Ви є тут

Головна » Інститути » Машинобудівний інститут » Транспортний факультет

Кафедра транспортних технологій

Емблема кафедри «Транспортні технології» ЗНТУ

Кафедра «Транспортні технології» (ТТ)

Рік початку діяльності: 1972

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., професор Турпак Сергій Миколайович

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

275 – «Транспортні технології», освітні програми:

«Транспортні технології (автомобільний транспорт)»
«Транспортні технології (залізничний транспорт)»

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Гололя 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 104а (завідувач), 109, 301 (викладачі)
тел.: +380(61)7698560, +380(61)7698440
e-mail: kafedra_tt@zntu.edu.ua, tf301@ukr.net

Професорсько-викладацький склад регулярно і максимально долучає студентів до науково-дослідної роботи. Завдяки чималим зусиллями досвідчених педагогів та дослідницькому ентузіазму, молоді вчені роблять свої перші кроки в напрямку оптимізації та розробки інноваційних підходів та розумінь давно відомих процесів. окрім вже традиційних заходів, які відбуваються щорічно, зокрема конкурс на кращу студентську наукову роботу і тематична конференція, наша кафедра активно залучає студентів до збору і обробки галузевих даних, вивчення і оптимізації (принаймні порад з неї) виробничо-промислової структури підприємств, тощо. 

 

Про високий рівень наукової підготовки наших випускників свідчить міжнародне визнання досягнень кількох наших колишніх студентів. Майже всі наукові розробки до яких ми залучаємо майбутніх фахівців з транспортних технологій мають футурологічний характер і спрямовані у євроінтеграційному векторі. З огляду на багаторічний прогрес нашої країни у напрямку наближення до стандартів Європейського Союзу ми вже сьогодні закладаємо підвалини майбутнього побутування української науки в контексті загальноєвропейського досвіду. Втім ширина і географія наукових інтересів, яку кафедра культивує у студентів, не обмежується лише Європою, ми залучаємо до нашого наукового поля всі найкращі і найновітніші технічні і технологічні надбання людства, які можуть оптимізувати підходи чи навіть змінити погляд на сталі уявлення про транспортні технології.

 

Обласний семінар-практикум з Правил дорожнього руху України

 

26 жовтня 2018 року на базі кафедри транспортних технологій Запорізького національного технічного універсистету спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Запорізькій області відбудеться обласний семінар-практикум викладачів предмета "Правила дорожнього руху" та спеціальних дисциплін з професії "Водій автотранспортних засобів".

Місце проведення: Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 64, ауд. 105)
Початок: 10.00
Завершення: 14.30
 
Програма семінару
 
1. Відкриття семінару-практикуму
Таран М.В., Немченко М.М., методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
2. Безпека дорожнього руху – запорука надійного функціювання єдиної транспортної системи країни.
Турпак С.М., завідувач кафедри транспортних технологій ЗНТУ, професор.
3. Конспективно-ілюстративний підхід до подачі змісту нормативних актів – реальна можливість підвищити інформаційну місткість учнів
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
4. Робота у групі – запорука успішної співпраці фахівців при розв’язанні практичних задач. 
Тарасенко О.В., старший викладач кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
5. Емпатія – основа правильної оцінки поведінки учасників дорожнього руху у складних ситуаціях. Рольові ігри як спосіб введення учнів до атмосфери практичної діяльності.
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
6. Розгляд прикладів ситуаційних завдань з Правил дорожнього руху. Типологія завдань. Вміння та навички, що розвивають різні типи завдань.
Трушевський В.Е., доцент кафедри транспортних технологій ЗНТУ; Тарасенко О.В., старший викладач кафедри транспортних технологій ЗНТУ.
 
Телефон для довідок (061) 769-84-40 (з 9 до 15 год.)

Васильєва Лариса Олексіївна святкує ювілей! 
 
Сьомого жовтня відсвяткувала свій День народження гарна жінка, наша колега - старший викладач кафедри транспортних технологій Лариса Олексіївна Васильєва.
 
В цей чудовий день усі викладачі та студенти від щирого серця бажають Вам здійснення найзаповітніших мрій! Нехай успіх, радість та наснага стануть Вашими постійними супутниками. Нехай Ваше життя буде наповнене енергією та щастям! Лишайтеся завжди такою ж неповторною та чарівною.
 
З Днем народження, шановна Ларисо Олексіївно!
 
 
 
 
 
 
 

Не лише навчання...

 

 02 жовтня 2018 року студенти груп Т-318 та Т-318сп кафедри транспортних технологій разом з куратором старшим викладачем Лебідь Ганною Олександрівною відвідали музей техніки Богуслаєва. 

