Колектив факультету міжнародного туризму та економіки в 2017 році відсвяткував 10-річний ювілей від дня заснування цього, на сьогодні – одного з найбільших і найпотужніших структурних підрозділів Запорізького національного технічного університету.

Сьогодні на факультеті навчається понад 1100 студентів денної та заочної форм навчання за спеціальностями:

241 «Готельно-ресторанна справа»;

242 «Туризм»;

051 Економіка за освітніми програмами «Управління персоналом та економіки праці», «Митна справа», «Цифрова економіка та електронний бізнес», «Економіка біоресурсів та природокористування»;

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність за освітньою програмою «Економіка та організація електронної торгівлі та біржової діяльності».

За роки свого існування факультет підготував понад 3000 фахівців, які працюють в організаціях та на підприємствах як в Україні, так і за кордоном (Туреччина, Італія, Польща, Канада, В’єтнам, Таїланд, Домініканська Республіка, Сінгапур, Австрія, Швейцарія та інші). Серед випускників факультету - керівники та провідні фахівці туристичних підприємств, банківської сфери, промислових підприємств, державних структур, підприємці.

На факультеті функціонує чотири кафедри: міжнародного туризму; економіки та митної справи; іноземних мов професійного спілкування, інформаційних технологій в туризмі.

Навчальний процес та наукові дослідження забезпечують: 5 докторів наук, професорів; 41 кандидатів наук, доцентів; 10 старших викладачів. Середній вік науково-педагогічного персоналу складає 43 роки.

На факультеті інтенсивно вивчають іноземну мову, що дає студентам можливість проходити практику та стажуватися за кордоном. Конкурентною перевагою підготовки фахівців факультету є практична підготовка студентів, яка спрямована на задоволення вимог замовників та інших зацікавлених сторін.

Факультет очолює кандидат фізико-математичних наук, доцент Васильєва Олена Олексіївна, яка успішно поєднує роботу декана факультету з роботою на посаді доцента кафедри управління персоналом та економіки праці. Васильєва О.О. значну увагу приділяє зміцненню кадрового потенціалу одного з найчисленніших факультетів ЗНТУ, завдяки розширенню професійних зв’язків кафедр факультету з роботодавцями, постійній профорієнтаційній діяльності спеціальності факультету користуються популярністю серед абітурієнтів міста та області. Васильєва О.О. є активним учасником численних науково-практичних конференцій, є автором понад 100 наукових робіт, 6 з яких - навчальні посібники, надруковано понад 20 статей у фахових виданнях України та закордонних виданнях з економіки. За сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну педагогічну й наукову роботу та вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців неодноразово нагороджувалась Грамотами Запорізької обласної державної адміністрації (2009 р. та 2010 р.), Грамотою Запорізької обласної ради (2011 р.), Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2013 р.), Подякою Міністерства освіти і науки України (2017 р.), Грамотою Міністерства освіти і науки України (2017 р.), Почесною Грамотою МОН України (2017 р.).