-систем.

Науковий керівник команд, Олександр Юрійович Малий, отримав почесну грамоту за якісну підготовку команди.

Пишаємося хлопцями та бажаємо нових успіхів!

Обласний конкурс з робототехніки

17 грудня 2016 р. Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради було проведено обласний конкурс з робототехніки та інформаційних технологій. В складі жюрі та в організації і проведенні конкурсу приймали участь в.о. завідувача кафедри Шило Галина Миколаївна, асистенти Лопатка Юлія Анатолівна та Арєшкін Євген Костянтинович, студенти 3-го курсу Сивоненко Сергій та Скрипник Влад.
Програма змагань складалась з наступних етапів:
- змагання «Сумо»;
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом автономно»
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом за допомогою джойстик;
- змагання «Лабірінт».

На конкурс з’їхалось більше 50 учасників. Дуже приємно бачити автономних роботів, які створені та запрограмовані школярами. Це було справжнє свято робототехніки та інформатики!                      

 

VIII Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій"

Викладачі та аспіранти кафедри "Інформаційні технології електронних апаратів" прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, що проходила в Запорізькому національному технічному університеті 21-23 вересня 2016 року. 

Під керівницвтвом доцента кафедри Шило Г.М. пройшла секція "Інформаційні технології в проектуванні та виробництві електронних апаратів".

Кафедра створена в 1970 році. Її очолював з 1970 р. по 2016 р. академік Міжнародної академії наук, професор Крищук Володимир Миколайович.

Сорок п'ять років кафедра веде двоступеневу підготовку інженерів в галузі електроніки. Підготовка фахівців ведеться висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом кафедри, яку очолює доцент, к.т.н. Шило Галина Миколаївна.

Наші випускники успішно працюють у багатьох містах України, країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Багато з них стали кваліфікованими фахівцями в різних сферах діяльності. Глибокі професійні знання і широкий спектр гуманітарних та фундаментальних дисциплін дозволяють працювати в таких областях як: інформаційні технології, обчислювальні системи, зв’язок, автоматизовані системи управління, машинобудування.

Підготовка фахівців ведеться на високому технічному рівні. Лабораторні та практичні заняття проводяться в спеціалізованих лабораторіях, обладнаних спеціальною апаратурою. Кафедра також має комп’ютерні класи, які оснащені сучасною комп’ютерною технікою.

Враховуючи профіль спеціальності та специфіку підприємств регіону, студенти одержують знання з базових розділів: обчислювальна техніка та програмування, метрологія, основи радіоелектроніки, елементна база електронних апаратів, електронні прилади, матеріалознавство, основи оптоелектроніки, мікропроцесорна техніка, комп’ютерні засоби в інформаційних технологіях, а також спеціалізованих розділів: конструювання та технологія радіоелектронних засобів, радіотехнічні пристрої та інше.

Студенти вивчають не тільки традиційні методи проектування, а також системи автоматизованого проектування, такі як Electronics Workbench, PCAD, AutoCAD, Solid Edge, Unigraphics, КОМПАС, LabView. Це сучасні системи, що використовуються для автоматизованого проектування на світовому рівні та у країнах СНД. Вони дозволяють виконувати найскладніші креслення, створювати тривимірні та поверхневі моделі деталей та виробів, автоматизованим способом проектувати складні друковані плати та мікрозбірки, створювати технологічні процеси виготовлення виробів та програми для станків з ЧПУ.

Крім традиційної інженерно-технічної підготовки на кафедрі велику увагу приділяють розвитку творчих здібностей студентів і підвищення їх інтелектуального рівня. З цією метою на кафедрі були розроблені та поставлені оригінальні курси «Інновації в техніці», «Інженерне проектування», «Технологія інженерної діяльності».

Для активізації учбового процесу на кафедрі розроблена і впроваджена система активних методів навчання, яка включає в себе аналіз і розбір виробничих ситуацій, модернізацію вузлів і блоків, які випускаються серійно. В період навчання, студенти займаються науково-дослідницькою роботою під керівництвом викладачів. Вони приймають участь в олімпіадах, конкурсах, наукових конференціях, як університетських так і міжнародних.

Основна сфера діяльності випускників – проектування, виробництво, дослідження, монтаж, налагодження, експлуатація, випробування, обслуговування та ремонт різних видів побутової, радіолокаційної, контрольно-вимірювальної апаратури. Бакалаври і спеціалісти можуть успішно працювати на державних та приватних підприємствах, у науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях. Фахівці здатні виконувати професійну роботу: «Інженер-конструктор (електроніка та телекомунікація)», «Інженер-електронік», «Інженер з налагодження і випробувань», «Інженер з організації експлуатації та ремонту», «Інженер з підготовки виробництва», «Інженер з якості». У комерційних підрозділах і фірмах можуть займати посади менеджера, референта, консультанта з питань техніки.