Подібні екскурсії були проведені для всіх першокурсників. Окрім знайомства з експонатами музею, ці заходи дозволяють поспілкуватися студентам зі своїми кураторами поза межами аудиторій університету в неформальному оточенні.
 
 
 
 
 

 

Альтернативна назва зображенняЮдіну Володимиру Петровичу - 80 років! З ювілеєм!

Особливою подією в житті будь-якого чоловіка є ювілей восьмидесяти років. Сама цифра 80 нібито символізує піщаний годинник, який відраховує піщинки зрілості та мудрості...

Колектив кафедри транспортних технологій вітає з таким ювілеєм Юдіна Володимира Петровича!
 
Бажаємо імениннику завжди зберігати душевну молодість, цей особливий надзвичайний стан та неповторне відчуття, що все можливо і на все вистачає сил та енергії. Бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою та творчого натхнення!
 
Шановний Володимире Петровичу, співробітники та студенти кафедри транспортних технологій пишаються, що поруч з ними працює така людина, як Ви!

 

Альтернативна назва зображення24 вересня 2018 року на кафедрі транспортних технологій відбулась зустріч представників кампанії "Електроприлад" зі студентами 3-го курсу. Генеральний директор компанії Брежицький В.Б. запропонував бажаючим проходити практику з можливістю подальшого працевлаштування в сфері логістичної діяльності підприємства.

 

 

 

 

 

 

Альтернативна назва зображення

 

Чому варто відвідати день відкритих дверей? 
 
Деякі доволі непогані заходи іноді здаються нам геть зайвими. Так абітурієнти часто-густо зволікають з відвіданням дня відкритих дверей тим самим втрачаючи низку переваг. Які ж це переваги?
На дні відкритих дверей можна:
1. Отримати чіткіше й детальніше уявлення про різні напрями підготовки.
2. Зробити перше «занурення» у світ того чи іншого фаху.
3. На власні очі побачити місце і умови подальшого навчання, устаткування, познайомитись з майбутніми викладачами у святковій атмосфері.
4. Познайомитись та потоваришувати з майбутніми одногрупниками.
5. Осягнути перспективи подальшого наукового і творчого зростання.
6. Взяти участь у цікавих конкурсах і корисних вікторинах.
7. Поставити будь-яке запитання стосовно свого гіпотетичного фаху.
8. Розгледіти принади бурхливого студентського життя.
9. Послухати про багаті традиції та інноваційність вашої майбутньої Альма Матер.
10. Отримати кольорові і докладні буклети з повною і актуальною контактною інформацією. 
 
    Тож чому б не відвідати день відкритих дверей? 
 

Вітаємо фіналістів конкурсу студентських наукових робіт!

 

Нещодавно завершився обласний етап конкурсу студентських наукових робіт. З понад 30 наукових праць, після детального розгляду відповідних фахівців було обрано лише п'ять дослідження-переможців, авторам яких і буде надано змогу представляти наш університет на кінцевому, національному, етапі конкурсу. Цьогоріч наукові розвідки студентів значно краще оформлені і доопрацьовані, у них переважно розглянуто реально наявні та значущі проблеми, запропоновано раціональні шляхи їх вирішення. Звісно ще є над чим працювати, але перші кроки у серйозній науці вже зроблені. Роботи-переможці поза всяких сумнівів не лише демонструють чималий потенціал наших найкращих студентів, але й підкреслюють високий рівень підготовки фахівців на наших спеціальностях. Тож результати такі - на науково-практичній конференції секції «Транспортна та загальноінженерних дисциплін» ЗНТУ переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт визначено:

-         в підсекції «транспортні технології»:

1 місце – Мирончак Дар’я Петрівна, Т-812м;

2 місце – Юзвук Надія Сергіївна, Т-813м;

3 місце – Жиленко Тетяна Володимирівна та Морозова Ольга Ігорівна, Т-313м;

 

 

 

Знову серед найкращих в Україні.

 
Одним із реальних показників якості вищої освіти можна сміливо вважати отримання нагород по результатах участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Транспортні технології» (м. Дніпро) та «Транспортні системи» (м. Харків) 2016/2017 н.р. Це не просто пересічні змагання, на олімпіади кращі викладачі кращих ВНЗ України готують кращих студентів. На олімпіаді в м. Дніпро брали учать та продемонстрували високий рівень підготовки студенти: Мирончак Д.П., Куценко А.М., Білоконь Ю.В., Рєзанов Є.В. Студентка  Мирончак Дар’я Петрівна звоювали ІІІ місце в особистому заліку та грамоти за найкращі знання з дисципліни «Логістика» отримали студентки Куценко Анна Миколаївна та Білоконь Юлія Володимірівна. В м. Харків наша команда (студенти Мирончак Д.П., Білоконь Ю.В.) посіла І місце. Щиро вітаємо переможців та закликаємо наших студентів до активної участі у подібних заходах в наступному навчальному році. 
 

