Перший заступник міністра освіти Євген Суліма зустрівся з ректорами вищих навчальних закладів аграрного профілю
Зустріч відбулася з метою забезпечення діалогу з ректорами аграрних вузів та обговорення питань, що виникли після передачі Міністерству освіти вищих навчальних закладів, що були підпорядковані іншим міністерствам і відомствам.

Євген Суліма зазначив, що "ректор – це перш за все керівник, який відповідає за безперебійну роботу вищого навчального закладу, за створення умов надання та отримання якісної освіти".

"Прикро, що в когось склалося уявлення, що вищий навчальний заклад – це чийсь "карман". Це дуже велика помилка. Перш за все система вищої освіти – це єдиний освітній простір, який існує на теренах нашої держави. Є один Закон України "Про вищу освіту" і нам всім разом треба його виконувати незалежно від підпорядкованості ВНЗ. І говорити про якісь "кармани" недоречно", - зазначив Суліма.

"Студенти повинні розуміти, що вони отримують диплом єдиного державного зразка, вчаться за затвердженими державними стандартами, здобувають знання від викладачів, які отримують наукові ступені та звання в єдиній державній системі. Міністерство освіти створює всі умови для забезпечення якісної освіти як теоретичного, так і практичного значення. Не може йти розмова про університет, в якому відсутні обов’язкові складові: освіта, наука і практика. І розділяти ці складові – означає знищити вищий навчальний заклад", - підкреслив перший заступник міністра.

Він повідомив, жодного контракту з ректорами вищих навчальних закладів аграрного профілю розриватися не буде.

"Це лише чутки в засобах масової інформації. Такого навіть в думці ні у кого не було", - підкреслив він.

Євген Суліма попросив ректорів зустрітися з викладачами, студентським активом і профспілками та поінформувати про результати зустрічі в міністерстві.

Нагадаємо, розпорядженням Кабінету Міністрів до сфери управління Міносвіти передано вищі навчальні заклади І-IV рівня акредитації, що були підпорядковані іншим міністерствам і відомствам. Рішення ухвалене за пропозицією Міністерства освіти і науки.

До сфери управління профільного міністерства передано вищі навчальні заклади, що були підпорядковані Мінагрополітики, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Мінфіну, Міненерговугілля, Держлісагентству, Держрибагентству, Держстату та Адміністрації Держспецзв’язку.