На кафедрі існує аспірантура, створені сприятливі умови для плідної роботи аспірантів і здобувачів кандидатських та докторських дисертацій. Тематика робіт різноманітна: підвищення точності та надійності апаратури, проектування НВЧ пристроїв, розробка систем автоматизованого проектування, управління виробництвом, CALS-технології. Результати наукових досліджень доповідаються щорічно на наукових конференціях України та зарубіжжя. Наукові роботи публікуються в наукових журналах Національної академії наук України, Росії, США, а також у інших фахових періодичних виданнях.

Встановленні тісні науково-технічні контакти з промисловими підприємствами регіону: НДП «Імпульс», ЗМКБ «Прогрес», КП НВК «Іскра», ВАТ «Мотор-Січ», ВАТ «Укртелеком», ВАТ «Перетворювач», АТ «Хартрон», Запорізька АЕС, «Укрзалізниця», металургійними підприємствами. Кафедра має філії на КП НВК «Іскра» та ВАТ «Мотор-Січ». Провідні фахівці підприємств залучаються до проведення занять, виробничої та переддипломної практики.

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Шило Галина Миколаївна к.т.н., доцент завідувач кафедри
Арєшкін Євген Костянтинович   асистент кафедри
Лопатка Юлія Анатоліївна   асистент кафедри
Куляба-Харитонова Тетяна Іванівна   старший викладач кафедри
Малий Олександр Юрійович к.т.н. доцент кафедри
Огренич Євген Вікторович к.т.н. старший викладач кафедри
Онищенко Вадим Федорович к.ф.-м.н. доцент кафедри
Поспеєва Ірина Євгенівна   старший викладач кафедри
Фарафонов Олексій Юрійович к.т.н., доцент доцент кафедри
Фурманова Наталія Іванівна к.т.н., доцент доцент кафедри

 

Лабораторна база кафедри ІТЕЗ:

Лабораторія конструювання та випробування РЕЗ - а.0, 40, 42, 44.

Лабораторія НВЧ пристроїв та технологій РЕЗ - а.47, 48.

Комп’ютерні класи:

  • а. 47 — встановлено 25 ліцензованих робочих місць комплексу програм для автоматизації конструкторського та технологічного проектування компанії “Siemens PLM Software” (програмні продукти NX4 та SolidEdge), компанії “ИНТЕРМЕХ” (SEARCH, CADMECH, IMPROJECT, AVS, IMBASE), КОМПАС, операційна система реального часу QNX.
  • а. 48 — комп’ютерний клас з програмами загального схемотехнічного та конструкторського проектування РЕА.
  • а. 40 — 6 робочих місць для роботи з промисловими контролерами фірми Rockwell Automation (Allen-Bradley). Використовуються три програмних продукти: RSLogix, RSLinx, RSLogix Emulate 500. Для побудови анімаційних схем візуалізації у реальному часі застосовується програма RSView32. Використовуються родина контролерів SLC 500 та MicriLogix 1000.

Аудиторія також використовується як лабораторія конструювання РЕА

Лабораторії:

  • а. 42 — лабораторія технологічних процесів, матеріалознавства, мікроелектроніки та радіоелектроніки, елементної бази та техніки надвисоких частот.
  • а. 44 — лабораторія метрології.
  • а. 0 — лабораторія випробувань.

Навчальна діяльність кафедри на 2017/2018 навчальний рік (Витяг з робочого навчального плану 2017/2018 н.р.)

 

ПЛАН ВИДАНЬ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

НА 2017/2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:

 

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Матеріали для радіоелектронної мікросистемної техніки" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання (частина 1) / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 60с.

2. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Матеріали для радіоелектронної мікросистемної техніки" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітня програма "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання (частина 2) / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 50с.

3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка"  усіх форм навчання (частина 2) / Уклад.:  Фурманова Н.І., Малий  О.Ю., Коновалова І.П. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 30 с.

4. Конспект лекцій з дисципліни "Технології та конструкції мікросхем та мікрозбірок" для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка"  усіх форм навчання  / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І., Куляба-Харитонова Т.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 60 с.

5. Конспект лекцій з дисципліни "Зовнішні впливи на електронні апарати та засоби захисту" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Шило Г.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 82 с.

6. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Зовнішні впливи на електронні апарати та засоби захисту" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Щурова Л.С. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 42 с.

7. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Зовнішні впливи на електронні апарати та засоби захисту" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 26 с.

8. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методолонія наукових досліджень" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Шило Г.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 22 с.

9. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 22 с.

10. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 22 с.

11. Конспект лекцій з дисципліни "Методи та засоби дослідження РЕЗ " для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Шило Г.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 90 с.

12. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Основи геометричного та графічного моделювання" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 26 с.

13. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Основи проектування електронної апаратури", частина 2, для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 50 с.

14. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "основи проектування електронної апаратури" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання  / Уклад.: Поспеєва І.Є. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 22 с.

 

Спеціальність 172 - Телекомунікації та радіотехніка

Спеціалізація "Радіоелектронні апарати та засоби"

Фахівці спеціалізації «Радіоелектронні апарати» отримують знання з сучасних технологій проектування та виробництва радіоелектронної апаратури, засобів забезпечення її якості та надійності, вчаться створювати програмне забезпечення для управління радіоелектронними апаратами. В процесі навчання використовують сучасні системи автоматизованого проектування. Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з радіоелектронних апаратів та засобів.

Спеціалізація "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки"

Навчальний план спеціалізації передбачає базову підготовку в галузі проектування і технології радіоелектронної техніки та поглиблене вивчення фізико-технічних основ техніки, наноелектроніки та нанотехнологій, математичних методів та програмних засобів технічних та технологічних систем вищого (інтелектуального) рівня.

Отримують кваліфікації бакалавр та магістр з інтелектуальних технологій мікросистемної радіоелектронної техніки.

Випускники спеціальності підготовлені для розробки і впровадження мікропроцесорних інтелектуальних систем та мереж, інтелектуальних технологічних систем виробництва на основі радіоелектронної техніки, розробки і дослідження новітніх наноелектронних пристроїв обробки сигналів. Універсальність підготовки дає можливість адаптації та працевлаштування в інших галузях, що потребують перехід на сучасні інтелектуальні інформаційні та виробничі технології.

Спеціальність 151 - Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані  технології

Сучасне виробництво сьогодні неможливе без автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій. Кожне виробниче підприємство зацікавлене в інтенсивному впровадженні новітніх інформаційних технологій,сучасних систем управління у виробничий процес та підготовці висококваліфікованих спеціалістів, які здатні це реалізувати. Сфера діяльності фахівців з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій охоплює майже всі галузі промисловості України.

По закінченню навчання випускники за спеціалізацією «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» отримують класичну інженерну освіту в галузі автоматизації з поглибленим опануванням комп’ютерних технологій та спеціального програмного забезпечення. Вони мають можливість займати посади, які є високооплачуваними сьогодні. Це і керівники та провідні спеціалісти з автоматизації, робототехніки, головні метрологи, інженери з автоматизації, інженери-розробники систем автоматизації, менеджери проектів, інженери з налагодження систем автоматизації, тестувальники програмного забезпечення, системні адміністратори та ін.

 

 

З метою формування "Правил прийому до ЗНТУ в 2017 р." та організації конкурсного відбору при вступі за освітнім ступенем "бакалавр" пропонуємо наступний перелік предметів для проходження ЗНО в 2017 р.:

Спеціалізація "Радіоелектронні апарати та засоби"

                   Предмет Обов'язковий або за   вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий         0,2
 2. Математика Обов'язковий         0,4
 3. Фізика За вибором         0,25
Іноземна мова За вибором

Cума невід'ємних вагових коефіцієнтів

        0,85

Спеціалізація "Інтелектуальні технології  радіоелектронної техніки"

                 Предмет Обов'язковий або за вибором Ваговий коефіцієнт
 1. Українська мова та література Обов'язковий        0,2
 2. Математика Обов'язковий        0,4
 3. Фізика За вибором        0,25
Іноземна мова За вибором

Сума невід'ємних вагових коефіцієнтів

       0,85

 

 

Для спеціалізації  «Радіоелектронні апарати та засоби»,
 «Інтелектуальні технології  радіоелектронної техніки»

Перелік науково-методичних праць викладачів кафедри «Інформаційні технології електронних засобів»:

2018 р.

1. Конспект лекцій з дисципліни з дисципліни "Зовнішні впливи та захист РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання» /уклад. І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 82 с.

2. Конспект лекцій з дисципліни "Методологія наукових досліджень" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 70 с.

3. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Зовнішні впливи та захист РЕЗ" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання» / уклад. Поспеєва І. Є., Щурова Л.С. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 42 с.

4. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Методологія наукових досліджень", для магістрів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Г. М. Шило, І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 34 с.

5. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Зовнішні впливи на електронні апарати та засоби захисту" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 26 с.

6. Конспект лекцій з дисципліни "Основи проектування електронної апаратури", частина перша для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 78 с.

7. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Методолонія наукових досліджень" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 22 с.

8. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Основи проектування електронної апаратури" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад. І. Є. Поспеєва – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 22 с.

9. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Основи геометричного та графічного моделювання" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Н. І. Фурманова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2018. – 26 с.

2017 р.

1. Конспект лекцій з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 82 с. 

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М.. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 42 с.

3. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 1) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 62 с. 

4. Конспект лекцій з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" (частина 2) для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 46 с.

5. Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни «Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів» для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізації «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Фарафонов – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 14 с. 

6. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Дослідження перехресних завад в цифрових пристроях» з дисципліни «Основи електромагнітної сумісності» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 «Радіоелектронні апарати» усіх форм навчання / уклад.: Н. І. Фурманова, О. Ю. Малий, І. Є. Поспеєва. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

7. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 90 с. 

8. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 38 с.

9. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерне проектування" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Л. С. Щурова – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 22 с.

10. Конспект лекцій з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Г. М. Шило. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 78 с.

11. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 34 с.

12. Методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Інженерні помилки" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / уклад.: І. Є. Поспеєва, Т. Ю. Ложневська – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 10 с.

13. Робоча програма та методичні вказівки до самостійної, контрольної та індивідуальної роботи з дисципліни "Фізико-теоретичні основи конструювання електронних апаратів" для студентів спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітні програми «Радіоелектронні апарати та засоби» та «Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки») усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Шинкаренко Е.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 18 с.

14. Методичні вказівки щодо проходження практики для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки")  усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Поспеєва І.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 -16с.

15. Методичні вказівки до дипломного проектування для студентів спеціальності 172 "Телекомунікації та радіотехніка" ( освітні програми "Радіоелектронні апарати та засоби" та "Інтелектуальні технології мікросистемної радіоелектронної техніки ") усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Шило Г.М., Поспеєва і.Є. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2017 - 36с

2016 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт №1,2  з дисципліни "Матеріалознавство та матеріали електронних апаратів" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. -26с.

2. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни "Основи мікроелектроніки" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фурманова Н.І., Міщенко М.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 -20с. 

3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Основи електродинаміки» для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.:Шинкаренко Е.М., Поспеєва і.Є., Ложневська Т.Ю. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 66с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "ОП ЕА", частина 1 для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І., Щурова Л.С. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2016 - 52с.

5. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи №4 "Технологія листового штампування" з дисципліни "Технологія деталей" для студентів за напрямком підготовки 6.050902 "Радіоелектронні апарати" усіх форм навчання / Уклад.: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 -14с.

2015 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Автоматизація конструкторсько-технологічного проектування РЕЗ" для студентів напряму “Радіоелектронні апарати” всіх форм навчання [Текст] / Г.М.Шило, Т.I.Куляба, Ю.Б.Рєзник - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. - 43 с. 

2014 р.

1. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання “Розробка системи керування технологічним процесом на виробництві” з дисципліни “Мікропроцесорні системи керування технологічними процесами” для студентів усіх форм навчання за напрямком підготовки 6.050902 «Радіоелектронні апарати» / Укл.: Малий О.Ю., Фурманова Н.І. – Запоріжжя, ЗНТУ, 2014. – 42 с.

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Вступ до спеціальності", для студентів усіх форм навчання напряму підготовки 0910 «Електронні апарати» спеціальності 6.050902 «Виробництво електронних засобів» / [Поспеєва І. Є., Міщенко М. В., Щурова Л.С., Качуляк І. Д.] – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.

3. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Виконання складальних креслень на основі тривимірного моделювання у системі Компас-3D” з дисципліни “Основи графічного та геометричного моделювання” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Поспеєва І.Є., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Узгоджуючі пристрої НВЧ” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Шинкаренко Е.М., Фурманова Н.І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 18 с.

5. Методичні вказівки до лабораторної роботи “Дослідження технологій виготовлення друкованих плат” з дисципліни “Технологія деталей” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад: Фарафонов О.Ю., Фурманова Н.І. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 с.

6. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Вимірювачі нелінійних спотворень» для студентів за професійними напрямками 0902 “Радіоелектронні апарати”, 0907 “Радіотехніка”, 0915 “Комп’ютерна інженерія”, 0924 “Телекомунікації”, 1601 “Захист інформації” всіх форм навчання /Укл. О.О. Петріщєв. - Запорiжжя: ЗНТУ, 2014. - 14 с

2013 р.

1. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи “Системи охолодження РЕЗ ” для студентів за напрямком підготовки 6.050902 “Радіоелектронні апарати” усіх форм навчання / Уклад.: Шинкаренко Е. М., Поспеєва І. Є., Фурманова Н. І. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 10 с.

2. Навчальна програма, методичні вказівки і контрольні завдання по дисципліні “Основи метрології, взаємозамінюванності і стандартизації” для студентів за професійним напрямком 6.050902 "Радіоелектронні апарати" всіх форм навчання / Сост. О.О.Петріщєв. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. – 62 c.

 

Методичні вказівки кафедри Ви можете знайти у електронному каталозі (ресурс доступний для внутрішньої мережі ЗНТУ), а також на сайті електронної бібліотеки Запорізького національного технічного університету за адресою: http: // eir.zntu.edu.ua.

 

Сторінки