 

 

Світове визнання наших студентів.

 

За останні кілька років постійно збільшується кількість студентів кафедри «Транспортні технології», які не зупиняються виключно на національній освіті.

 

Чудовим прикладом такого стрімкого та впевненого кар’єрного зростання може слугувати прогрес Валерії Годз, яка одразу після отримання профільного диплому ЗНТУ стала студенткою престижної  Естонської бізнес школи. Цього року вона вже готується до захисту кваліфікаційної роботи і зауважує, що саме освіта, яку вона одержала в нашому університеті стала підвалиною її амбіцій та поштовхом до більших звершень, завоювання  міжнародного визнання.

 

А цього року з стажування в Бельгії повернулась  Т.В. Харланова. Завдяки непересічним успіхам у навчанні на Батьківщині вона виборола право на навчання в одному з найкращих ВНЗ ЄС. Студентка наголошує, що якщо порівняти освіту в Україні та Бельгії, то можна помітити значну відмінність цих систем підготовки, втім безцінний досвід комплексного погляду на питання відрив їй нові горизонти міжнародної співпраці, істотно розширив теоретичну і практичну бази знань. Окремою чеснотою іноземного стажування, на її думку, є глибоке вивчення мови країни стажування, що також значно сприяє подальшому професійному зростанню.

Втім, серед наших студентів не лише самі вправні практики. Нещодавня магістриня транспортного факультету – Світлана Пірогова не тільки успішно виконала всі вимоги до вступу у Квінслендський Університет (Австралія), але й є однією з найуспішніших аспіранток цього закладу. Тож побажаємо їй плідних і ґрунтовних досліджень. Кафедра «Транспортних технологій» закликає не зупинятись на досягнутому і завжди ставити собі високу «планку».

 

Реальне поліпшення екології міста.

 

В жовтні цього року викладач кафедри «Транспортні технології», кандидат технічних наук – Володимир Петрович Юдін долучився до складу групи з екології при міській раді Запоріжжя. Не зважаючи на те, що формування служби технагляду поліції тільки розпочато, співробітництво між ЗНТУ і міськрадою доволі продуктивне. Провідним фахівцем університету вже надано фахові рекомендації з зниження рівня шкідливих викидів автотранспорту. Ці поради ґрунтуються на багаторічному досвіді досліджень з відповідної тематики, тому їх ефективність не підлягає жодним сумнівам. Сподіваємся, що наші пропозиції не залишаться лише на папері.

 

Перші впевнені кроки.

 

За один день - 01.12.2016 були підбиті підсумки першого етапу всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2016-2017 навчального року.

В секції «Транспорта та залізничних дисциплін» 1 місце посіла робота «Аналіз коливань рівня аварійності», яку виконали студенти гр. Т-513 Морозова О.І. та Юзвук Н.С. Науковий керівник роботи – старший викладач кафедри «Транспортні технології» - Тарасенко Олександр Віталійович. Побажаємо студентам-дослідникам подальшого натхнення, сил та наполегливості!

 

Новий захист! Нова перемога!

 

За планом, 15.12.2016 відбувся захист робіт зі спеціальності 8.07010101 «Траспортні системи», 8.07010102 «Організація перевезень і супроводження на транспорті», 8.07010104 «Організація і регулювання дорожнього руху». Більшість робіт були виконані та захищені на високому рівні. Один із захистів відбувся англійською мовою. Кафедра транспортних технологій вітає студентів із успішними захистами та бажає підкорення нових наукових висот!

Історія кафедри «Транспортні технології» бере свій початок з кінця 60-х початку 70-х років минулого століття. Інтенсивний розвиток промисловості Запорізького регіону зумовив потребу у спеціалістах промислового транспорту, яких на той час не готував жоден вищий навчальний заклад країни. Саме тоді, на базі кафедри економіки виробництва електротехнічного факультету Запорізького машинобудівного інституту була розпочата підготовка інженерів за спеціальністю 1615 «Промисловий транспорт».

Як окремий підрозділ кафедра «Промисловий транспорт» була створена у 1972 році у складі машинобудівного факультету. Її очолив к.т.н., доцент І.П. Завгородній. За досить невеликий термін існування кафедри завдяки напруженій та копіткій роботі колективу кафедри було видано понад 60 методичних розробок з практичних та лабораторних занять, курсового та дипломного проектування, виробничої практики.

