Екскурсія на ВАТ «Запорізький ливарно-механічний завод»

Demo

7 червня 2019 р. кафедра КМХТ організувала екскурсію на ВАТ «ЗЛМЗ» для студентів спеціальностей «Обладнання і технологія ливарного виробництва», «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» і «Прикладне матеріалознавство». В екскурсії взяли участь 21 студент і 3 викладачі кафедри.

Мета екскурсії – ознайомити студентів наочно з технологією і обладнанням ливарного виробництва.

Під час екскурсії студенти побували у трьох цехах: виливниць, фасонного лиття та металоконструкцій.

У цеху виливниць студенти побачили, як виготовляються ливарні форми для виробів дуже великих розмірів. Наприклад, висота стандартної виливниці більше росту студентів. Екскурсоводи звернули увагу на спосіб виготовлення стрижня форми, який забезпечує якість внутрішньої поверхні виливниці, а отже й – поверхні майбутнього зливка.

У цьому цеху було вперше запроваджено формування з використанням рідких самотвердіючих сумішей (РСС), і студенти побачили як це робиться.

У цеху студентам також показали, як працює конвеєр для сушіння форм перед заливанням металу.

Цех фасонного лиття займається виготовленням порівняно невеликих виливків на замовлення різних підрозділів комбінату «Запоріжсталь» та інших організацій. Студенти побачили механізми і прийоми роботи при формуванні ручному, за шаблоном, з використанням пневмотрамбовок тощо. Цікаво було порівняти, як виглядають виливки безпосередньо після видалення з форми і після видалення з них елементів литникової системи та надливів.

У цеху металоконструкцій проводиться остаточне оброблення торцевих поверхонь виливниць на спеціальному фрезерному верстаті. Решта робіт цеху пов’язана з виконанням замовлень різних цехів листових та сортових матеріалів.

Особливо слід відзначити відмінний рівень організації проведення екскурсій з боку відділу виробничого навчання ОК заводу (менеджер – Ю.О. Малієнко) та технологів відповідних цехів.

Керівник екскурсійної групи

Доц. Плескач В.М.

Навчальна практика

Demo

Наприкінці кожного навчального року студенти проходять практику в навчальних майстернях нашої кафедри (ливарній, обробки металів тиском, зварювальній та механічній). Головною метою практики є зміцнення та розширення знань про відповідні способи виробництва, отримані студентами при вивченні курсу технології конструкційних матеріалів; практичного вивчення устаткування, інструментів і прийоми їхнього використання; розширення загальнотехнічного кругозору студентів та одержання практичних навичок роботи на наявному в навчальних майстернях устаткуванні.

Робота в кожній майстерні ведеться по підгрупах. Кожного дня вся підгрупа займається одним видом робіт. Виконання роботи контролюють викладач і навчальний майстер. На початку кожного робочого дня студенти одержують індивідуальне завдання, наприкінці дня якість його виконання оцінює навчальний майстер або викладач. Перед початком роботи на новому обладнанні кожен студент проходе інструктаж з техніки безпеки на робочому місці. Щодня після закінчення практичних робіт студенти заповнюють звіт (щоденник по практиці), коротко записуючи виконану за день роботу.

День відкритих дверей у ЗНТУ 2019

Demo

18 травня колектив кафедри «Композиційні матеріали, хімія та технології» приймав активну участь у заході «День відкритих дверей у ЗНТУ». Для майбутніх абітурієнтів були представлені інформація щодо вступу на спеціальність «Композиційні та порошкові матеріали, покриття», а також інформаційний стенд та різноманітні екземпляри виробів із композиційних та порошкових матеріалів.

День відкритих дверей на АО "МОТОР СІЧ"

Demo

Cтуденти й викладачі нашої кафедри відвідали «День відкритих дверей» на АТ «МОТОР СІЧ», де сьогодні освоюють виробництво виробів з композиційних матеріалів. Майбутні фахівці в області створення композитів ознайомилися з виробничими потужностями підприємства й тими можливостями, які мають у своєму розпорядженні моторобудівники, створюючи найсучаснішу авіаційну техніку.