В жовтні 1973 року кафедра «Промисловий транспорт» була введена до складу автомобільного факультету, а 1974 році відбувся перший випуск інженерів промислового транспорту денної форми навчання. Починаючи з 1989 року кафедра розпочинає підготовку фахівців за спеціальністю «Організація перевезень і управління на транспорті», а 1 вересня 1999 року отримує назву «Транспортні технології».

В червні 2001 року фахова рада Міносвіти і науки України акредитувала спеціальність 8.100403 «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті» за ІV-м рівнем. Кафедра отримала ліцензію на щорічний прийом 50 осіб для підготовки бакалаврів і спеціалістів, та 5  магістрів транспорту. У 2001 році кафедра відкриває підготовку фахівців зі спеціальності 7.100401 «Організація і регулювання дорожнього руху», а у 2005 році – зі спеціальності 7.100402 «Транспортні системи».

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 20 осіб, з яких один доктор технічних наук, професор; 5 кандидатів технічних наук, доцентів. Серед викладачів кафедри два академіки та один член-кореспондент Транспортної академії України. Викладачами кафедри підготовлено навчальні посібники під грифом Міністерства освіти і науки України: «Методи і моделі оптимізації транспортних процесів і систем», «Імовірнісні і статистико-експериментальні методи аналізу транспортних процесів і систем».

Кафедра тісно співпрацює з провідними промисловими підприємствами та установами м. Запоріжжя, серед яких ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запоріжкокс», ПАТ «Мотор-Січ», ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ПрАТ «Символ», обласне, міські та районні відділи Державної автомобільної інспекції МВС України.

Студенти, які навчаються на кафедрі транспортних технологій, набувають знань і умінь у таких розділах сучасної транспортної науки: транспортні засоби і основи їх експлуатації; автомобільні дороги та залізничні колії; логістика; управління експлуатаційною роботою на транспорті; організація вантажних та пасажирських перевезень; вантажна, комерційна робота і транспортно-експедиторська діяльність, економіка транспорту та інші. Отримані знання та навички дозволяють випускникам успішно працювати у транспортно-експедиторських фірмах, транспортних підрозділах установ і підприємств, службах організації і безпеки руху транспортних підприємств, Державній автомобільній інспекції МВС України.

Контакти:

завідувач кафедри: (061) 764-40-25, ауд. 104-А

викладацька:  (061) 769-84-40, ауд. 109, 301

E-mail: kafedra_tt@zntu.edu.ua, tf301@ukr.net

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Турпак Сергій Миколайович доктор технічних наук, професор професор, завідувач кафедри
Бабушкін Геннадій Федорович доктор технічних наук, професор професор
Кузькін Олексій Феліксович кандидат техн. наук, доцент доцент, декан транспортного факультету
Сущенко Роман Віталійович кандидат держ. упр., доцент доцент
Трушевський В’ячеслав Едуардович кандидат техн. наук доцент
Юдін Володимир Петрович кандидат техн. наук, доцент доцент
Васильєва Лариса Олексіївна - ст. викладач
Веремеєнко Лілія Анатоліївна - ст. викладач
Грицай Сергій Васильович - ст. викладач
Каплуновська Алла Миколаївна - ст. викладач, заступник декана транспортного факультету
Лебідь Ганна Олександрівна - ст. викладач
Падченко Олена Олександрівна - ст. викладач
Райда Ігор Михайлович - ст. викладач
Тарасенко Олександр Віталійович - ст. викладач
Харченко Тамара Володимирівна - ст. викладач
Калкасов Сергій Іванович - завідувач лабораторії
Михайленко Наталія Анатоліївна - завідувач лабораторії
Пузанов Василь Михайлович  - старший лаборант
     

 

 
 

 

 

Матеріально-технічна база університету і кафедри транспортних технологій, якою користуються студенти, відповідає вимогам вищого навчального закладу і допомагає проведенню всіх видів навчальних занять та науково-дослідної роботи студентів спеціальності 275 «Транспортні технології (за видами)».

За кафедрою транспортних технологій закріплено:

 1. аудиторія № 104А – кабінет завідувача кафедри;
 2. аудиторія № 109 – викладацька на 7 місць;
 3. аудиторія № 301 – викладацька на 7 місць;
 4. аудиторія № 102 – аудиторія-лабораторія організації руху автомобільного та залізничного транспорту (комп’ютерний клас), 24 місця;
 5. аудиторія № 104 – предметна аудиторія транспортних систем, 24 місця;
 6. аудиторія № 105 – потокова лекційна аудиторія транспортних технологій, 96 місць; 
 7. аудиторія № 106 – предметна аудиторія організації перевезень і логістичного управління на транспорті, 75 місць;
 8. аудиторія № 107 – предметна аудиторія-лабораторія рухомого складу транспорту,  30 місць;
 9. аудиторія № 312 – предметна аудиторія-лабораторія шляхів сполучення, 50 місць;
 10. аудиторія № 314 – предметна аудиторія промислового транспорту, 50 місць;
 11. аудиторія № 304 – потокова лекційна аудиторія транспортних систем, 100 місць;
 12. аудиторія № 101 – господарче приміщення завідувачів лабораторіями та лаборантів.
 
Приміщення кафедри транспортних технологій загальною площею 510,5 кв.м розташовані в 2-му навчальному корпусі ЗНТУ. Більшість навчальних аудиторій (№№ 102, 104, 105, 106, 107), викладацька (№109) і кабінет завідувача кафедри (№104А) знаходяться на першому поверсі, а аудиторії №301 (викладацька), 304, 312 та 314 – на третьому поверсі.

Всі аудиторії кафедри оснащені наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. На кафедрі створено комп’ютерний клас (аудиторія №102), що має загальну площу  55 кв.м та обладнаний 24 робочими місцями. Клас має локальну мережу, що входить до загальної мережі університету та має вихід до ресурсів наукової бібліотеки ЗНТУ і мережі Internet.

Науково-педагогічні працівники кафедри транспортних технологій забезпечені робочими місцями у трьох кімнатах загальною площею 80,5 м2. 
Робочі місця науково-педагогічних працівників оснащені комп’ютерами з виходом до мережі Internet, з можливістю роботи з електронною поштою, послугами якої користуються всі викладачі, аспіранти та студенти кафедри. 
В розпорядженні кафедри транспортних технологій існують один стаціонарний та два переносні мультимедійні проектори та переносні екрани для проведення занять в будь-яких аудиторіях.
 
Для ефективної організації навчального процесу, на кафедрі діє методичний сектор, який в повному обсязі надає методичну літературу, сприяє ефективній організації навчального процесу з підготовки бакалаврів та магістрів.
Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом та стендами. 

У навчальному процесі також використовується наявне лабораторне обладнання:

 • теодоліт Т–30;
 • нівеліри НТ, 2Н–3Л;
 • лазерний візир LEICA;
 • димовимірювач ІНА–109;
 • газоаналізатор 102 ФА 01М;
 • вимірювач швидкості «Іскра–1D» №6304D.

Санітарно-технічний стан аудиторій, лабораторій та допоміжних приміщень кафедри відповідає санітарним нормам і правилам охорони праці в закладах освіти і забезпечує якісне проведення навчального процесу підготовки студентів, які навчаються на кафедрі.

Кафедра на ґрунті застосування методик підходу компетентнісного характеру здійснила розробку та затвердження ректором ЗНУ проміжних ОКХ, ОПП з підготування рівня «магістр» 27 «Транспорт», які мають варіативну складову. Маючи на меті забезпечення якісного викладання, сприяння ефективнішому засвоєнню студентами матеріалу навчальних дисциплін, робочий процес кафедри «Транспортні технології» здебільшого має чітке спрямування на розробку оптимальних навчально методичних комплексів по кожній з дисциплін. Будь-який пункт з навчального плану фаху одержує індивідуальну навчальну програму, яку розроблюють на рівні нормативного документу. Навчальні програми стандартно складаються з: мети та завдання, тематичного плану, змісту за темами, тематики практичних (семінарських) занять і лабораторних робіт, завдання для самостійної роботи студентів, форми поточного і підсумкового контролю знань та критерії оцінок ( залікові умови), літературу бажану до прочитання. Головна сутність розробки навчально-методичних матеріалів – це правильне облаштування самостійної роботи студента, кращого опанування та засвоєння ним навчальних даних. Викладачі кафедри постійно вдосконалюють старі і розробляють нові методичні вказівки в яких поєднано формальний мінімум і евристичність інноваційних підходів.

Кафедра транспортних технологій здійснює підготовку фахівців (бакалаврів та магістрів) у галузі знань 27 «Транспорт» за спеціальністю 275 «Транспортні технології (за видами)» за двома спеціалізаціями: 275.02  «Транспортні технології (на залізничному транспорті)» та 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)».

Спеціалізація 275.02 "Транспортні технології (на залізничному транспорті)" - бакалаври

Спеціалізація 275.02 "Транспортні технології (на залізничному транспорті)" - магістри

 

Спеціалізація 275.03 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" - бакалаври

Спеціалізація 275.03 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" - магістри

Сторінки